Jak szybko schudnąć? Część 2

Ten poradnik przeczytasz w 2 minuty

Jeśli chodzi o skuteczną utratę wagi w zdrowym stylu, to istnieje kilka ważnych i sprawdzonych wskazówek.

1. Wprowadź trwałe zmiany w swoich nawykach żywieniowych
Podczas gdy celem może być szybka utrata wagi, jej utrzymanie może być jeszcze trudniejsze niż jej pozbycie się. Wiemy, że zamiast przyjmować modną dietę z tymczasowymi, potencjalnie szkodliwymi skutkami, rozważ wprowadzenie długoterminowych zmian stylu życia. Podziękuje Ci za to Twój organizm. Dobrym sposobem jest na pewno zastosowanie zbilansowanej, zdrowej diety zawierającej zdrowe tłuszcze, produkty pełnoziarniste oraz szereg owoców i warzyw. Jeśli lubisz prawdziwe wyzwania, to w dalszym progresie na pewno pomoże śledzenie postępów diety i ćwiczeń. Na szczęście liczenie kalorii stało się znacznie łatwiejsze dzięki wielu dostępnym aplikacjom (ale o tym już w następnym artykule). Wykazano, że regularne śledzenie swoich postępów przynosi lepsze rezultaty, jeśli chodzi o utratę wagi.

2. Wybierz dietę śródziemnomorską
W tym przypadku badania są zaskakująco spójne. Dieta śródziemnomorska, jest nie tylko skuteczna jako narzędzie do odchudzania, ale ma również wiele innych korzyści zdrowotnych, od obniżenia ciśnienia krwi po zmniejszenie ryzyka chorób serca. Nie bez znaczenia narody z tamtej części naszej planety wykazują się długowiecznością. Oczywiście sama dieta nie wystarczy, ale jest ważnym elementem do długiego i szczęśliwego życia.

Oto kilka wskazówek:

 • Niech żywność pochodzenia roślinnego będzie stanowić dużą część twojej diety. Zwiększ spożycie owoców, warzyw, fasoli, roślin strączkowych i produktów pełnoziarnistych.
 • Uwzględnij zdrowe tłuszcze, takie jak tłuste ryby, awokado, orzechy i oliwa z oliwek
 • Jedz tłuszcze zwierzęce w małych dawkach — i jeśli to możliwe, przygotuj białkowe owoce morza
 • Pij wodę, aby pozostać nawodnionym. Ta prosta czynność może pomóc Ci w utracie wagi. Woda pitna może hamować apetyt, przyspieszać metabolizm i pomagać organizmowi w eliminacji odpadów.

3. Spróbuj przerywanego postu (IF)
Tak, okresowy post wydaje się być w tej chwili modnym hasłem. Ale zamiast mody, wolimy konkrety, a badania wskazują, że może to przynieść realne korzyści zdrowotne, w tym znaczną utratę wagi. Jest to też ważny element dla osób z cukrzycą typu 2, bo wykazuje obiecujący wpływ na regulację poziomu cukru we krwi. Wydaje się również, że pomaga przy wysokim ciśnieniu krwi i cholesterolu. A tego ostatniego zbyt wielu mężczyzn ma w zbyt wysokich dawkach, ponieważ złe nawyki żywieniowe i siedzący tryb życia nie pomagają w jego obniżeniu.

IF polega na jedzeniu między pewnymi oknami i poście przez resztę. Można to zrobić na różne sposoby:

 • Metoda 16:8 – czyli twój post powinien trwać przez 16 godzin dziennie i jedz w oknie pozostałych 8 godzin.
 • Dieta 5:2 – jedz tak jak zwykle przez 5 dni w tygodniu i ogranicz spożycie kalorii do 500 dziennie przez pozostałe 2.
 • Zmieniaj dni – masz post jednego dnia, jedz normalnie następnego.
 • Jedz Zatrzymaj się. Jedz – pość przez 24 godziny raz lub dwa razy w tygodniu. (Możesz pić wodę, kawę i herbatę, kiedy pościsz.)
 • Profesjonalna wskazówka? Odżywianie, którego potrzebujesz, gdy jesz, nadal ma znaczenie. Postaraj się, aby twoje kalorie pochodziły z pożywnych źródeł, a nie z produktów przetworzonych i/lub pełnych cukru. Nadal musisz wprowadzić te warzywa.

Nie chodzi tylko o spożywanie mniejszej ilości kalorii. Istnieją dowody sugerujące, że czas jedzenia okien ma znaczenie. Na przykład lepiej jeść wcześniej niż późno w nocy. Dzieje się tak, ponieważ nasze ciała są regulowane przez wewnętrzne zegary – nasze rytmy dobowe – które wpływają na nasz sen i sposób przetwarzania pożywienia.

Należy zauważyć, że badania są wciąż młode i że IF może nie być odpowiednią opcją dla wszystkich, ale zawsze powtarzamy, by takie ruchy konsultować z lekarzem lub innym specjalistą.

9 powodów dlaczego nie chudniesz

4. Ćwicz uważne jedzenie
Zdrowe odżywianie może zacząć się od spowolnienia i zwrócenia uwagi na samo jedzenie. Pomaga to nawiązać kontakt z uczuciem sytości, poprawić trawienie, powstrzymać łaknienie i zwiększyć przyjemność z jedzenia. Na dłuższą metę może również pomóc w dokonywaniu zdrowszych wyborów żywieniowych.

 • Weź kilka głębokich oddechów przed rozpoczęciem posiłku.
 • Spróbuj obudzić wszystkie zmysły do ​​czynności jedzenia.
 • Skup się na tym, jak jedzenie wygląda, pachnie, czuje, a nawet brzmi w ustach. I oczywiście jak posiłek smakuje?

Badania wykazały, że świadome odżywianie może mieć istotny wpływ na zmianę zachowań żywieniowych. Jako narzędzie do odchudzania wciąż jest przedmiotem dyskusji, ale oznacza to kultywowanie zdrowszej relacji z jedzeniem i jest zgodne z tzw. slow life.

5. Ogranicz spożycie przetworzonej i słodkiej żywności
Zawierają dużo dodatkowych kalorii i mają mało wartości odżywczych. Alkohol jest również pełen pustych kalorii, podobnie jak mieszanie go ze słodkimi (nie tylko) gazowanymi napojami.

6. Bądź aktywny
Banał prawda? Nie będziemy zaklinać rzeczywistości. Zwiększenie aktywności fizycznej może być ważną częścią programu odchudzania. Ponadto ma wiele innych korzyści, takich jak poprawa masy mięśniowej, wydolności układu krążenia i pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne. Nowe badania pokazują, że może mieć również potężny wpływ na mózg, poprawiając koncentrację, a nawet wzmacniając pamięć.

Spróbuj uzyskać połączenie treningu cardio i siłowego, aby zmaksymalizować korzyści. I co ważne, połącz swój program ze zdrową dietą. Pamiętaj, że sam trening niestety, sam w sobie zwykle nie wystarcza jako metoda odchudzania. Jeśli będziesz więcej jadł niż spalał, to nie wpłynie to pozytywnie na obniżenie twojej wagi.

7. Wysypiaj się
Kolejny banał, z którym jednak trudno dyskutować. Ostatnie badania wykazały, że sen może odgrywać kluczową rolę w utracie wagi. Istnieje kilka teorii, dlaczego tak się dzieje. Brak snu może wzmagać apetyt, wpływać na nasz metabolizm i ograniczać naszą aktywność fizyczną w ciągu dnia.

Często zadawane pytania

Jak schudnąć w ciągu miesiąca?
Jest wiele magazynów dla mężczyzn, które wręcz krzyczą z okładek, jak można schudnąć szybko i bezboleśnie. Każdy kto podjął takie wyzwanie wie, że to nie takie proste. Ponieważ celem jest tutaj zrównoważona utrata wagi, wybierz rozwiązania, które pomogą Ci przetrwać po miesiącu. Połączenie zdrowych nawyków żywieniowych, snu, nawodnienia i ćwiczeń aerobowych stanowi filary skutecznych programów odchudzania. Inną rzeczą do rozważenia jest to, że niektórzy ludzie tracą na wadze szybciej niż inni. Wyznacz sobie realistyczne cele i bądź wobec siebie wyrozumiały po drodze.

Jak mogę schudnąć w 2 tygodnie?
Jeśli zbliża się duże wydarzenie lub wakacje na plaży, możesz szybko zrzucić kilka kilogramów, ale pamiętaj, że nie będzie to dla Ciebie ani zdrowe, a efekt będzie raczej mało spektakularny. Połączenie dwóch metod opisanych w tym artykule – a mianowicie okresowego postu i diety śródziemnomorskiej – może okazać się skuteczne dla niektórych. Wyrzuć ze swojego jadłospisu raz na zawsze cukier, alkohol i przetworzoną żywność. Możesz również spróbować treningu interwałowego o wysokiej intensywności, aby uzupełnić twoje dążenie co celu.

Źródła: Mat. własne, Manual, Men’s Fitness, Men’s Health, Washington Post
Chociaż upewniliśmy się, że wszystko, co czytasz, jest sprawdzone i zatwierdzone medycznie, informacje przedstawione tutaj nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej, diagnozy lub leczenia. Nigdy nie należy polegać na konkretnych poradach medycznych. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Jak szybko schudnąć? Część 1

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.