Męska higiena intymna i profilaktyka nowotworowa – tabu, o którym musimy mówić

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie marki TRUE men skin care wynika, że męska higiena intymna oraz profilaktyka nowotworowa są tematami, które wciąż owiane są tabu.

Niemal 20% mężczyzn nie widzi potrzeby dbania o swoje miejsca intymne, a 41% nie wie, do jakiego specjalisty udać się w przypadku problemów z narządami płciowymi. Te dane pokazują, że polscy mężczyźni mają jeszcze długą drogę do przebycia w kwestii dbania o własne zdrowie i higienę.

#BadajJajka – akcja, która ma znaczenie

Prawidłowa pielęgnacja intymna mężczyzn, regularne samobadanie jąder i wizyty u urologa mogą być kluczem do profilaktyki infekcji oraz wczesnego wykrywania raka jąder oraz prostaty. W odpowiedzi na alarmujące wyniki badania, marka TRUE men skin care pod patronatem Fundacji Kochasz Dopilnuj zainicjowała kampanię #BadajJajka, mającą na celu zwiększenie świadomości mężczyzn na temat higieny intymnej i profilaktyki nowotworowej.

Kampanie społeczne » Badaj jajka!

Świadomość mężczyzn a profilaktyka raka jąder

Wśród młodszych mężczyzn (wiek 18-34) brakuje regularności w samobadaniu jąder – aż 43-46% z nich przyznaje, że nie wykonuje go systematycznie. Co więcej, 68% ankietowanych nie ma wiedzy na temat celu przeprowadzania takich badań, a 63% nie wie, jak prawidłowo je wykonać. Rak jądra, choć traktowany jako choroba młodych mężczyzn, jest nowotworem o wysokim stopniu złośliwości, szybko dającym przerzuty, lecz jednocześnie bardzo wrażliwym na chemioterapię. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka, dzięki temu rak jądra jest uleczalny w 100%.

Jak pozbyć się ginekomastii – rady dla mężczyzn

Profilaktyka raka prostaty – większa świadomość, ale…

Mimo wzrostu śmiertelności z powodu raka prostaty w Polsce, świadomość mężczyzn na temat profilaktyki tego nowotworu jest większa niż w przypadku raka jąder. Większość respondentów wie, że od 40. roku życia należy regularnie badać prostatę. Jednak brakuje wiedzy wśród młodszych mężczyzn – tylko co trzeci z grupy wiekowej 18-24 lata jest świadomy potrzeby regularnych badań.

Kluczowe wnioski i działania

Badanie zlecone przez TRUE men skin care pokazuje, że potrzebna jest intensywna edukacja mężczyzn w zakresie higieny intymnej i profilaktyki nowotworowej. Kampanie społeczne takie jak #BadajJajka mogą odgrywać kluczową rolę w podnoszeniu świadomości na temat tych ważnych kwestii.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.