Jak szybko i skutecznie pozbyć się malinki?

Ten poradnik przeczytasz w minutę

Skoro to czytasz, to bardzo możliwe, że znalazłeś się w sytuacji, gdzie po gorących pocałunkach na twojej szyi pojawił się dość charakterystyczny ślad. Tak, mówimy o „malince”, która jest na tyle widoczna, że może cię to nieco zawstydzić. Szczególnie jeśli masz w planach uczestnictwo w jakimś wyjątkowym wydarzeniu, czy po prostu idziesz do pracy. Prawdopodobnie szukasz sposobu, by się jej jak najszybciej pozbyć, zanim zobaczą ją inni.

Zanim jednak przejdziemy do przedstawienia metod na usunięcie takich znaków, w tym prostych porad zatwierdzonych przez dermatologów, przyjrzyjmy się, co doprowadziło do pojawienia się tego romantycznego śladu.

Czym jest malinka?

Malinka jest potocznym terminem określającym ślad po intensywnym pocałunku zostawiony na skórze. Medycznie, taki ślad jest małym krwiakiem. Malinka formuje się, kiedy naczynia krwionośne pękają w wyniku intensywnego zassania lub ugryzienia skóry, prowadząc do pojawienia się czerwonej lub sinej plamy w tym obszarze. Jako zmiana naczyniowa, malinki nie powinny być wystawiane na działanie promieni słonecznych, by uniknąć stałego przebarwienia. W widocznych miejscach mogą sprawiać kłopot osobie, która je nosi, choć w niektórych kulturach ślady tego typu są uznawane za atrakcyjny element flirtu i zalotów.

Ślad na skórze może utrzymywać się od 4 do 12 dni, w zależności od intensywności i czasu trwania pocałunku (ssania), choć zwykle utrzymuje się przez około tydzień.

Jak pozbyć się malinki?

Jeśli zależy Ci na tym, aby malinka zniknęła, niektóre zabiegi mogą pomóc w wygojeniu, ale nie są to rozwiązania z dnia na dzień. Jeśli masz duże wydarzenie, na przykład jutro, możesz włożyć sprawdzony golf, nałożyć korektor lub przykleić plaster i mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Jeśli nie jest to nagły przypadek, istnieje kilka metod leczenia malinki, które możesz wypróbować. Jednak pamiętaj, że najlepszym rozwiązaniem może być przeczekanie — jak to mówią „Czas leczy rany”.

Zimne okłady

Bezpośrednio po powstaniu malinki, zastosuj zimny okład (np. kostki lodu owinięte w ręcznik, zimna łyżka, lub gelpack chłodzący) na około 10-20 minut. Ten sposób pomaga w stanach zapalnych, zwęża naczynia krwionośne i potencjalnie ogranicza powstawanie dalszego siniaka.

Ciepłe okłady

Będą odpowiednie, kiedy malinka istnieje już kilka dni. Ciepły okład spowoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co przyspieszy absorpcję krwiaka. Należy namoczyć ręcznik w ciepłej wodzie i przyłożyć go do miejsca z siniakiem, aż do ostygnięcia. Zaleca się powtarzanie tej procedury przez 4 dni dla najlepszych wyników.

Łagodny masaż

Aby wzmocnić działanie ciepłego okładu na malinkę, można również zastosować delikatny masaż. Powinien być on wykonany palcami, za pomocą okrężnych ruchów, rozpoczynając od środka malinki, stopniowo przesuwając się na zewnątrz.

Aloes leczniczy

Polisacharydy zawarte w aloesie pobudzają tworzenie się włókien kolagenowych, co sprzyja szybszemu leczeniu ran i odnowie uszkodzonej skóry. Aby usunąć czerwoną plamę na szyi, zaleca się stosowanie soku z aloesu na skórę dwa do trzech razy dziennie przez kilka dni. W przypadku braku dostępu do rośliny alternatywą może być użycie gotowego żelu aloesowego, najlepiej o jak największej zawartości aloesu.

Polka myśli o seksie nawet kilka razy w tygodniu!

Skórka z banana

Stosowanie skórki z banana jest kolejną metodą na szybką eliminację malinki. Skórka ta ma właściwości kojące i łagodzące. Wystarczy, że umieścimy kawałek skórki banana w miejscu siniaka, zabezpieczymy go bandażem i pozostawimy na około 30 minut. Zabieg ten warto powtarzać 2 do 3 razy dziennie, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Witamina K

Jest kluczowa dla prawidłowego krzepnięcia krwi, co wpływa na proces leczenia ran i zapobiega nadmiernemu krwawieniu. Stosowanie maści zawierającej witaminę K bezpośrednio na malinkę znacznie przyspieszy jej gojenie. Dla osób, które są obarczone ryzykiem pojawiania się siniaków, zaleca się wzbogacenie diety o żywność bogatą w witaminę K, taką jak szpinak, brokuły, ryż, soja i ryby. Alternatywnie, można również rozważyć suplementację witaminą K.

Arnika

Ten naturalny środek jest wykorzystywany od dawna, jest dostępny w postaci maści, kremów, a nawet suplementów. Zmniejsza m.in. obrzęki i przyspiesza gojenie. Warto zaznaczyć, że arnika wspomaga rozpraszanie nagromadzonej krwi. Pamiętaj, by nie nakładać arniki bezpośrednio na otwarte rany. Bądź ostrożny i konsultuj się z lekarzem w przypadku wątpliwości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.