Lubrykant przepisem na oszałamiający seks

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

Faktem jest, że nie ma czegoś takiego jak za duża ilość lubrykantu podczas seksu. Niestety, stosowanie lubrykantu bywa piętnowane i uważane za oznakę braku podniecenia partnera. Jednak w rzeczywistości nie ma w tym nic wstydliwego – eksperci zalecają, aby każdy miał lubrykant w szufladzie szafki nocnej przy łóżku.

Partner materiału FUNKYZ.PL

Nadal jesteś sceptyczny? Badania przeprowadzone w 2022 roku wykazały, że kobiety odczuwały mniejszy ból i poprawę samopoczucia podczas seksu przy stosowaniu lubrykantu.

Rzeczywistość jest taka, że ​​kobiety nie zawsze są mokre, kiedy są podniecone. Szereg czynników może wpływać na nawilżenie pochwy, w tym dieta, nawodnienie, zażywane leki, cykl menstruacyjny, menopauza, ogólny stan zdrowia i stres.

Bez względu na anatomię, ty i twój partner/partnerka/partnerzy macie wiele powodów, dla których warto spróbować lubrykantu. Suchość pochwy – która może wystąpić podczas szczególnie długich sesji seksualnych lub z powodu zmian hormonalnych – może sprawić, że stosunek będzie dość niewygodny, a lubrykant może temu zapobiec. Lubrykant jest również niezbędny, aby uniknąć dyskomfortu i obrażeń podczas zabaw analnych. Nawet jeśli seks z partnerem nie sprawia ci przyjemności, możesz poważnie poprawić swoją masturbację, wypłukując lubrykant.

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem lubrykantu do swojej sypialni – gratulacje czeka Cię świetny czas zabawy. Jednak możesz mieć też wiele pytań. Jak dokładnie działa lubrykant? Kiedy należy go używać? Jaka jest różnica między lubrykantem na bazie wody i silikonu? Nie martw się, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Poniżej dzielimy się wszystkim, co musisz wiedzieć o wyborze i używaniu lubrykantu.

Zalety Masturbacji. 6 najważniejszych powodów

Jak działa lubrykant?

Lubrykant można nakładać na penisa, pochwę, odbyt, a nawet na palce partnera podczas seksu. Co ciekawe pierwszy komercyjny lubrykant wprowadzono na rynek w 1919 roku, ale już w 350 rpne ludzie używali oliwy z oliwek do tych samych celów.

Seks wiąże się z dużym tarciem – a bez odpowiedniej wilgoci tarcie to może powodować dyskomfort. Dlatego w tym miejscu pojawiają się lubrykanty. T​te produkty zapewniają śliski bufor między skórą twoją a skórą twojego partnera. Pozwala to na płynniejsze ślizganie się, co z kolei przekłada się na przyjemniejsze wrażenia.

Jakie są korzyści ze stosowania lubrykantu?

Głównym celem lubrykantu jest uczynienie seksu przyjemniejszym – a przynajmniej wygodniejszym. Oto tylko niektóre korzyści:

• Zapewnia bezpieczniejszy seks: Zmniejszając tarcie, lubrykant pomaga zapobiegać pękaniu prezerwatywy, zmniejszając w ten sposób ryzyko niezamierzonej ciąży lub infekcji przenoszonych drogą płciową.

• Zapobiega kontuzjom: Mniejsze tarcie podczas seksu z penetracją oznacza mniejsze ryzyko bólu pochwy i odbytu, łzawienia i otarć.

• Pozwala na większą spontaniczność: lubrykant może się przydać, gdy nie masz wystarczająco dużo czasu na grę wstępną.

• Zwiększa doznania: Niektóre lubrykanty zawierają środki rozgrzewające lub chłodzące, które wnoszą nowe doznania do doznań seksualnych.

Poppers. Wszystko, co musisz wiedzieć o jego bezpiecznym użyciu

Jaki lubrykant jest dla mnie odpowiedni?

Istnieją trzy podstawowe rodzaje lubrykantów: na bazie wody, na bazie silikonu i olejowe. Występują również ich hybrydy. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, a ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji i sytuacji seksualnych.

Lubrykant na bazie wody

Jest powszechnie stosowany i bezpieczny do użytku z większością zabawek seksualnych oraz prezerwatywami. Jest łatwy do zmycia, nie pozostawia plam i zazwyczaj jest tańszy niż lubrykant na bazie silikonu. Jednak, w przeciwieństwie do lubrykantów na bazie silikonu, szybko się wchłania i wymaga częstszej aplikacji.

Lubrykant na bazie silikonu

Jest bardziej trwały niż lubrykant na bazie wody i może być stosowany w wodzie. Jest również bezpieczny do użytku z większością zabawek seksualnych, ale może zniszczyć zabawki z silikonu. Lubrykant na bazie silikonu jest dobry dla osób z alergiami na składniki wodne. Jednak, ponieważ jest trudny do zmycia, może pozostawiać plamy na pościeli lub odzieży, a także być droższy niż lubrykant na bazie wody.

Lubrykant olejowy

Tak jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek, może działać jako dobry środek nawilżający, ale nie jest zalecany do stosowania z prezerwatywami lub niektórymi zabawkami seksualnymi, ponieważ może uszkodzić ich powierzchnię. Lubrykant olejowy może być trudny do zmycia i może pozostawić plamy, ale może być przydatny dla osób z wrażliwą skórą lub z alergiami na składniki innych typów lubrykantów.

Warto pamiętać, że niektóre lubrykanty mogą zawierać składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub podrażnienia skóry. Dlatego zawsze warto przeczytać etykietę i upewnić się, że wybierasz lubrykant odpowiedni dla Twojej skóry i sytuacji seksualnej.

W ciągu 30 lat penisy wydłużyły się o 3 cm – lekarze zaniepokojeni

 

Lubrykanty hybrydowe

Łączy je woda i silikon. Są trwałe i nie plamią, ale mają też kilka wad. Zapewniają to, co najlepsze z obu światów, śliskość lubrykantów na bazie silikonu i łatwe czyszczenie lubrykantów na bazie wody. Zalecamy jednak uważne przeczytanie etykiety hybrydowego lubrykantu — niektóre mogą nadawać się do zabawek silikonowych, a inne nie, w zależności od ilości silikonu obecnego w produkcie.

Best Lubes Review

Lubrykant a kwestia bezpieczeństwa

Jeżeli posiadacie szczególnie wrażliwą skórę ważne jest, aby lubrykant nie zawierał: parabenów, zapachów i barwników. Zaleca również unikanie lubrykantów z nonoksynolem-9 – środkiem plemnikobójczym, który może nie tylko podrażniać, ale może zwiększać ryzyko przeniesienia wirusa HIV.

Warto zwrócić uwagę na to, że ​​lubrykanty z gliceryną lub cukrami mogą zaburzać mikrobiom pochwy i zwiększać prawdopodobieństwo infekcji drożdżakowych. Jeśli twoja partnerka jest podatna na infekcje drożdżakowe, radzimy szukać produktów o zrównoważonym pH.

Podczas wypróbowywania nowego lubrykantu polecamy wykonanie testu płatkowego. Wystarczy, że nałożysz niewielką ilość produktu na wewnętrzną stronę uda Twojego i Twojego partnera/ partnerki. W ten sposób możesz zobaczyć, jak zareaguje wasza skóra, zanim posmarujecie swoje wrażliwe miejsca.

Należy pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Jeśli próbujecie zajść w ciążę, badania wykazały, że niektóre lubrykanty mogą zmniejszać ruchliwość plemników. Tak więc, jeśli ty i twoja partnerka próbujecie zajść w ciążę, poszukajcie lubrykantu przyjaznego plemnikom.

5 Ways Lube Can Hurt Your Penis | Men's Health

Wskazówki dotyczące używania lubrykantu

Jest rzeczą oczywistą, że przed seksem penetracyjnym możesz wetrzeć trochę lubrykantu w penisa lub prezerwatywę – ale dlaczego nie wykazać się kreatywnością? W końcu możliwości są nieograniczone. Oto kilka wskazówek na początek:

• Poproś partnera, aby nasmarował ręce przed przystąpieniem do ręcznych robótek

• Nasmaruj wibrator lubrykantem przed użyciem go na sromie lub łechtaczce partnerki

• Wetrzyj lubrykant w pochwę lub tyłek partnera

• Baw się temperaturą, zostawiając lubrykant w lodówce lub używając rozgrzewającego lubrykantu

• Nałóż kilka kropli lubrykantu na czubek prezerwatywy przed jej założeniem, aby zwiększyć doznania podczas seksu

• Wypróbuj smakowy lubrykant, aby urozmaicić seks oralny

• Dodaj kilka kropel lubrykantu na palce partnerki/partnera, zanim będą delikatnie masować Twoje krocze

• Używaj lubrykantu na bazie silikonu lub oleju do zmysłowego masażu przed seksem

Materiał Partnera Funkyz.pl

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.