W ciągu 30 lat penisy wydłużyły się o 3 cm – lekarze zaniepokojeni

Ten news przeczytasz w minutę

Według najnowszych analiz przeprowadzonych przez Uniwersytet Stanforda męskie penisy gwałtownie rosły w ciągu ostatnich 30 lat. Mowa tutaj o 3 cm!

Metaanaliza przeprowadzona przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda wykazała, że ​​przeciętny penis w stanie erekcji skoczył o 25 procent długości od 1992 do 2021 roku — z 12,19 do 15,24 cm.

Penis - budowa, erekcja, średnia długość, seks, choroby, obrzezanie | WP abcZdrowie

Choć taki wzrost może się wydawać marzeniem każdego mężczyzny, zespół badaczy ze Stanford nie jest taki optymistycznie nastawiony. Naukowcy i lekarza martwią się, że taki wzrost cm może być spowodowany narażeniem na chemikalia, siedzącym trybem życia i niezdrowym stylem odżywiania. Te czynniki środowiskowe i związane ze stylem życia przypisano również szybkiemu spadkowi współczynnika dzietności w tym samym okresie. 

Wyniki zaskoczyły samych naukowców, którzy spodziewali się, że długość penisa się zmniejszy. Dr Michael Eisenberg, profesor urologii w Stanford Medicine, powiedział: „Każda ogólna zmiana w rozwoju jest niepokojąca, ponieważ nasz układ rozrodczy jest jednym z najważniejszych elementów biologii człowieka.”

Researchers found that penis length has increased in men over past 30 years, from 4.8 inches in 1992 to 6 inches in 2021. While that may seem like a positive, they fear it is linked to growing infertility levels

Zespół badawczy Uniwersytetu Stanforda, który opublikował swoje odkrycia w The World Journal of Men’s Health, skupił się wyłącznie na długości penisa.

Naukowcy przeanalizowali dane z 75 badań przeprowadzonych w latach 1942-2021, w których wzięło udział łącznie 55 761 mężczyzn. W każdym zbadanym badaniu zebrano dane dotyczące długości penisa w różnych stanach: zwiotczałym, wydłużonym i w stanie erekcji. Metaanaliza wykazała, że ​​przeciętny penis w stanie erekcji wzrósł o 25 procent długości w latach 1992 – 2021 roku.

W całym okresie badań naukowcy odkryli, że przeciętny penis miał 8,63 cm długości, w stanie wiotkim. Po rozciągnięciu wiotkich penisów średnia długość wzrosła do 12,95 cm.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

 W całym 80-letnim okresie badań średnia długość penisa wynosiła 13,71 cm w stanie pełnej erekcji. Jednak liczba ta gwałtownie wzrosła od 1992 do 2021 roku. Chociaż to badanie skupiało się tylko na długości i nie badało przyczyn wzrostu ani wpływu, jaki rozmiar może mieć na płodność, naukowcy obawiają się, że podkreśla to ryzyko posiadania długiego penisa.

Długość penisa, podobnie jak cechy całego układu rozrodczego, związane są głównie z hormonami układu rozrodczego.

Dr Eisenberg obawia się, że wzrost długości penisa może być związany z narażeniem na szkodliwe chemikalia.

W grę może wchodzić wiele czynników, takich jak narażenie na chemikalia, takie jak pestycydy lub produkty higieniczne, które wchodzą w interakcje z naszymi systemami hormonalnymi” – powiedział.

Te chemikalia zaburzające gospodarkę hormonalną – jest ich wiele – istnieją w naszym środowisku i naszej diecie”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.