Poranny seks to same korzyści

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

Nawet jeśli zazwyczaj uprawiasz seks wieczorem, istnieją pewne realne korzyści z porannego baraszkowania, które wykraczają poza „seks jest przyjemny, więc róbmy to tak często, jak to tylko możliwe”.

Jeśli nigdy nie zabawiałeś się przed pójściem do pracy, możesz tracić wiele pozytywnych efektów, w tym zmniejszony stres i zwiększoną produktywność. Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z porannego seksu? Oto, co powinieneś wiedzieć.

7 Benefits of Having Sex in the Morning - Afrilatest.com

Poranny seks sprawia, podnosi produktywność

Niedawne małe badanie zlecone przez Mattress Advisor objęło 1000 osób, które były w związkach i mieszkały ze swoimi partnerami. Wyniki były zaskakujące — 63% kobiet przyznało, że nigdy nie uprawiało porannego seksu, w porównaniu z zaledwie 37% mężczyznami. Badanie wykazało również, że geje i mężczyźni bi częściej uprawiali poranny seks, niż pary hetero.

Poranny seks para gejów w łóżku

W badaniu ponad połowa mężczyzn — 53% — stwierdziła, że ​​poranne igraszki sprawiły, że ​​byli bardziej produktywni w ciągu dnia. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że udowodniono, że seks zwiększa Twoje zadowolenie w pracy. W przypadku kobiet liczba ta była nieco niższa, tylko 45%  z nich zgłosiło większą produktywność zawodową. Warto zauważyć, że tylko 7% mężczyzn i 12% kobiet stwierdziło, że poranny seks zmniejsza ich produktywność. Pozostali twierdzili, że ​​poranny seks nie czyni ich mniej lub bardziej produktywnymi.

4 rodzaje jedzenia zwiększających libido – część 1

Poranny seks pomaga pokonać stres

Seks to cudowne sposób na uwalnianie endorfin w naszym organizmie. Jak wszyscy wiemy, endorfiny są hormonem szczęścia, który wywołuje uczucie relaksu, łagodzi lęki i depresję. To duży plusy za rozpoczęcie dnia w taki sposób. Seks uwalnia również oksytocynę, hormon łagodzący stres, który sprawia, że ​​czujesz się bardziej zrelaksowany – nie wspominając o większej więzi ze swoją partnerką/ swoim partnerem. Oksytocyna jest również znana jako „hormon miłości”. Wielu ludzi potwierdza teorię, że poranny seks daje prawdziwe poczucie bliskości z partnerem – jak to wygląda u Was?

6 Ways Yoga (And Partner Yoga) Helps Build Intimacy in Your Relationship

Twój poziom testosteronu jest wyższy rano

Seks jest zdecydowanie lepszy, gdy jesteś w świetnym nastroju, prawda? Cóż, poranek jest najlepszym momentem na łóżkowe zabawy. To właśnie wtedy poziom testosteronu jest najwyższy, co oznacza, że ​​Twój popęd seksualny jest wyższy. Wyższy poziom testosteronu sprawia, że ​​seks jest fenomenalny również po treningu.

Benefits Of Morning Sex

Co jeśli moja partnerka/ mój partner nie lubi porannego seksu?

Możliwe, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz chciał zacząć poranne baraszkowanie, ale twoja partnerka/ twój partner nie będzie w nastroju. Nie martw się niezsynchronizowane popędy seksualne są bardzo powszechne w związkach. Sprawdź, czy ty i twój partner możecie znaleźć kompromis — o to właśnie chodzi w związkach, prawda?

Podziel swoje sesje seksualne na poranek i wieczór, aby obie strony mogły wykorzystać swoje okresy „szczytu napalenia”. Możesz także zachować swoje poranne harce na weekendy, kiedy nie musisz wstawać tak wcześnie i nikt nie jest zestresowany tym, że musi być na czas w pracy. Jeśli jednak problem polega na tym, że twój partner czuje się rano „obrzydliwy” lub jest niepewny swojego porannego oddechu, sugerujemy utworzenie „koszyka na poranny seks”, który trzymasz przy łóżku. Możecie tam trzymać rzeczy, które pomogą Wam poczuć się świeżo i w dobrym nastroju. Pomyślcie o rzeczach takich jak płyn do płukania ust lub miętówki, chusteczki do twarzy, delikatne chusteczki do stref intymnych, aby pozbyć się potu ze snu. Niektóre kobiety budzą się z suchością pochwy, więc wrzucie tam również butelkę lubrykantu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.