4 rodzaje jedzenia zwiększających libido – część 1

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty, ale możesz też skupić się na szybkich tipach

Specyficzne pokarmy (takie jak te z wysokim poziomem azotanów, flawonoidów i innych aminokwasów) mogą aktywnie zwiększyć Twoje libido. Jednak sztuczką do zdrowego popędu seksualnego jest zdrowy umysł i ciało. Ćwicz, zdrowo się odżywiaj i ogranicz papierosy i alkohol, aby naturalnie zwiększyć swoje libido.

Niskie libido może w pewnym momencie wpłynąć na nas wszystkich. Stres, niepokój, złe nawyki dotyczące snu i nieszczęśliwe relacje mogą prowadzić do zmniejszenia zainteresowania seksem.

Nadwaga i niezdrowe samopoczucie, poważne schorzenia, takie jak choroba serca lub cukrzyca, lub niski poziom testosteronu mogą również sprawić, że poczujesz się słaby w worku.

Jeśli to tylko moment, postaraj się tym nie martwić. Ale jeśli czujesz, że twoje libido spada na dłużej niż kilka tygodni, prawdopodobnie nadszedł czas, aby coś z tym zrobić. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zacząć w kuchni.

Jakie pokarmy zwiększają libido?

Zacznijmy od początku. Aby cieszyć się silną erekcją, potrzebujesz odpowiedniego dopływu krwi do swojego penisa — poniżej znajdziesz 4 grupy produktów spożywczych, które będą też zdrowe dla twojego serca i poprawia przepływ krwi w całym organizmie.

1. Flawonoidy

Szybki tip: Jedz owoce cytrusowe, papryczki chili, cebule, jabłka, jagody, winogrona, szpinak i gorzką czekoladę.

Flawonoidy to substancje chemiczne występujące w produktach roślinnych, które są przeciwutleniaczami i mają właściwości przeciwzapalne i wzmacniające odporność. Wiele osób kojarzy te produkty z dietą śródziemnomorską, która składa się głównie ze świeżych owoców i warzyw oraz jest znana z tego, że jest zdrowe dla serca.

Zwiększenie spożycia flawonoidów poprzez zwiększenie ilości świeżych składników w posiłkach w naturalny sposób przyniesie korzyści całemu organizmowi i może pomóc w utracie wagi. Wszystko ważne dla tych tętnic, aby utrzymać pompowanie krwi tam, gdzie jest to potrzebne.

Jeśli mowa o gorzkiej czekoladzie, to pamiętaj, że musi ona zawierać co najmniej 70% masy kakaowej. Taka czekolada jest wspaniałym przeciwutleniaczem i zawiera te słynne flawonoidy, które sprawiają, że twój konar znowu płonie.

Badania sugerują, że promują one uwalnianie serotoniny w naszych mózgach – hormonu dobrego samopoczucia. Jako taki może być postrzegany jako afrodyzjak, poprawiający nastrój osób sfrustrowanych seksualnie. Mówiąc medycznie, może również pomóc zmniejszyć ryzyko miażdżycy (zablokowanie tętnic).

Flawonoidy mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowego stanu układu sercowo-naczyniowego, kontrolowaniu wysokiego ciśnienia krwi i zmniejszeniu ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2. Wszystko to pomaga utrzymać zdrowy przepływ krwi i popęd seksualny. Badania sugerują, że zwiększenie spożycia flawonoidów o 10 mg dziennie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji o 7%.

2. Azotany

Szybki tip: Jedz buraki, szpinak, warzywa korzeniowe, czosnek, orzeszki pinii i arbuz.

Pokarmy zawierające wysokie stężenia azotanów są naprawdę ważne, jeśli chodzi o uzyskanie twardych erekcji. Wszystko zaczyna się w twojej głowie, a kiedy jesteś podniecony, twój mózg wysyła sygnały nerwowe, aby promować rozszerzenie naczyń krwionośnych zaopatrujących penisa za pośrednictwem tlenku azotu. Tak więc potrzebna jest zdrowa podaż tlenku azotu, aby uzyskać silną erekcję.

Buraki, szpinak i warzywa korzeniowe są bogate w azotany, więc łatwo przekształcają się w tlenek azotu w organizmie, co oznacza, że ​​gdy otrzymasz sygnał, jesteś gotowy do pracy.

Czosnek ma wysoki poziom allicyny, która jest naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca, obniżyć ciśnienie krwi i jest naturalnym środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne. To także nadaje czosnkowi jego „ostry” aromat i smak — więc upewnij się, że jecie go oboje, w przeciwnym razie Twój oddech stanie się nieprzyjemny, a wtedy nici z cin cin.

Przy okazji – orzechy pinii i arbuz zawierają wysoki poziom aminokwasów, które również przekształcają się w tlenek azotu.

3. Dobre tłuszcze

Szybki tip: Jedz awokado, oleje roślinne, łososia, tuńczyka i halibuta.

Niezależnie od tego, czy ma to jakiekolwiek znaczenie w medycynie, czy nie, awokado od dawna uważane jest za pokarm będący afrodyzjakiem. Dzieje się tak częściowo dlatego, że awokado wywodzi się od starożytnego azteckiego słowa ahuácatl, co oznacza jądro.

W ostatnich latach tak dużo gadania o „dobrych tłuszczach” oznacza, że ​​avo on tost jest teraz podstawą wielu weekendowych brunchów – i nie narzekamy. Jest pyszny, a z naukowego punktu widzenia awokado jest doskonałym źródłem tłuszczów jednonienasyconych. Utrzymują one zdrowe serce i tętnice, co oznacza, że ​​nie ma żadnych trudności z doprowadzeniem krwi tam, gdzie jej najbardziej potrzebujesz, gdy jesteś w nastroju do igraszek.

Tłuste ryby, takie jak łosoś, tuńczyk i halibut, są również dobrym wyborem jako pokarmy zwiększające libido. Są bogate w zdrowe kwasy tłuszczowe Omega 3, które, jak sama nazwa wskazuje, są dobre dla twojego serca. Mogą pomóc poprawić przepływ krwi i zapobiegać gromadzeniu się płytki nazębnej, która może powodować stwardnienie i zablokowanie tętnic.

4. Ziołowe środki zaradcze

Szybki tip: Spróbuj Horny Goat Weed, miłorzębu dwuklapowego, maca, żeń-szenia, szafranu i kozieradki.

Jeśli szukasz innego sposobu na zwiększenie libido, te ziołowe opcje mogą (lub nie) załatwić sprawę. Horny Goat Weed to kwitnąca roślina zawierająca nasze ulubione – flawonoidy. Wzmacniając krążenie, to zioło, znane również jako Epimedium, pomaga w objawach zaburzeń erekcji i jest postrzegane jako tradycyjny afrodyzjak w wielu krajach azjatyckich.

Korzeń maca z Peru i żeń-szeń koreański to inne znane afrodyzjaki z całego świata. Oba naturalne wzmacniacze tlenku azotu, substancje te mogą pomóc poprawić ten tak ważny przepływ krwi. Istnieje również badanie, które wykazało, że miłorząb dwuklapowy, tradycyjny afrodyzjak pochodzący z Chin, okazał się w 84% skuteczny w leczeniu dysfunkcji seksualnych wywołanych przez leki przeciwdepresyjne.

Szafran to kolejny afrodyzjak w starym stylu, którego historie sięgają starożytnego Egiptu i Imperium Rzymskiego. Kąpiele z szafranem były popularnym sposobem na poprawę nastroju, a nawet używano ich jako dekoracji w sypialniach nowożeńców, aby promować zdrowe życie seksualne.

Szafran to wysuszone piętno kwiatu krokusa, które zawiera chemiczną pikrokrocynę. Mówi się, że związek ten zwiększa twoje libido i sprawia, że ​​twoje ciało jest bardziej wrażliwe na dotyk, zwiększając doznania seksualne. Jeśli było wystarczająco dobre dla Kleopatry, to musi być warte, prawda?

W małym badaniu zdrowych mężczyzn wykazano, że suplementy kozieradki mają pozytywny wpływ na fizjologiczne aspekty libido, zwiększając wydajność i podniecenie seksualne. Może również przyczynić się do utrzymania zdrowego poziomu testosteronu, więc jest to potencjalna wygrana.

Źródło: Mat. własne, Manual

Co pić i jeść, by zwiększyć libido? Część 2

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.