Brad Pitt – trening z filmu Fight Club (Podziemny Krąg)

Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty

Kiedy Fight Club (Podziemny Krąg) po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie ponad dwadzieścia lat temu w 1999 roku (w Polsce rok później), ludzie nie byli do końca zachwyceni adaptacją jednego z najbardziej znanych dzieł Chucka Palahniuka czy historią Tylera Durdena i nienazwanego narratora; ale jedno jest pewne – byli zdumieni niesamowitym ciałem Brada Pitta.

Możesz mówić, co chcesz, o fabule filmu (który i tak został uznany przez widzów z całego świata), aktorstwie, kinematografii lub czymkolwiek innym, ale nie można zaprzeczyć, że Pitt wygląda w tym filmie zachwycająco, a tysiące mężczyzn zapragnęło mieć taką muskulaturę, jak on.

Fight Club": jak powstawał "Podziemny krąg"?

Muskulatura Brada Pitta z filmu Podziemny Krąg, wciąż jest marzeniem wielu mężczyzn

W rzeczywistości jego sylwetka w filmie była tak solidna, że ​​nadal jest tematem dyskusji na forach kulturystycznych i żywieniowych, blogach internetowych, a na pytanie trenerów personalnych o wymarzoną sylwetkę, prawie 20 lat po premierze filmu, wciąż wielu facetów wspomina właśnie muskulaturę Brada Pitta, właśnie z Fight Club.

Pin on Brad pitt

Najważniejsze zasady treningu i diety Brada Pitta z Podziemnego Kręgu

Okazuje się, że pierwsza zasada treningu Brad Pitt Fight Club mówi dużo o tym, jak uzyskać idealne mięśnie brzucha – odpowiednia dieta.

Ale jaki był sekret planu diety Brada Pitta Fight Club? Prawdę mówiąc, to nie była magia; to była ciężka praca, determinacja i ścisła dieta, ponieważ Pitt miał w filmie zaledwie pięć do sześciu procent tkanki tłuszczowej, co oznacza, że ​​aby zejść do tej wagi i zachować taką sylwetkę, trzeba było dużo ciężkiej pracy.

13 Brad pitt fight club ideas | fight club, brad pitt, fight club workout

Wysoka liczba powtórzeń i niska waga; Jedna grupa mięśni dziennie

Brad Pitt jako Tylera Durdena nie skupiał się tak bardzo na byciu wielkim mięśniakiem, a raczej na byciu bardziej zbitym i mocnym. Postać Edwarda Nortona przedstawiała faceta raczej niewyróżniającej się postury, a ponieważ Durden miał być bardziej agresywną i twardszą wersją niego, sensowne było, aby był mało rozbudowany, ale jednak z wyraźnym zarysem mięśni – stąd stworzenie planu treningu Ultimate Brad Pitt Fight Club. I tu ciekawostka ile ważył Brad Pitt, gdy przystąpił do realizacji filmu?

Odpowiedź: Pitt był rzeczywiście najlżejszy właśnie w filmie Fight Club, bo ważył zaledwie 150-155 funtów, czyli około 70kg. Tkanka tłuszczowa w jego organizmie stanowiła wtedy około 5-6%

Edward Norton Talks Filming 'Fight Club' With Brad Pitt 20 Years Ago

Jak powiedzą ci wszyscy ciężarowcy i kulturyści oraz trenerzy, istnieje naprawdę prosty sposób na podsumowanie treningu siłowego: jeśli chcesz uzyskać duży rozrost mięśni, podnoś cięższe ciężary wykonując mniej powtórzeń; jeśli chcesz się wyszczuplić i wyrzeźbić, podnoś mniej wagi przy większej liczbie powtórzeń. Jak zatem wyglądał docelowy trening Brada Pitta do filmu Fight Club (Podziemny Krąg)?

Newsletter

Pitt skupiał się przede wszystkim na jednej grupie mięśniowej dziennie. Poniedziałki były dniami klatki piersiowej, wtorki były poświęcone głównie plecom, środy były zarezerwowane dla ramion, czwartek ramiona ze szczególnym uwzględnieniem bicepsów i tricepsów, a reszta tygodnia była poświęcona cardio i odpoczynkowi.

Dokładna rutyna treningowa Pitta była następująca:

PLAN TRENINGOWY:

Poniedziałek/klatka piersiowa:
1. Pompki 25×3
2. Wyciskanie na maszynie siedząc 3×15
3. Wyciskanie na ławce skośnej 3×15
4. Rozpiętki na maszynie butterfly 3×15

Wtorek/plecy:
1. Podciąganie na drążku 5xmax
2. Przyciąganie linki wyciągu dolnego 3×15
3. Przyciąganie linki wyciągu górnego 3×15
4. Unoszenie sztangi do klatki piersiowej 3×15
5. Podciąganie ciężaru w opadzie 3×15

Środa/barki:
1. Wyciskanie sztangielek nad głowę, siedząc 3×15
2. Wzniosy ramion na boki 3×15
3. Unoszenie sztangi na prostych ramionach 3×15

Czwartek/ biceps/triceps:
1. Unoszenie ramion na modlitewniku 3×15
2. Unoszenie przedramion na wyciągu dolnym 3×15
3. Unoszenie sztangielek w chwycie młotkowym 3×15
4. Ściąganie oburącz linki wyciągu 3×15

Piątek/Cardio:
1. Bieganie na bieżni – 45 minut – 65% – 75% twojego tętna maksymalnego.

Sobota i niedziela – wolne.

Brad Pitt Fight Club Workout - JUMP ROPE DUDES

Źródło: GQ, Highsnobiety, Fit.pl

Zalety pływania

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.