7 mitów dotyczących prezerwatyw

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Świat seksu naszpikowany jest bzdurami, które mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Przedstawiamy niektóre z najbardziej rozpowszechnionych mitów i nieporozumień dotyczących prezerwatyw.

Wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć, aby dokonać świadomego wyboru antykoncepcji w celu zapobiegania niechcianej ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową.

1. Prezerwatywy są „zawodne”

Przy prawidłowym stosowaniu prezerwatywy są one w 98% skuteczne w zapobieganiu ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową. Jednak jeśli nie używasz ich prawidłowo, może się uszkodzić, zmniejszając tym skuteczność o 92 procent.

Przed użyciem prezerwatywy należy zawsze sprawdzić jej datę ważności na opakowaniu.

2. Wszystkie prezerwatywy są niewygodne

Jeśli Ty lub Twój partner/ka odczuwacie dyskomfort podczas używania prezerwatywy możliwe, że używacie niewłaściwego rozmiaru. Słabe dopasowanie wiąże się ze zmniejszoną przyjemnością, problemami z erekcją i uszkodzeniem samej prezerwatywy.

3. Rozmiar nie ma znaczenia

W tym przypadku rozmiar ma znaczenie. Jeśli prezerwatywa jest za mała, istnieje większe prawdopodobieństwo, że pęknie. Jeśli jest za duża, może zsunąć się podczas igraszek. Średniej wielkości prezerwatywy zazwyczaj pasują dla większości użytkowników, jednak nie jest to regułą i sprawa wymaga bardziej indywidualnego podejścia.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

4. Prezerwatywy nie wymagają smarowania

Zalecamy stosowanie lubrykantu po nałożeniu prezerwatywy, co może pomóc w zmniejszeniu dyskomfortu i zwiększeniu przyjemności dla obu stron. Używaj lubrykantów na bazie wody lub silikonu. Unikaj lubrykantów na bazie oleju, ponieważ mogą one spowodować pęknięcie prezerwatywy.

Durex Mutual Pleasure 3szt
SPRAWDŹ CENĘ

 

5. Dwie prezerwatywy są lepsze niż jedna

To popularny mit, który ma się nijak do prawdy. Używanie dwóch prezerwatyw jednocześnie zmniejszy prawdopodobieństwo prawidłowego działania chociaż jednej z nich.

6.Nie potrzebujesz prezerwatywy, jeśli partnerka stosuje antykoncepcję

To prawda, jednak tylko wtedy, gdy jesteś w monogamicznym związku i nie obawiasz się infekcji przenoszonych drogą płciową. Niestety istnieje również ryzyko, że partnerka może zapomnieć o zażyciu pigułki antykoncepcyjnej, co zwiększa ryzyko niechcianej ciąży.

Durex Mutual Pleasure 3szt. Durex (UK)

Durex Mutual Pleasure 3szt.
SPRAWDŹ CENĘ

7. Prezerwatywy nie tracą ważności

Prezerwatywy zachowują ważność od trzech do pięciu lat, ale z czasem mogą ulec zniszczeniu, dlatego ważne jest, aby przed użyciem sprawdzić zarówno datę ważności na opakowaniu, jak i samą prezerwatywę pod kątem ewentualnych pęknięć.

 

Prezerwatywy - mem, debilizm, humor, memy, besty, - xdPedia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.