„River” Krystiana Ochmana, czy będzie nowym hitem?

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2022 piosenką „River” po wygraniu Superfinału. Nasz artysta wskoczył do dużej rzeki i płynie. Jaki będzie finał tej podróży?

19 lutego 2022 r. podczas krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji Turyn 2022 Krystian Ochman stoczył bój z dziewięciorgiem innych artystów. Preselekcje wygrała właśnie jego piosenka “River” (“Rzeka”).

Internet szaleje, mówi się, że Ochman, ma duże szansę na sukces podczas Eurowizji 2022. Jego piosenka już cieszy się wzięciem fanów na całym świecie. “River” przewija się wśród kilku innych pewnych faworytów do zwycięstwa w Turynie. Piosenka jest bardzo nowoczesna, przeznaczona zarówno dla krajowej, jak i międzynarodowej publiki. Polski wokalista jest na trzecim miejscu na liście faworytów do zwycięstwa według bukmacherów.

Do utworu powstał oryginalny i przykuwający ciekawość klip wideo w reżyserii Dawida Ziemby.

Miliony odtwotrzeń utworu

Teledysk do jego utworu przekroczył już dwa miliony odtworzeń na oficjalnym kanale Ochmana na Youtube. “River” to ballada, która powstała z użyciem elektroniki i fortepianu. W piosence artysta skupia się na motywach nostalgii, żalu, obojętności. Za produkcję odpowiadają @atutowy oraz Tribbs. Słowa do piosenki napisali Krystian Ochman oraz Ashley Hicklin. Za muzyczną oprawę tekstu odpowiadają Krystian Ochman, @atutowy, Tribbs oraz Ashley Hicklin.

Co wiemy o Ochmanie?

Krystian Ochman Urodził się w Melrose w stanie Massachusetts, a dorastał nieopodal Waszyngtonu, gdzie jego rodzice wyjechali jeszcze w czasach PRL-u. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach – jego ojciec grał na syntezatorze w zespole Róże Europy, a dziadek, Wiesław Ochman, jest śpiewakiem operowym. Początkowo Krystian fascynował się sportem, pływał i chciał zostać piłkarzem, jednak za namową rodziców zaczął uczyć się gry na fortepianie i trąbce. W okresie licealnym podjął naukę śpiewu i wcielił się w rolę księcia w szkolnym przedstawieniu musicalowym Kopciuszek. Mówi się, że szkolne przedstawienie było jednym z czynników, który wpłynął na dalsze decyzje Krystiana. Podjął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki klasycznej.

Polen heeft gekozen: Krystian Ochman naar Turijn – Songfestival.be

W 2020 r. wziął udział w 11. edycji programu rozrywkowego The Voice of Poland. Dołączył do drużyny Michała Szpaka docierając do finału, w którym zdobył największe poparcie widzów. Po finale wydał swój debiutancki, autorski singel „Światłocienie. W kolejnych miesiącach wydał single: „Wielkie tytuły”, Wspomnienie” i „Ten sam ja.

We wrześniu 2021 otrzymał Nagrodę Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w którym wykonał utwór „Prometeusz”. 19 listopada wydał debiutancki album, zatytułowany po prostu Ochman, za który był nominowany do zdobycia nagrody w kategorii „Odkrycie Empiku – muzyka” na gali rozdania Bestsellerów Empiku 2021.

 

Jaki będzie finał jego Eurowizyjnej podróży?  Tego dowiemy się w sobotę, 14 maja podczas finału w Turynie!

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.