Rosyjski biznesmen wyznacza nagrodę w wysokości miliona dolarów za głowę Władimira Putina

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Rosyjski biznesmen wyznaczył nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów za głowę Władimira Putina i wezwał oficerów wojskowych kraju do postawienia prezydenta przed wymiarem sprawiedliwości.

Przedsiębiorca Alex Konanykhin złożył obietnicę w poście na LinkedIn i nazwał „moralnym obowiązkiem” podjęcie działań i pomoc Ukrainie po niesprowokowanym ataku.

Russian businessman declares Putin wanted for mass murder, places $1m bounty on President's head - Ripples Nigeria

„Obiecuję zapłacić 1 000 000 dolarów oficerowi (oficerom), którzy zgodnie z konstytucyjnym obowiązkiem aresztują Putina jako zbrodniarza wojennego na mocy prawa rosyjskiego i międzynarodowego” – napisał Konanykhin.

„Putin nie jest prezydentem Rosji, ponieważ doszedł do władzy w wyniku specjalnej operacji wysadzania bloków mieszkalnych w Rosji, a następnie złamał Konstytucję, eliminując wolne wybory i mordując swoich przeciwników”. – czytamy w dalszej części posta.

Jego usunięty już post zawierał zdjęcie Putina z podpisem „Władimir Putin poszukiwany: żywy lub martwy, za masowe morderstwa”.

Andre Golo on Twitter: "Vladimir Putin aka #Huylo wanted for #MH17 mass murder, war crimes in Chechnya and Ukraine and grand theft peninsula http://t.co/TnrCKFOpq0" / Twitter

I dodał: „Jako etniczny Rosjanin i obywatel Rosji uważam, że moim moralnym obowiązkiem jest ułatwianie denazyfikacji Rosji. Będę kontynuował pomoc Ukrainie w jej heroicznych wysiłkach, by przeciwstawić się atakowi Ordy Putina”.

Alex Konanyhin to biznesmen rosyjskiego pochodzenia. Był założycielem, współwłaścicielem i prezesem Rosyjskiego Banku Giełdowego. W wieku 25 lat posiadał ponad 100 firm wartych około 300 milionów dolarów.

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.