Reklamy na Netflix: dlaczego nie ma powodu do paniki

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Kot oficjalnie wyszedł z worka: Netflix ogłaszając niezbyt dobre wyniki za II kwartał podaje, że na platformie pojawią się reklamy. 

Co-CEO streamingowego giganta Ted Sarandos potwierdził na tegorocznym festiwalu branżowym Cannes Lions, że tańszy, wspierany reklamami plan Netflix nadchodzi.

Netflix

Oświadczenie nastąpiło po miesiącach spekulacji – po raz pierwszy pisaliśmy o możliwym wprowadzeniu reklam na Netflix już w kwietniu po wiadomości, że usługa strumieniowa traci subskrybentów pierwszy raz od ponad dekady.

W typowy dla Internetu sposób, w mediach społecznościowych wybuchły protesty przeciwko temu działaniu, a wielu obecnych klientów Netflix zobowiązało się do anulowania subskrypcji, jeśli jakakolwiek forma reklam pojawi się w ich planie teraz lub w przyszłości. Jednak wściekły tłum powinien odłożyć widły. Reklamy na Netflix pojawią się tylko wtedy, gdy nowi i obecni klienci zdecydują się na nadchodzący nowy plan subskrypcji.

386 Wściekły Tłum Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

Co dokładnie się dzieje? 

Zasadniczo Netflix chce wejść w obszar rynku transmisji strumieniowych, na którym jego konkurenci – w tym HBO Max – już czerpią zyski.

„Porzuciliśmy duży segment klientów, którzy mówią:„ hej, Netflix jest dla mnie za drogi i nie mam nic przeciwko reklamie” – powiedział współdyrektor generalny, Sarandos w Cannes Lions, zapytany o decyzję firmy o przyjęciu reklam. „Dodajemy plan z reklamami. Nie dodajemy reklam do serwisu Netflix, jakie znacie dzisiaj. Plan z reklamami dla ludzi, którzy mówią 'hej, chcę niższej ceny i Będę oglądać reklamy”.

Dlatego Netflix planuje wprowadzić plan subskrypcji z reklamami dla klientów, którzy byliby skłonni zapłacić niższą cenę miesięczną kosztem oglądania reklam. Ten plan będzie całkowicie opcjonalny, a reklamy nie zaczną się pojawiać na kontach Netflix obecnych subskrybentów.

Boss X Freddie Mercury Collection


Powtarzamy to jeszcze raz: reklamy nie zaczną pojawiać się na kontach Netflix obecnych subskrybentów .


Według wszelkiego prawdopodobieństwa poziom obsługi reklam Netflix będzie porównywalny z poziomem reklam HBO Max. Disney również planuje wprowadzenie podobnego planu na Disney+ jeszcze w 2022 roku.

Obecnie szefowie Netflixa potwierdzili jedynie, że do serwisu trafi subskrypcja wspierana reklamami oparta na partnerstwie z Microsoftem oraz, że nie każdy film i program telewizyjny koniecznie znajdzie się w nowym pakiecie. Nie ujawnili jeszcze szczegółów cen, ani częstotliwości wyświetlania reklam ani czasu trwania przerw reklamowych. Więcej informacji przekażemy, gdy je otrzymamy.

Reklamy na Netflix – kiedy pojawi się plan?

Netflix potwierdził, że plan subskrypcji z reklamami pojawi się na Netflix dopiero w 2023 roku.

Niedawno ogłosiliśmy, że Microsoft jest naszym partnerem w zakresie technologii i sprzedaży i zamierzamy uruchomić ten plan na początku 2023 r.” – ujawniła firma w swoim najnowszym raporcie dla inwestorów(otwiera się w nowej karcie).

Plan treningowy Chrisa Hemswortha

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.