15. Edycja LGBT+ Film Festival 2024: Święto Różnorodności i Dialogu

Artykuł partnerski

Kulturalne wydarzenie roku, będące jednocześnie świętem i manifestem sztuki queer – LGBT+ Film Festival Poland 2024. Ta jubileuszowa, 15. odsłona festiwalu, to nie tylko okazja do zanurzenia się w bogactwie kina LGBT+, ale także przestrzeń do świętowania różnorodności, akceptacji i wspólnego dialogu.

Jako patron medialny tego wyjątkowego wydarzenia, Mensider stoi na straży promowania wartości, które łączą nas wszystkich: miłości do sztuki, otwartości na różnorodność i chęci zrozumienia drugiego człowieka.

Zapraszamy do Świata Kina i Różnorodności!

W sercu Warszawy, a następnie w wybranych kinach studyjnych w całej Polsce, 15. LGBT+ Film Festival Poland rozwinie swoje barwne skrzydła, prezentując szeroki wachlarz filmów, od fabuły po dokument, od dramatu po komedię. Wszystkie one łączy jedno – odwaga w mówieniu o ważnych, często pomijanych tematach, które dotyczą nie tylko społeczności LGBT+, ale nas wszystkich.

Publiczność 14. LGBT+ Film Festival Poland | materiały prasowe

Gdzie i kiedy można wybrać się na film?

Festiwal odbędzie się w dniach 5-13 kwietnia 2024 w Warszawie, a następnie zawita do Poznania, Wrocławia, Krakowa, Konina, Łodzi, Szczecina w sieci kin studyjnych. Dostępny będzie również w wersji online. To idealna okazja na odkrycie nowych perspektyw i podziwu artystycznych dokonań twórców z całego świata.

 • 5-13 kwietnia / Warszawa – Kinoteka/PKiN
 • 12-18 kwietnia / Wrocław – Kino Nowe Horyzonty
 • 12-18 kwietnia / Łódź – Kino-Galeria Charlie
 • 12-18 kwietnia / Szczecin – Kino Zamek
 • 12-18 kwietnia / Kraków – Kino Pod Baranami
 • 12-14 kwietnia / Konin – Kino Kameralne/CKiS
 • 13-16 kwietnia / Gdańsk – Kino/IKM
 • 18-30 kwietnia / Online – Outfilm.pl
 • 6-12 maja / Poznań – Kino Pałacowe/CKZ

Jubileusz pełen atrakcji

Jubileuszowa edycja LGBT+ Film Festival Poland to nie tylko przegląd filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzeń towarzyszących, w tym spotkania z twórcami, debaty, warsztaty oraz imprezy tematyczne, które umożliwią widzom jeszcze głębsze zanurzenie się w tematykę festiwalu.

„– 15. edycja to nasz wspólny sukces. Przez te wszystkie lata nie tylko wypracowaliśmy status największego święta tęczowego kina w Europie Środkowej i Wschodniej, ale przede wszystkim stworzyliśmy platformę dla dialogu, różnorodności i wspólnej zabawy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspaniała publika, goście i przyjaciele festiwalu” – mówią organizatorzy.

LGBT+ Film Festival Poland
Ceremonia Otwarcia 14. LGBT+ Film Festival Poland | materiały prasowe

Dlaczego warto tam być?

 • Ponad 100 projekcji filmów: od intymnych dramatów po pełne energii dokumenty, festiwal prezentuje różnorodność doświadczeń i perspektyw z życia społeczności LGBT+.
 • Wydarzenia towarzyszące: debaty, spotkania z twórcami, warsztaty i imprezy tematyczne tworzą przestrzeń dla dialogu, edukacji i wspólnej zabawy.
 • Platforma dla różnorodności: festiwal jest miejscem, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest częścią społeczności LGBTQ+, czy też po prostu kocha kino.

Spotkajmy się na LGBT+ Film Festival 2024

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników, by dołączyli do nas w tym wyjątkowym czasie, świętując sztukę, różnorodność i wolność wyrazu. To doskonała okazja, by wesprzeć społeczność LGBT+ i jednocześnie cieszyć się wyjątkowymi dziełami filmowymi.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program festiwalu i informacje o biletach, można znaleźć na oficjalnej stronie www.LGBTfestival.pl na Facebooku Festiwalu. Redakcja Mensider jako patron medialny, z niecierpliwością czeka na to wyjątkowe wydarzenie i zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania. Niech to wydarzenie będzie przestrzenią dla inspiracji, rozmowy i zabawy. Do zobaczenia na festiwalu!

 

Źródło: opracowanie własne, materiały prasowe

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.