Przerwa na masturbację w pracy? To już się dzieje

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Masturbacja w miejscu pracy chociaż mogłoby się wydawać inaczej, nie jest rzadkim zjawiskiem. Dlaczego kobiety i mężczyźni robią to nawet w godzinach pracy?

To zachowanie nawet znalazło swoje miejsce w popkulturze. W filmie „Wilk z Wall Street”, Matthew McConaughey instruuje swojego nowego pracownika (granego przez Leonardo DiCaprio), aby robił to w pracy tak często, jak to konieczne. Dzięki temu uniknie załamania w maklerskim świecie, obciążonym dużym stresem.

Wolf of Wall Street, Matthew McConaughey ripensa al rituale che si è trasformato nel suo inno

Czy osoby samotne masturbują się częściej?

W badaniu opublikowanym przez chemist4u zbadano, czy status związku ma wpływ na częstotliwość i długość czasu, w którym pracownicy czerpią przyjemność w godzinach pracy. Badanie wykazało, że nie istnieje wyraźny trend sugerujący, że osoby samotne masturbują się częściej niż osoby w związkach monogamicznych. Tylko o 2 pkt procentowe więcej osób samotnych (16%) przyznało się do czerpania przyjemności w pracy niż te z par małżeńskich (14%).

Jednak ciekawym odkryciem było to, że osoby w związkach małżeńskich faktycznie masturbują się częściej w czasie pracy niż osoby samotne. Osoby będące w związkach potrafią przeprowadzić o jedną „sesję” więcej niż osoby samotne w ciągu tygodnia. Ponadto, okazało się, że osoby w związkach małżeńskich spędzają więcej czasu na masturbacji. Średni czas trwania sesji masturbacyjnych wynosił 38 minut dla osób w związkach, podczas gdy dla osób samotnych wynosił 34 minuty.

Masturbacja w pracy nie dotyczy tylko mężczyzn

W badaniu przeprowadzonym przez Time Out New York, 39 procent respondentów przyznało, że masturbuje się w miejscu pracy. Podczas lockdownu związanego z COVID-19, sklep internetowy Yellow Octopus przeprowadził badanie wśród 1000 osób z USA, Australii, Wielkiej Brytanii i Kanady. Dotyczyło nawyków masturbacyjnych podczas pracy w domu. W tym badaniu 35 procent mężczyzn i 17 procent kobiet przyznało, że masturbuje się podczas pracy zdalnej. Jeden z respondentów został zacytowany mówiąc: „[To] jakbym dostawał wynagrodzenie za masturbację.

Masturbacja w pracy – jakie ma korzyści?

Korzyści płynące z masturbacji zostały dobrze udokumentowane w wielu badaniach. Jednak naukowe badania na temat masturbacji w miejscu pracy praktycznie nie istnieją. Niemniej, można założyć, że wiele ugruntowanych fizycznych korzyści z masturbacji może przenosić się na środowiska o dużym napięciu, takie jak miejsce pracy.

Masturbacja zwiększa poziom dopaminy i endorfin, co zaspokaja układ nagrody i prowadzi do ulgi od stresu. W miejscu pracy przerwa na masturbację może dostarczyć chwilowej relaksacji, zwiększyć koncentrację, poprawić nastrój, pomóc w redukcji stresu i uwolnić napięcie. W rzeczywistości, w wywiadzie dla Metro, Mark Sergeant, wykładowca psychologii na Uniwersytecie Nottingham Trent, sugeruje, że pracownik może być bardziej efektywny i mniej zestresowany w pracy, jeśli otrzyma czas na masturbację w pracy. Zamiast iść na papierosa, może udać się w ustronne i intymne miejsce.

Czy masturbacja pomaga zasnąć?

Wzmożona ostrożność wskazana

Tam gdzie są plusy, muszą być i minusy. Trzeba liczyć się również z konsekwencjami związanymi z masturbacją w miejscu pracy. Główną z nich jest możliwość zostania zdemaskowanym. Choć prawdopodobnie prowadziłoby to do ogromnego zażenowania, to nie jest to jedyna cena. Istnieje również ryzyko oskarżenia o nadużycia seksualne. Dlatego jeżeli korzystasz z takiego „przywileju” upewnij się, że drzwi są zamknięte, i nie ma ryzyka podsłuchania. W przypadku pracy zdalnej, upewnij się, że kamera komputera jest wyłączona – albo nie rób tego podczas calla.

Na własnej skórze o konsekwencjach nadużycia seksualnego przekonał się pisarz i analityk prawny Jeffrey Toobin. Został zawieszony w CNN i zwolniony z New Yorker’a w listopadzie 2022 roku za masturbację podczas wideokonferencji z personelem. Toobin twierdził, że myślał, że jego kamera była wyłączona i dźwięk wyciszony. Mimo to, incydent został zakwalifikowany jako nadużycie seksualne i miał swoje konsekwencje.

Rozwaga przede wszystkim

Chociaż masturbacja nie jest nielegalna, w zależności od sytuacji, może być postrzegana jako niestosowne wystawienie się na widok publiczny. Ponadto, takie zachowanie może łatwo stać się przeszkodą w dalszej karierze zawodowej.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.