„Doppelgänger. Sobowtór” Jana Holoubka premierowo na festiwalu w Gdyni

Tego newsa przeczytasz w minutę

„Doppelgänger. Sobowtór” to przez wielu kinomanów długo oczekiwany film. Najnowszy obraz reżysera „Wielkiej Wody” oraz „Rojsta” traktuje o polskim wywiadzie wojskowym, w którym istniał specjalny rodzaj szpiegów – ich metodą działania była kradzież tożsamości, a stawką kara śmierci. „Doppelgänger. Sobowtór”, nowy film w reżyserii Jana Holoubka, to thriller psychologiczny inspirowany iście hollywoodzkimi historiami. Produkcja TVN Warner Bros. Discovery jest filmem otwarcia 48. FPFF w Gdyni. Do kin wejdzie 29 września. Prezentujemy zwiastun i plakat filmu.

Generalnie są dwa rodzaje szpiegów. Jedni po prostu funkcjonują pod swoimi nazwiskami, pracują w ambasadach, np. jako konsulowie. Metoda Doppelgänger jest dużo rzadsza i bardziej ryzykowna. Są to ludzie, którzy działają pod przykrywką, ze zmienionymi, na ogół ukradzionymi personaliami – wtapiają się w społeczeństwo. Za czasów żelaznej kurtyny „wtórnicy” funkcjonowali po obu stronach i byliby narażeni na poważne konsekwencje, gdyby zostali schwytani – włącznie z wyrokami śmierci – opowiada o filmie Jan Holoubek, dla którego to kolejna produkcja (po „25 latach niewinności. Sprawie Tomka Komendy” i „Wielkiej wodzie”) inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Nowy zwiastun „Doppelgängera. Sobowtóra” jest już dostępny w sieci.

– Takie długofalowe działanie w ukryciu odbija się na bohaterze, jego psychice, sposobie, w jaki odbiera świat i w jaki funkcjonuje. Trzeba zobaczyć film, żeby się przekonać, jak poradził sobie z tym Hans – mówi Jakub Gierszał, który wcieli się w jedną z głównych ról.

Film zabiera nas w podróż do lat 70. i 80., kiedy świat był podzielony na Wschód i Zachód przez żelazną kurtynę. W Strasburgu, pełnym życia mieście na Zachodzie, Hans Steiner (w tej roli Jakub Gierszał) korzysta z dobrodziejstw wolnego świata. Choć z pozoru jest jednym z mieszkańców, prowadzi tajemnicze życie jako szpieg. Tymczasem w Gdańsku, po wschodniej stronie żelaznej kurtyny, Jan Bitner (grany przez Tomasza Schuchardta) pracuje w stoczni i stara się dbać o swoją rodzinę. Chociaż na pierwszy rzut oka życia obu mężczyzn wydają się niezwiązane, ukrywają wspólną tajemnicę, która zmusi ich do konfrontacji z ich wewnętrznymi demonami. Ostatecznie obaj będą musieli odpowiedzieć na pytanie o to, kim naprawdę są.

Przerwa na masturbację w pracy? To już się dzieje

Doppelgänger. Sobowtór_plakat.jpg

„Doppelgänger. Sobowtór” to produkcja międzynarodowa z dużym rozmachem realizacyjnym. Na ekranie u boku Jakuba GierszałaTomasza Schuchardta zobaczymy między innymi Wiktorię GorodeckajęKatarzynę Herman i Andrzeja Seweryna, a także zagraniczne gwiazdy – Emily KuscheJoachima RaafaNathalie Richard i Jessicę McIntyre. Zdjęcia do filmu powstawały w lokacjach w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Bydgoszczy oraz Toruniu.
Producentem filmu jest TVN Warner Bros. Discovery, produkcja współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Źródło: Mat. Prasowe.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.