Polski jacht WindWhisper 44 rozpoczyna Mistrzostwa Świata ORC

Ten artykuł przeczytasz w mniej niż minutę

Pływający pod polską banderą WindWhisper 44 nie zwalnia tempa. Po brązie Mistrzostw Europy ORC zdobytym w tym roku na Malcie oraz lipcowym zwycięstwie w Mistrzostwach Polski ORC w Gdyni nadszedł czas na najważniejszą imprezę sezonu.

Marzeniem jest utrzymanie medalowej passy i medal rozpoczynających się dzisiaj Mistrzostw Świata ORC w Kilonii. Dla załogi złożonej z niezwykle utalentowanych, młodych żeglarzy – Mateusza i Kacpra Gwóźdź oraz Stanisława Bajerskiego oraz mieszanki polskich i zagranicznych żeglarzy z wieloletnim doświadczeniem, jest to z pewnością cel odważny, ale osiągalny.

Polski jacht WindWhisper 44 rozpoczyna Mistrzostwa Świata ORC
Fot. WindWhisper Racing Team

Jak podkreśla skipper WindWhisper 44, Marcin Sutkowski, załoga jest przygotowana i nastawiona na walkę o najwyższe cele:

„Ostatnie kilka dni spędziliśmy na trenowaniu startów i zwrotów, przy ciągłym trymowaniu masztu oraz ustawianiu elektroniki nawigacyjnej. Wszystko po to, aby uniknąć potencjalnych błędów, które mogłyby pozbawić nas dobrego rezultatu. W Mistrzostwach Świata mamy świetnie przygotowanych konkurentów i wiemy, że w wielu biegach będą decydowały sekundy. Team jest zgrany i dobrze przygotowany – na pokładzie mamy sześciu uczestników tegorocznych regat The Ocean Race (Kacpra, Mateusza, Stanisława, Aksela, Marcina i Hugo) oraz dwóch uczestników jednej z edycji Pucharu Ameryki (Piotra i Hugo). Mimo że pogoda nie jest dla nas najlepsza, gdyż nasz jacht lubi słabowiatrową, będziemy walczyć o jak najwyższą lokatę. Sztormowe warunki i wiatr silniejszy nawet niż na starcie niedawnego Fastnet Race, rodzi obawy wszystkich uczestników”.

WindWhisper 44, rywalizujący w klasie B, wyruszyć miał dzisiaj na morski, dwudniowy wyścig z Kilonii. Niestety, ze względu na spodziewany w poniedziałek burzowy front z porywami wiatru od 40 do 50 węzłów, Komisja Regatowa podjęła decyzję o zmianie kolejności biegów. Polski jacht zmierzy się dzisiaj w wyścigu typu „short coastal race”.

„Przed nami wymagające dni. Wiatr będzie średnio silny, ale bardzo porywisty, więc będzie wymagał ciężkiej pracy wszystkich członków załogi. Najważniejszą decyzją będzie wybór odpowiednich żagli, ponieważ ich ewentualna zmiana może być później zbyt kosztowna. Damy z siebie wszystko, mając nadzieję, że uda nam się osiągnąć dobry wynik” – zapowiedział nawigator teamu Aksel Magdahl.

Polski jacht WindWhisper 44 rozpoczyna Mistrzostwa Świata ORC
Fot. WindWhisper Racing Team

W trakcie Mistrzostw Świata ORC WindWhisper 44 żegluje w składzie:

  • Marcin Sutkowski – skipper,
  • Aksel Magdhal – nawigator,
  • Robert Gwóźdź,
  • Stanisław Bajerski,
  • Kacper Gwóźdź,
  • Piotr Przybylski,
  • Joan Navarro Guiu,
  • Mateusz Gwóźdź,
  • Afonso Domingos,
  • Hugo Rocha.

Start WindWhisper 44 wspierają: Bumech SA, WindWhisper, CISE, KHG Invest, PUE-EKO oraz Yachts and Yachting. Rywalizację teamu w klasie B podczas każdego dnia Mistrzostw można śledzić na trackerze: https://www.orcworlds2023.com/live-tracking/.

Facebook: www.facebook.com/WindWhisperRacingTeam
Instagram: www.instagram.com/TeamWindWhisper
Strona internetowa: www.teamwindwhisper.com

 

Źródło informacji: WindWhisper Racing Team

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.