„Covidowy penis” – czy Covid-19 może wpływać na długość naszego członka?

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Pomimo tego, że od ponad dwóch lat znajdujemy się w tej pandemicznej sytuacji, pełny wpływ COVID-19 na nasze ciała wciąż jest badany.

Chociaż początkowe oznaki wirusa są teraz dobrze znane, dodatkowe objawy związane z nowymi wariantami COVID-19 i „długim COVID” są nieustannie odkrywane i dokumentowane.

COVID-19 – nowe powikłanie?

Okazuje się, że po przejściu COVID-19 mężczyźni mogą się borykać z tzw. covidowym penisem i zaburzeniem erekcji. „Covidowy penis” to kolejne powikłanie po przechorowaniu Covid-19. Przypadek mężczyzny w Stanach Zjednoczonych zwrócił uwagę mediów na to, co według niego jest rzadko omawianym efektem ubocznym koronawirusa – zmniejszeniem rozmiaru penisa.

W jednym z odcinków podcastu z poradami Slate „How to Do It” wyemitowanym 9 stycznia, gospodarze Jessica Stoya i Rich Juzwiak omówili list od słuchacza, mężczyzny po trzydziestce, który opisuje życie z długofalowymi skutkami COVID-19 wpływającymi na jego męskość.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Covidowy penis może się zmniejszyć nawet o 4 cm

W liście do programu mężczyzna wyjaśnił, że zakaził się wirusem w lipcu 2021 r. i był z tego powodu hospitalizowany. Napisał, że doświadczył „pewnych problemów z zaburzeniami erekcji”, których objawy złagodziły się po pomocy medycznej.

Dodał , że „wydawał się mieć trwały problem” po tym, jak zauważył, że jego wcześniej „ponadprzeciętny” penis skurczył się o 4 cm w porównaniu do jego rozmiaru, sprzed choroby.

Według mężczyzny jego lekarze poinformowali go, że zmniejszenie jego penisa było spowodowane „uszkodzeniem naczyń krwionośnych” i prawdopodobnie będzie to trwały skutek choroby.

Covid a wpływ na penisa

Związek między COVID-19 a problemami z penisem jest nadal ciemną strefą, ale niektóre badania, wykazały wstępne powiązania między wirusem a stanami, takimi jak zaburzenia erekcji.

małym badaniu przeprowadzonym przez University of Miami Miller School of Medicine na Florydzie w USA przeanalizowano tkankę prącia czterech mężczyzn, którzy wcześniej zakazili się wirusem. Dwóch mężczyzn przeszło operację wszczepienia protezy prącia w celu leczenia zaburzeń erekcji, a dwóch nie.

 

1 komentarz
  1. deep sleep

    deep sleep

    deep sleep

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.