Louie Anderson, komik nagrodzony Emmy, zmarł w wieku 68 lat

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Louie Anderson, komik znany polskiej publiczności najbardziej z serialu „Świat według ludwiczka” oraz laureat nagrody Emmy za drugoplanową rolę Christine Baskets w serialu  „Baskets”, zmarł w wieku 68 lat.

Anderson zmarł w piątek rano w Las Vegas, w szpitalu gdzie zmagał się z chłoniakiem. Niestety, wystąpiły komplikacje, które doprowadziły do śmierci komika. 

Miniatura obrazu wyszukiwanego przez Obiektyw

Louie Anderson był amerykańskim komikiem oraz twórcą popularnej kreskówki „Świat według Ludwiczka”. Anderson zaczął swoją karierę komika na początku lat 80-tych ubiegłego wieku. Jednak jego popularność nabrała rozpędu dopiero po debiucie 20 listopada 1984 roku w programie The Tonight Show.

W 1995 roku Anderson zadebiutował w sobotni poranek w animowanym serialu „Świat według Ludwiczka”. Serial oparty na dzieciństwie Andersona zdobył trzy Nagrody Humanitas za napisanie serialu animowanego dla dzieci. To czyni go jedynym trzykrotnym laureatem tej nagrody. Serial był nominowany do nagrody za wybitny program animowany klasy specjalnej, a Anderson zdobył dwie nagrody Emmy za wybitnego wykonawcę w programie animowanym.

Zmarł Louie Anderson. Twórca serialu Świat według Ludwiczka

Polskim widzom znany był także z komedii „Książę w Nowym Jorku” (1988 r.), w której główną rolę zagrał Eddie Murphy. Anderson wystąpił również w drugiej części filmu, która miała premierę w marcu 2021 r.

Louie Anderson urodził się w Saint Paul w stanie Minnesota. 24 marca komik ukończyłby 69 lat.

 

1 komentarz
  1. water sounds

    water sounds

    water sounds

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.