Co pić i jeść, by zwiększyć libido? Część 2

Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty

W pierwszej części naszego poradnika pisaliśmy głównie, co powinniśmy jeść, by nasza ochota na seks rosła, a erekcje były częstsze i dłuższe. W tej części skupimy się na napojach, które skutecznie pomogą nam w zwiększeniu libido.

1. Czerwone wino
Czy alkohol może odgrywać pozytywną rolę w zdrowym życiu seksualnym? Podczas gdy niektóre badania sugerują, że nawet umiarkowane picie może zwiększyć ryzyko zaburzeń erekcji, czerwone wino zawiera przyzwoitą ilość naszego przyjaznego libido flawonoidu, kwercetyny. Z umiarem może to pomóc w zapobieganiu chorobom serca i kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Więc lampka lub dwie nie powinny zaszkodzić.

2. Herbaty
Galusan epigallokatechiny (EGCG), flawonoid obecny w zielonej herbacie, może w rzeczywistości obniżyć poziom testosteronu, chociaż trzeba by go pić dużo, aby zauważyć jakiekolwiek efekty. Umiarkowane spożycie zielonej herbaty może być jednak korzystne dzięki związkowi zwanemu katechiną. Katechina może pomóc pozbyć się wolnych rodników, które w przeciwnym razie mogą uszkadzać naczynia krwionośne, przeszkadzając w zdrowym przepływie krwi.

Za to czarna herbata to ta, która zawiera wszystkie dobre flawonoidy, które pomagają kontrolować wysokie ciśnienie krwi, poprawiać krążenie i utrzymywać zdrowy układ odpornościowy.

3. Witaminy

Witaminy mogą pomóc w zwiększeniu libido, wspierając organizm w wytwarzaniu zdrowego poziomu testosteronu.

Cynk
Cynk jest niezbędnym minerałem regulującym poziom testosteronu. Ostrygi są słynnym pokarmem afrodyzjakowym. Rzeczywiście, niektórzy mogą kwestionować, czy ktokolwiek rzuciłby drugie spojrzenie tym oślizgłym małym frajerom, gdyby nie plotka, że ​​mogą poprawić twoje życie seksualne, co w tym przypadku jest prawdą! Ostrygi mają jedno z najwyższych stężeń cynku spośród wszystkich artykułów spożywczych.

Cynk nie jest magazynowany w organizmie, więc jego dieta ma zasadnicze znaczenie dla wielu korzyści zdrowotnych innych mężczyzn, w tym utrzymania zdrowych włosów. Jeśli nie możesz się zmusić do połknięcia jednego z tych śliskich stworzeń morskich, to kurczak, czerwone mięso, ciecierzyca, orzechy i produkty mleczne są również doskonałym źródłem cynku.

Witamina B6
W badaniu, dotychczas przeprowadzonym tylko na szczurach, osoby na diecie bez witaminy B6 miały niższy poziom testosteronu pod koniec okresu testowego niż osoby, które były w stanie zjeść normalną porcję. Stwierdzono, że albo pokazało to korelację między niskim spożyciem witaminy B6 a niską produkcją testosteronu (9), albo że dieta wolna od witaminy B6 przyspieszyła tempo jej stosowania. Tak czy inaczej, zapewnienie zdrowej podaży witaminy B6 w diecie nie zaszkodzi. Upewnij się, że reguralnie spożywasz łososia, pierś z kurczaka, tofu, słodkie ziemniaki, banany lub pistacje.

Źródło: Mat. własne, Manual

4 rodzaje jedzenia zwiększających libido – część 1

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.