Tragedia na planie filmowym. Alec Baldwin postrzelił dwie osoby

Ten artykuł przeczytasz w minutę

2

Do tragicznych wydarzeń doszło na planie westernu “Rust”. Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę na planie filmowym. Wedle pierwszych ustaleń policji asystent reżysera, wręczył Baldwinowi rekwizyt, nie mając pojęcia, że są w nim prawdziwe naboje. 

Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił na planie westernu „Rust” 42-letnią operatorkę Halynę Hutchins. Postrzelił również reżysera filmu Joela Souzę.

Alec Baldwin postrzelił śmiertelnie kobietę i ranił reżysera filmu

Pierwsze ustalenia policji

Jak oświadczyło biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe, Hutchins i Souza „zostali postrzeleni, gdy rekwizytowa broń palna została odbezpieczona przez 63-letniego Aleca Baldwina”.

Nikt nie został zatrzymany w związku z tym incydentem i nie wniesiono żadnych zarzutów. Funkcjonariusze przesłuchiwali świadków, a śledztwo jest w toku.

Pan Baldwin został przesłuchany przez śledczych i zwolniony„, powiedział wieczorem urzędnik Departamentu Szeryfa w Santa Fe w wywiadzie dla Deadline. „Żadne aresztowania ani zarzuty nie zostały postawione.”

Według ustaleń policji wystrzelony nabój trafił operatorkę Halynę Hutchins w klatkę piersiową, a reżysera Joela Souzę, który stał za nią, w ramię. Asystent reżysera, który wręczył Baldwinowi rekwizyt, nie wiedział, że są w nim prawdziwe naboje.

Departament Szeryfa w Santa Fe potwierdził w czwartek wieczorem, że Alec Baldwin „odbezpieczył” broń-rekwizyt, która zabiła operatorkę Halynę Hutchins i zraniła reżysera Joela Souzę na planie filmu fabularnego „Western” w Nowym Meksyku.

Baldwin: nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek

W piątek aktor odniósł się do tej sytuacji na Twitterze. „Nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek w związku z tragicznym wypadkiem, który odebrał życie Halynie Hutchins, żonie, matce i naszej koleżance” – napisał.

W przeszłości zdarzały się podobne przypadki

To nie pierwszy raz, kiedy śmierć na planie filmowym została spowodowana przez broń strzelającą ślepakami. Aktor Jon-Erik Hexum zginął 18 października 1984 roku na planie serialu “Cover Up”, kiedy przypadkowo strzelił sobie w głowę z pistoletu naładowanego ślepakami. W 1993 roku Brandon Lee, syn legendy sztuk walki Bruce’a Lee, zmarł po tym, jak w jego kręgosłupie utkwił odłamek pocisku z rekwizytu wystrzelonego na planie filmu “Kruk” przez innego aktora. Oba zdarzenia zostały uznane za wypadki.

 

2 Komentarze
  1. Adam mówi

    Niesamowity pech..

  2. Kris mówi

    Niestety tak to się czasem kończy.. szkoda tylko tej kobiety..

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.