Zmarł Gaston Glock: Twórca Rewolucyjnej Broni. Miał 94 lata

Ten news przeczytasz w minutę

W środę zmarł 94-letni Gaston Glock, austriacki inżynier i przedsiębiorca, który zmienił oblicze współczesnej broni palnej.

Twórca słynnych na całym świecie pistoletów samopowtarzalnych opartych na polimerowym szkielecie, odszedł, pozostawiając po sobie dziedzictwo innowacji i wpływu na globalną branżę zbrojeniową – poinformowała firma Glock GmbH na swej stronie internetowej zamykając tym samym rozdział w historii nowoczesnego uzbrojenia​​.

Pistolet Glock 48 MOS - BROŃ KRÓTKA
Pistolet Glock 48 MOS

Założona w 1963 roku firma Glock GmbH początkowo produkowała wyposażenie domowe, by później przejść do produkcji broni. Glock zyskał uznanie dzięki kontraktom z austriacką armią na pasy do karabinów i noże.

Przełom w Projektowaniu Broni

Lata 80. przyniosły przełom, gdy Glock zaprojektował pistolet G17. Jego innowacyjne podejście do wykorzystania polimeru zamiast stali w szkielecie pistoletu zrewolucjonizowało branżę. Pistolety Glocka, znane z lekkości, wytrzymałości i łatwości obsługi, szybko zyskały popularność na całym świecie. Firma rozwinęła globalną obecność, a jej produkty stały się standardem w wielu armiach i służbach policyjnych.

Gaston Glock nie tylko zgromadził majątek szacowany na ponad miliard dolarów, ale przede wszystkim pozostawił po sobie trwały ślad w historii nowoczesnej broni palnej​​.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.