Sinéad O’Connor: koroner ujawnił przyczynę śmierci artystki

Ten news przeczytasz w minutę

Sinéad O’Connor, irlandzka wokalista ceniona za swój mocny i ekspresyjny głos zmarła w lipcu 2023 r. w wieku 56 lat w swoim domu w Londynie.

Ponad pół roku po jej śmierci, ujawniono przyczynę jej zgonu. Londyński Koroner, prowadzący dochodzenie, potwierdził zakończenie śledztwa dotyczącego śmierci artystki.

Sinéad O’Connor: koroner ujawnił przyczynę śmierci artystki

Sinéad O’Connor, która zyskała sławę przede wszystkim dzięki wykonaniu utworu Prince’a „Nothing Compares 2 U„, stała się światową gwiazdą w latach 90. Jej popularność wynikała nie tylko z muzyki, ale również z politycznych prowokacji na scenie i poza nią. Najbardziejznany jest jej akt protestu w 1992 roku podczas występu w programie „Saturday Night Live”, gdzie podarła zdjęcie papieża Jana Pawła II, wyrażając swój sprzeciw wobec przypadków wykorzystania seksualnego dzieci w Kościele katolickim.

Artystka została znaleziona martwa 26 lipca 2023 roku w swoim domu w londyńskim Brixton. Londyński lekarz sądowy przedstawił wnioski z dochodzenia dotyczącego przyczyn jej zgonu.

Przyczyna śmierci Sinead O’Connor ujawniona: Zakończono dochodzenie

Jak poinformował w krótkim oświadczeniu londyński Koroner, Sinéad O’Connor zmarła z przyczyn naturalnych. Oświadczył także, że wyniki dochodzenia pozwalają na zakończenie wszelkich działań związanych ze sprawą śmierci artystki. Informację przekazały zarówno New York Times , jak i Irish Times.

Niedługo przed swoją śmiercią, bo zaledwie 18 miesięcy wcześniej, artystka doświadczyła wielkiej tragedii, kiedy jej 17-letni syn, Shane Lunny popełnił samobójstwo.

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.