„Otwórz oczy” – polski serial podbija rankingi Netflix

Ten artykuł przeczytasz w minutę

8

Wyobraź sobie, że budzisz się w jakimś dziwnym miejscu, nie wiedząc, jak się tam dostałeś, ani nawet kim jesteś. Następnie wyobraź sobie, że ty i grupa podobnych tobie nastolatków znajdujecie się w takiej samej sytuacji. 

 

„Otwórz oczy” – o czym jest fabuła serialu

„Otwórz oczy” to polski sześcioodcinkowy, mroczny serial w reżyserii Anny Jadowskiej oraz Adriana Panka. Produkcja przedstawia tajemniczą historię losu nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. W ośrodku dziewczyna nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach.

Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje, jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

Kadr z serialu "Otwórz Oczy"
Netflix

„Otwórz oczy” – obsada

Polski serial Netflixa nie ma w obsadzie zbyt znanych nazwisk, ale były to bardzo mocne debiuty. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Maria Wawreniuk. To pierwsza główna rola w jej dotychczasowej karierze. Towarzysza Julki, Adama, zagrał Ignacy Liss. Młodego aktora można zobaczyć w takich produkcjach jak Erotica 2022 czy Lepsza połowa.

Poza tą dwójką w serialu wystąpili również: Marcin CzarnikSara Celler-JezierskaKlaudia NieradkiewiczDawid Kartaszewicz oraz debiutujący Wojciech Dolatowski, Zuza Galewicz i Klaudia Koścista.

Kadr z serialu "Otwórz Oczy"
Netflix

Maria Wawreniuk – kim jest?

Maria Wawreniuk to 23-letnia studentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Po raz pierwszy można ją było zobaczyć na ekranie w 2018 roku, gdy zagrała w etiudzie „Kim jesteś”. Następnie wzięła udział w krótkich projektach „Silent Disco”, „Odłamek”, „Centrum reinkarnacji” oraz „Flashlight”.

„Otwórz oczy” to pierwszy tak duży tytuł z jej udziałem. Co ciekawe, Maria Wawreniuk udziela się także muzycznie. Należy do zespołu Yantra, z którym koncertuje po całym kraju.

Poniżej jeden z utworów zespołu:

Zwiastun „Otwórz Oczy:”

Kadr z serialu "Otwórz Oczy"
Netflix

 

Kadr z serialu "Otwórz Oczy"
Netflix
8 Komentarze
 1. Michał mówi

  Super się oglądało!

 2. Adam mówi

  Świetny serial! czekam na drugi sezon!

 3. Adam mówi

  Nie przepadam za polskimi produkcjami, ale.. chyba zmienię zdanie

 4. gate io borsası güvenilir mi mówi

  I agree with your point of view, your article has given me a lot of help and benefited me a lot. Thanks. Hope you continue to write such excellent articles.

 5. binance mówi

  Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good. https://accounts.binance.com/el/register-person?ref=P9L9FQKY

 6. relaxing jazz instrumental music mówi

  relaxing jazz instrumental music

 7. cafe bossa nova mówi

  cafe bossa nova

 8. dark techno mówi

  Discover the best techno track of 2023, n°1 DJ in the world!
  https://fanlink.to/darkerone

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.