„Otwórz oczy” – polski serial podbija rankingi Netflix

Ten artykuł przeczytasz w minutę

9

Wyobraź sobie, że budzisz się w jakimś dziwnym miejscu, nie wiedząc, jak się tam dostałeś, ani nawet kim jesteś. Następnie wyobraź sobie, że ty i grupa podobnych tobie nastolatków znajdujecie się w takiej samej sytuacji. 

 

„Otwórz oczy” – o czym jest fabuła serialu

„Otwórz oczy” to polski sześcioodcinkowy, mroczny serial w reżyserii Anny Jadowskiej oraz Adriana Panka. Produkcja przedstawia tajemniczą historię losu nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. W ośrodku dziewczyna nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach.

Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje, jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.

Kadr z serialu "Otwórz Oczy"
Netflix

„Otwórz oczy” – obsada

Polski serial Netflixa nie ma w obsadzie zbyt znanych nazwisk, ale były to bardzo mocne debiuty. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Maria Wawreniuk. To pierwsza główna rola w jej dotychczasowej karierze. Towarzysza Julki, Adama, zagrał Ignacy Liss. Młodego aktora można zobaczyć w takich produkcjach jak Erotica 2022 czy Lepsza połowa.

Poza tą dwójką w serialu wystąpili również: Marcin CzarnikSara Celler-JezierskaKlaudia NieradkiewiczDawid Kartaszewicz oraz debiutujący Wojciech Dolatowski, Zuza Galewicz i Klaudia Koścista.

Kadr z serialu "Otwórz Oczy"
Netflix

Maria Wawreniuk – kim jest?

Maria Wawreniuk to 23-letnia studentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Po raz pierwszy można ją było zobaczyć na ekranie w 2018 roku, gdy zagrała w etiudzie „Kim jesteś”. Następnie wzięła udział w krótkich projektach „Silent Disco”, „Odłamek”, „Centrum reinkarnacji” oraz „Flashlight”.

„Otwórz oczy” to pierwszy tak duży tytuł z jej udziałem. Co ciekawe, Maria Wawreniuk udziela się także muzycznie. Należy do zespołu Yantra, z którym koncertuje po całym kraju.

Poniżej jeden z utworów zespołu:

Zwiastun „Otwórz Oczy:”

Kadr z serialu "Otwórz Oczy"
Netflix

 

Kadr z serialu "Otwórz Oczy"
Netflix
9 Komentarze
 1. Michał mówi

  Super się oglądało!

 2. Adam mówi

  Świetny serial! czekam na drugi sezon!

 3. Adam mówi

  Nie przepadam za polskimi produkcjami, ale.. chyba zmienię zdanie

 4. I agree with your point of view, your article has given me a lot of help and benefited me a lot. Thanks. Hope you continue to write such excellent articles.

 5. binance mówi

  Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good. https://accounts.binance.com/el/register-person?ref=P9L9FQKY

 6. relaxing jazz instrumental music mówi

  relaxing jazz instrumental music

 7. cafe bossa nova mówi

  cafe bossa nova

 8. dark techno mówi

  Discover the best techno track of 2023, n°1 DJ in the world!
  https://fanlink.to/darkerone

 9. Mixage en ligne gratuit mówi

  For hottest news you have to visit the web
  and on internet I found this web page as a most excellent site for newest
  updates.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.