„Heweliusz” – serial o polskiej katastrofie na Bałtyku wkrótce na Netflix

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Netflix regularnie poszerza swój katalog o polskie produkcje. Tym razem będzie to serial “Heweliusz”, który przedstawi kulisy zatonięcia tytułowego promu w styczniu 1993 roku. Właśnie padł pierwszy klaps na planie tej produkcji, którą reżyseruje Jan Holoubek.

To temat jednej z największych morskich katastrof w historii Polski, który wzięli na warsztat twórcy innego wielkiego hitu Netfliksa, serialu “Wielka woda”. Mowa tutaj o Janie Holoubku, Kasperze Bajonie i Annie Kępińskiej. Na kilka dni przed 31. rocznicą zatonięcia promu „Jan Heweliusz”, rozpoczęły się zdjęcia do serialu który opowie o tej tragedii.

„Wielka Woda” – dlaczego warto obejrzeć serial Netflixa?

Katastrofa statku 'Jan Heweliusz’: Dramatyczna historia w nowym serialu Netflix

Jak na razie o samej produkcji wiadomo tylko tyle, że będzie osadzona wokół wydarzeń, do których doszło 14 stycznia 1993 roku  na Bałtyku podczas sztormu, u wybrzeży niemieckiej wyspy Rugia. W tej tragedii wyniku zatonięcia promu “Jan Heweliusz” zginęło 55 osób – 20 członków załogi i 35 pasażerów. Ciał 10 ofiar do dziś nie odnaleziono. Katastrofę przetrwało zaledwie 9 członków załogi. Twórcy sięgną zarówno po historie ofiar, ich bliskich, ale także ocalałych.

Na ten moment nie znamy szczegółów obsady, ani daty premiery, jednak szacując, że zdjęcia do serialu dopiero ruszyły, tej premiery można oczekiwać najwcześniej w 2025 roku.

Zagraj w „Heweliuszu” – trwa casting

Twórcy serialu zapraszają na casting. To może być twoja szansa, aby przyłożyć się do powstawania tego serialu i pracować u boku największych gwiazd polskiego kina. Studio MKM poszukuje są osób w wieku od 16 do 70 lat, które na ekranie wcielą się m.in. w postaci przechodniów, marynarzy, dziennikarzy, żołnierzy, sprzedawców, policjantów. Organizatorzy castingu przypominają, że tytuł osadzony jest w latach 90. W związku z tym kandydaci nie powinni prezentować charakterystycznych współczesnych fryzur czy widocznych tatuaży. Informują również, że wybrani statyści wezmą udział w zdjęciach, które będą realizowane w dniach od 30 stycznia do 17 lutego w Gdyni.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.