Nyjah Huston robi wszystko dla olimpijskiej chwały

0

Nie tak dawno Nyjah Huston złapał się na małej wpadce, próbując wykonać sztuczkę, którą powinien był wykonać bezproblemowo. Kilka dni później mówi, że trik polegał na „backside 270 noseblunt” – baletycznym obrocie nad poręczą, który, prawidłowo wykonany, sprawiłby, że pocałowałby czubek swojej deski, zanim wyląduje na ziemi na dobre.

Ale tego dnia nie mógł tego dokonać. Odszedł ze zwichniętym nadgarstkiem i umiarkowanie posiniaczonym ego.

Nyjah Huston

Nadgarstek został zraniony, ponieważ najzwyczajniej w świecie wylądował na nim podczas upadku. Posiniaczone ego była spowodowane tym, że Huston, który ma 26 lat i w tym momencie  jego ciało w 85 do 90% pokryte jest tatuażami, po raz pierwszy zaczął wykonywać backside 270 noseblunt całą dekadę temu. Jednak tym razem wypracowany przez niego do perfekcji trick, nie poszedł zbyt dobrze..

„Wygrałem wiele konkursów dzięki tej sztuczce”- mówi.

Krem do tatuażu – dla ochrony i wyjątkowego wyglądu Twoich tatuaży

Większość skaterów nie wykłada się na sztuczkach, które wykonują. W wieku 10 lat Nyjah Huston wygrał największe amatorskie zawody na świecie. W następnym roku przeszedł na zawodowstwo i od tego czasu przesuwa granice tego, co jest niemożliwe na bardzo długich poręczach i wokół nich. Stał się prawdopodobnie najbardziej utalentowanym technicznie skaterem wyczynowym na świecie i jedną z rzadkich gwiazd crossoverów. Po drodze wywołał niemałą debatę wśród swoich rówieśników swoim czystszym, niż czysty stylem, stałą dominacją konkursów i pozornie nieusuwalną czapką Monster Energy.

Nyjah Huston

W jakiś dziwny kosmiczny sposób zawsze tak się to kończy. Tata był obsesyjnym,  rastafarianinem z zabarwieniem skejtowym. Przerzucił sport na Nyjah i jego braci.

„Dosłownie zacząłem jeździć na poręczach, gdy miałem siedem lat, bez kasku, więc zostałem wychowany do tego typu jazdy, w którym musisz być nieustraszony i po prostu iść na to” – mówi Huston. „I to on nakłaniał mnie do jazdy na deskorolce”.

Nyjah i jego ojciec już ze sobą nie rozmawiają, ale zaczął doceniać to, co udało się wypracować jego tacie. „Wiele razy bałbym się jak cholera wyjść i jeździć na tych spotach, ale czuję, że to uczyniło mnie osobą i skaterem, którym jestem dzisiaj, który jest znany z tego, że jest nieustraszonym facetem. To, co obecnie lubię, to wielka rzecz – to sprawia, że czuję krew w żyłach.

Nyjah Huston

Wykonywanie wielkich rzeczy konsekwentnie zmieniło go w olimpijczyka – ale skaterzy nie byli zbyt skorzy do przyjęcia tego całego: „szybciej, wyżej, silniej”. Nyjah o tym wie i stara się oddać hołd tradycyjnej jeździe na desce.

„Chociaż skateboarding jest obecnie uważany za sport i po raz pierwszy pojawi się na igrzyskach olimpijskich”- mówi – „zawsze musisz zdawać sobie sprawę z tego, co się tam stało i co zawsze będzie ważne. To uliczna strona jazdy na deskorolce, jej styl życia, radość z tego, że jeździ się tam i jeździ na deskorolce na rzeczach, które nie są przeznaczone do jazdy na deskorolce”.

Zachwycony, że jego ulubione miejsca nie są już opanowane przez pieszych i pojazdy, spędził rok pandemii na imprezach i robieniu nagrań. „W zeszłym roku chciałem to zrobić. Nie zamierzałem marnować całego roku”.

Gdyby nie przestał chodzić do szkoły w wieku 15 lat, byłby teraz kilka lat po college’u, na początku swojej kariery zawodowej. Zamiast tego Nyjah Huston zaczyna myśleć o życiu po skatingu.

„Jestem podekscytowany, że nadal jestem zdrowy i że zostało mi jeszcze kilka lat mojej kariery” – mówi.

„Myślę, że mam w sobie kolejne pięć lat, co oznacza, że w wieku 29 lat będę mógł dostać się na drugie igrzyska olimpijskie”.

Jest oczywiście sprawa jego pierwszych igrzysk olimpijskich. Do tego czasu będzie w laboratorium, ucząc się sztuczek, dzięki którym wygrał zawody w wieku 15 lat – a to może jeszcze przynieść mu pierwsze złoto olimpijskie. Podejdzie do zadania w jedyny znany mu sposób. „Wszystko oprócz wygranej”, mówi, „Nie będę się zbytnio przesadzał”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.