Lufthansa nie będzie się już do nas zwracać „panie i panowie”

Ten artykuł przeczytasz w minutę

1

Niemiecki przewoźnik rezygnuje z tradycyjnego powitania pokładowego. Grupa linii lotniczych opracowała listę alternatywnych powitań, na rzecz neutralności płciowej.

„Sehr geehrte Damen und Herren, herzlich willkommen an Bord” oraz „Ladies and gentlemen, welcome on board” wkrótce odejdą w przeszłość na rejsach Lufthansy. Niemiecki przewoźnik planuje używać neutralnego języka pod względem płci. Zmiana miałaby dotyczyć wszystkich linii lotniczych obsługiwanych przez Grupę Lufthansa, w tym: Austrian Airlines, Swiss i Eurowings.

Lufthansa
Lufthansa

Różnorodność i równość to podstawowe wartości dla naszej firmy
i naszej kultury korporacyjnej. Od teraz chcemy wyrażać tę postawę również w naszym języku – i pokazać, że różnorodność nie jest tylko frazesem, ale rzeczywistością
” – czytamy w oświadczeniu Lufthansy.

Zmiana powitania – w trosce o pasażerów

Załogi Lufthansy używają teraz zwrotów neutralnych pod względem płci, takich jak „Drodzy goście”, „Dzień dobry/ dobry wieczór” lub po prostu „Witamy na pokładzie”. Wszystko po to, aby powitania obejmowały wszystkich pasażerów bez względu na płeć. Decyzję o tym, jak zwrócić się do pasażerów, ostatecznie podejmie załoga, która została poinformowana o zmianie w maju.

Lufthansa
Lufthansa

Trend ogólnoświatowy

Lufthansa podąża śladami innych linii lotniczych, które dokonały tej zmiany w ostatnich latach. Zmiany zaszły m.in w japońskiej linii lotniczej JAL w 2020 roku, u europejskiego przewoźnika budżetowego EasyJet i w kanadyjskiej flagowej linii lotniczej Air Canada w 2019 roku.

1 komentarz
  1. gate io nedir mówi

    After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.