Każdy jest wspaniały: Lego, wypuszcza pierwszy zestaw LGBTQ+

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

0

Lego wyda swój pierwszy zestaw, który jest hołdem dla społeczności LGBTQ+. Nazwa nowego zestawu „Każdy jest wspaniały”, nawiązuje do piosenki „Everything is Awesome” z filmów Lego. Zestaw zawiera 11 kolorowych figurek, inspirowanych tęczową flagą.

Każda z monochromatycznych figurek w zestawie ma inną fryzurę i związany z nią kolor. Natomiast nie posiadają twarzy – to wszystko ponieważ projektanci celowo nie przypisali figurkom płci.

Ludziki zestawu Lego "everyone is awesome" LGBTQ+

„Chciałem stworzyć zestaw, który symbolizuje inkluzywność i celebruje każdego, bez względu na to, jak się identyfikuje lub kogo kocha.” – powiedział scenograf i wiceprezes ds. projektowania Matthew Ashton, członek społeczności LGBTQ + .

Każdy jest wyjątkowy, a dzięki odrobinie miłości, akceptacji i zrozumienia na świecie wszyscy możemy czuć się bardziej wolni, aby być prawdziwymi NIESAMOWITYMI!”

 

Gdzie można zdobyć ten wyjątkowy zestaw?

Model składający się z 346 elementów ma wysokość 10,24 cm i głębokość 12,80 cm. Idealnie będzie pasować na większość półek lub parapetów. Do sprzedaży trafi 1 czerwca, z okazji rozpoczęcia Miesiąca Dumy. Dostępny będzie w sklepach marki LEGO oraz sklepie online, w sugerowanej cenie detalicznej 34,99 EUR / USD.

Ludziki zestawu Lego "everyone is awesome" LGBTQ+

 

„Ujawnienie swojej orientacji seksualnej to moment w życiu, kiedy, jak sądzę, można czuć się najbardziej samotnym i niepewnym tego, co nas czeka w przyszłości, kiedy już zrobimy ten krok. Ja ujawniłem się w wieku kilkunastu lat. Dla niektórych ludzi jest to teraz łatwiejsze niż kiedyś, ale osobom, które ujawniają się nadal towarzyszy wiele trudności i jest to naprawdę przerażający proces. Nie wiesz, jak zareagują przyjaciele i rodzina. Boisz się, jakie mogą być tego konsekwencje” – komentuje Matthew Ashton.

scenograf i wiceprezes ds. projektowania Matthew Ashton trzymający zestaw Lego

Przesłanie przez zabawę

Projekt zestawu jest odważny, ale jednocześnie prosty. Wysyła potężne przesłanie, ale jest też zabawny. Twórcy zadbali o uwzględnienie czarnych i brązowych kolorów. Reprezentuje to szeroką różnorodność wszystkich członków społeczności LGBTQ+. Dodali również bladoniebieski, biały i różowy kolor, aby wspierać i przyjmować społeczność trans. Celowo umieścili również fioletową figurkę z bujną fryzurą, jest to wyraźny ukłon w stronę fantastycznych Drag Queen.

Ludziki zestawu Lego "everyone is awesome" LGBTQ+

Grupa LEGO dba o różnorodność i inkluzywność w miejscu pracy. Współpracuje z organizacjami Workplace Pride, Stonewall i Open for Business, które pomagają  kształtować strategie i programy wspierające pracowników LGBTQ+ oraz ich sojuszników w całej firmie.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.