Jak utrzymać pozytywne zdrowie psychiczne w zimie

Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty

1
  • Pozytywne zdrowie psychiczne w zimie dla wielu z nas zdaje się być misją niemożliwą.
  • W czasie, gdy występują ciemne noce i mroźne zimowe poranki, utrzymanie dobrego zdrowia psychicznego może być znacznie trudniejsze niż latem.
  • Dlatego ważne jest, aby podczas chłodniejszych miesięcy zwracać szczególną uwagę na swoje emocje.
  • W ostatnich latach świadomość własnej psychiki wzrasta, dlatego porozmawiamy o tym, jak utrzymać pozytywne zdrowie psychiczne w okresie zimowym.

Czy istnieje matematyczny wzór na smutek? To video musisz zobaczyć, kliknij tutaj.

Dlaczego pozytywne nastawienie jest ważne?

Bez pozytywnego zdrowia psychicznego radzenie sobie ze stresem, prostymi zmianami, relacjami osobistymi i pracą może być trudne, może powodować niepotrzebne konflikty z bliskimi, współpracownikami, a także prowadzić do depresji. Utrzymanie dobrego samopoczucia psychicznego jest ważne, ponieważ pomaga radzić sobie ze stresem, wydajnie pracować i czuć się lepiej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Istnieje również związek między dobrym zdrowiem psychicznym, a poprawą zdrowia fizycznego.

Jak utrzymać pozytywne zdrowie psychiczne?

Zadbaj o siebie dla siebie

Dbałość o pozytywne zdrowie psychiczne w zimie, warto zacząć od czynności podstawowych. Czasami wstanie, wzięcie prysznica i rozpoczęcie dnia może wydawać się niemożliwe, ale trzeba to zrobić. Zmuszając się do dbania o siebie, od razu poczujesz się lepiej. Nawet jeśli nic innego nie zrobisz tego dnia, świadomość, że coś osiągnąłeś, ułatwi sprawę. Pamiętaj, że małe kroki to wielkie rezultaty i warto każdego dnia rozwiązać nawet jeden mały problem lub sprawę do załatwienia.

Bądź aktywny

Wykazano, że regularna aktywność fizyczna poprawia zdrowie psychiczne i samopoczucie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na siłownię, czy na powolny spacer, nie ma to znaczenia, ponieważ intensywność treningu nie musi być ciężka, aby coś się w Tobie zmieniło.

Znajdź sobie hobby

Spędzanie czasu bezproduktywnie ma duży wpływ na zły stan zdrowia psychicznego. Mając hobby, możesz skupić swój wolny czas na pracy nad czymś, co sprawia Ci przyjemność, zamiast utknąć w rutynie. Popularne hobby to czytanie, pisanie, nauka nowych języków i malowanie/ rysunek, korzyżówki, majsterkowanie.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Kiedy każdego dnia wykonujesz tę samą rutynę, powtarzanie może być bardziej wyczerpujące psychicznie niż stymulujące. Aby utrzymać aktywność mózgu i poprawić świadomość, spróbuj zmienić rzeczy, odwiedzając nowe miejsca, wybierając nowe trasy i organizować swoje mieszkanie lub stanowisko pracy. Spędzanie czasu w uporządkowanym miejscu pomaga również uporządkować umysł.

Utrzymuj relacje

Jeśli czujesz się źle, często odpychasz ludzi i spędzasz czas samotnie. Świadomy wysiłek, polegający na wykonaniu telefonu, wyjściu na kawę lub po prostu porozmawianiu z przyjaciółmi lub rodziną, przypomni Ci, że nie jesteś sam. Nie myl jednak kontaktu przez media społecznościowe z realnym kontaktem. To nie to samo i często niestety spłyca nasze związki z innymi ludźmi. Relacje społeczne są niezbędne dla poprawy i utrzymania dobrego zdrowia psychicznego.

__________
Jakie masz sposoby na utrzymanie dobrej kondycji psychicznej zimą?
Daj nam znać na  Instagramie .

 

9 aplikacji randkowych, dzięki którym od razu przejdziesz do sedna

1 komentarz
  1. Cont Binance mówi

    Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.