Dziesięć Złotych Zasad Skutecznego Randkowania Online

Ten poradnik przeczytasz w minutę

Skuteczne randkowanie online nie jest proste i warto się do niego przygotować, szczególnie jeśli robisz to pierwszy raz lub jeśli do tej pory straciłeś wiele cennego czasu na puste przebiegi. Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że cyfrowa scena randkowa to dzika dżungla, pełna niezrozumiałych sygnałów i fałszywych profilów? Masz dość zdrapywania resztek serca z podłogi, kiedy kolejny „match” nie jest tym, czym się wydawał? A może jesteś nowicjuszem, który próbuje zrozumieć, jak z sukcesem nawigować w tym nowoczesnym świecie miłości? Nie martw się, mamy dla Ciebie dziesięć złotych zasad skutecznego randkowania online.

1. Autentyczność To Klucz

Pokazuj się takim, jakim jesteś. Twórz swój profil z myślą o szczerości, nie o tym, kim myślisz, że inni chcą, abyś był. Ludzie cenią prawdziwość i autentyczność, a to jest podstawą do zbudowania zdrowego związku. Poza tym po co chcesz udawać kogoś innego niż jesteś? Na końcu i tak spotkacie się w realu, a prawda wcześniej czy później wyjdzie na jaw. Niepotrzebnie marnujesz czas swój i tej drugiej osoby. Gra w otwarte karty zaowocuje w kolejnych etapach waszej znajomości.

2. Zrozum Swoje Cele

Chcesz flirtować, szukasz miłości swojego życia, spotkać się po prostu na jedną noc, a może tylko chcesz się spotkać i porozmawiać? Wiedza o tym, czego oczekujesz, pomoże Ci lepiej nawigować w świecie randek online i skupić się na osobach o podobnych celach. Dzięki jasnym celom zaoszczędzisz mnóstwo czasu na skupieniu się na osobach, które chcą grać w tą samą grę, co ty.

3. Właściwy Wybór Platformy

Czy wolisz szybkie swipy w stylu Tinder czy może skomplikowane algorytmy dopasowań eHarmony? Wybór platformy randkowej, która najlepiej pasuje do Twoich preferencji i oczekiwań, jest kluczem do sukcesu. Każda z takich platform ma też swoją dynamikę. Warto spróbować na początku kilka i sprawdzić, który klimat pasuje ci bardziej. Warto choćby sprawdzić nasz poradnik poniżej.

9 aplikacji randkowych, dzięki którym od razu przejdziesz do sedna

4. Zadbaj o Jakość, Nie Ilość

Podchodź do randek online jako do procesu selekcji, a nie zbierania. Lepiej skupić się na kilku dobrze dobranych osobach, niż próbować nawiązać kontakt z każdym, kto przyciąga Twoją uwagę. To nie klaser ze znaczkami, chyba, że właśnie dlatego korzystasz z takich aplikacji. Jeśli dana znajomość przestaje rokować, rozstań się z takim kontaktem bez zbędnego żalu i nie rozpraszaj się niepotrzebnie.

5. Zrób Pierwszy Krok

Nie bój się zainicjować rozmowy. Czekać na wiadomość od drugiej osoby to przestarzałe myślenie. W dzisiejszych czasach wszyscy mają równo podzielone prawa do rozpoczynania rozmów. Zadajesz sobie pytanie, dlaczego jest to lepszy sposób na zawieranie nowych znajomości? Po pierwsze wykazujesz inicjatywę i nadajesz pierwsze tony znajomości, co już stawia cię na lepszej pozycji. Po drugie wyróżniasz się na tle innych i docierasz skuteczniej szczególnie do osób nieśmiałych, nowych na platformie lub przytłoczonych nadmiarem informacji.

6. Wykorzystaj Swoje Zdjęcia Mądrze

Twój profil jest jak Twoja wizytówka, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości zdjęcia. Pokaż swoją osobowość, pasje, zainteresowania – ale pamiętaj, by utrzymać równowagę między prywatnością a otwartością. I tak pamiętajmy o autentyczności, ale warto pamiętać, by pokazać się z jak najlepszej strony. W końcu to po zdjęciach podejmujemy pierwszą decyzję czy przechodzisz dalej czy też nie. Unikaj też zdjęć powszechnie traktowanych, jako mało reprezentatywne. Odpuść sobie zdjęcia w kiblu, na tle bałaganu, gdy jesteś pod wpływem wskazującym oraz te robionych dla beki. Te ostatnie pozostaw sobie na później, gdy już będziecie się lepiej znali. Pamiętaj też o najważniejszym, czyli zdjęciach swojego penisa. Wiem, że niektórych duma rozpiera i czują nieodpartą potrzebę, by pokazać go światu już, tu i teraz, ale postaraj się nie robić tego po pierwsze w pierwszej wiadomości, po drugie nieproszony. A jak zrobić dobre zdjęcie penisa, dowiesz się z naszego poradnika poniżej.

Kluczowe wskazówki jak zrobić dobre zdjęcie penisa

7. Bądź Cierpliwy

Randki online to nie wyścig. To proces, który wymaga czasu. Wiele osób podejmuje decyzje na podstawie pierwszych wrażeń, ale pamiętaj, że warto dać relacji czas na rozwinięcie. To jak w życiu. Nie od razu Kraków zbudowano, tak samo, jak nie od razu każdy znalazł miłość swojego życia. Czeka cię wyboista droga, dlatego nie nastawiaj się na rewolucję, a raczej na serię wzlotów i upadków.

8. Bezpieczeństwo Przede Wszystkim

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś podekscytowany spotkaniem z kimś nowym, zawsze pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Spotkaj się w miejscu publicznym, powiadom znajomych o swoich planach i nie udostępniaj zbyt wielu osobistych informacji, dopóki nie zdobędziesz pewności, że możesz zaufać tej osobie. Wiemy, że to serwis dla mężczyzn, ale nie zmienia to faktu, że sytuacje są różne, a osoba po drugiej stronie może podszywać się pod zupełnie kogoś innego.

9. Używaj Komunikacji Niewerbalnej

Nie jesteś ograniczony tylko do tekstu. Emotikony, GIF-y i inne formy ekspresji mogą pomóc w pokazaniu swojego prawdziwego ja i uczuć. Nie pokazuj też od razu wszystkiego na profilu, jeśli chodzi o zdjęcia. Do podtrzymania rozmowy przydadzą ci się fotki np. na temat twojego hobby, twojej pracy, przyjaciół albo twojego pupila. Pamiętaj tylko by wszystkiego używać z umiarem. Emotikony mają za zadanie podkreślać ton przekazu (np. że coś jest żartem), a zdjęcia mają uwiarygodnić twój przekaz. Wszystko co w nadmiarze szkodzi. Jeśli zarzucisz ją zdjęciami z crossfitu, może pomyśleć, że żyjesz na siłowni. Jeśli będziesz wrzucał za dużo fotek swojego psa, jest szansa, że zamiast w tobie, zakocha się w twoim sierściuchu.

10. Bądź Pozytywny i Otwarty

Pozytywne nastawienie i otwartość na nowe doświadczenia są kluczem do sukcesu w randkach online. W końcu chodzi o to, aby cieszyć się procesem i odkrywać nowe osoby, a nie tylko skupiać się na końcowym celu. Pamiętaj też, że nikt nie lubi: przegrywów, smutasów, użalaczy, osób negujących zdanie innych, pesymistów, chwalipiętów, idiotów, osób niekulturalnych. Warto zachować twarz w każdej sytuacji, również online.

Przyjmując te dziesięć zasad, będziesz gotowy na sukces w świecie randek online. A więc do dzieła! Może właśnie teraz, ktoś czeka na Twój profil i wiadomość, aby rozpocząć nowy, ekscytujący rozdział.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.