Zwiastun zapowiadanego przeboju „Piosenki o miłości”

Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty

0

„Piosenki o miłości” okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Film Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne „Piosenki…” zachwycą z pewnością fanów „Frances Ha”, „Once” czy „Przed wschodem słońca”.

Film o spełnianiu marzeń

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

Recenzje, które nie pozostawiają wątpliwości

Po festiwalu w Gdyni media rozpływały się z zachwytu, by tylko zacytować niektóre z nich. Liryczny i czuły. Uważny. To piękny film. (Karolina Korwin Piotrowska). Fantastyczna Święs i hipnotyzujący Włosok. Ale „Piosenki o miłości” to także koncert Andrzeja Grabowskiego. (Wp.pl); Urzekające od pierwszej minuty. (Onet.pl); Subtelna, wielopłaszczyznowa opowieść o relacjach rodzinnych i związkowych, ambicjach pokolenia millenialsów, zranionych uczuciach. (Kultura Liberalna); Triumf wrażliwości i filmowego liryzmu (Culture.pl).

Film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Debiutująca w kinie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, która łączy niesamowity talent z równie potężnym brakiem wiary w siebie. Ale „Piosenki o miłości” śpiewane są w duecie: Święs i świetny w roli pogubionego chłopaka Tomasz Włosok („Boże Ciało”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”) tworzą elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry.

Wokół nich orbitują gwiazdy sceny i ekranu, między innymi Andrzej Grabowski, Krzysztof Zalewski, Iga „Ofelia” Krefft. Fantastyczną muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki. Debiut Tomasza Habowskiego wygrał Konkurs Filmów Mikrobudżetowych i podbił serca gdyńskiej publiczności.

„Piosenki o miłości” to niewątpliwie objawienie festiwalu w Gdyni i zaskakująca love story dla młodego pokolenia. Debiutancki film Tomasza Habowskiego wejdzie do kin w pierwszym kwartale 2022 roku.

Reżyseria: Tomasz Habowski

Występują: Justyna Święs, Tomasz Włosok, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2021

Język oryginalny: polski

Gatunek: dramat, muzyczny

Czas trwania: 90 min.

Materiały prasowe: Gutek Film
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.