Piłkarze Zenita skradli serca kibiców. Na boisku pojawili się z szczeniakami

Ten artykuł przeczytasz w minutę

0

Zawodnicy rosyjskiego klubu piłkarskiego Zenit Sankt Petersburg wyszli na boisko w Gazprom Arena w towarzystwie uroczych psów z lokalnych schronisk. Akcja ma zachęcić ludzi do adopcji czworonogów. 

„Psom lepiej w domu” – tak zatytułował swoją akcję przed piątkowym meczem ligowym z FK Rostów (2:2) lider rosyjskiej Premier Ligi, Zenit Sankt Petersburg. Zima to najgorszy okres dla bezdomnych zwierząt. Szczególnie w Rosji, gdzie jest ona niezwykle mroźna. Tym prostym gestem, klub postanowił zachęcić kibiców do adopcji czworonogów ze schronisk.

Piłkarze Zenita wyszli na murawę z szczeniakami

Akcja zawodników Zenita Sankt Petersburg chwyciła za serca cały świat. Piłkarze wyszli na murawę, niosąc na rękach szczeniaki ze schroniska. O tym, jak duży rozgłos zyskała akcja świadczy fakt, iż wideo na oficjalnym Twitterze klubu ma już ponad 3.5 mln wyświetleń! Film stał się wiralem na forach społecznościowych, a internauci doceniają uprzejmy gest klubu w ważnej sprawie.

Klub podziękował fanom za wsparcie i skomentował: „Teraz znajdźmy domy dla tych dobrych chłopców i dziewczynek. Celem projektu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na odpowiedzialność i opiekę wymaganą podczas posiadania zwierzaka. Dodatkowo była to pomoc w zbieraniu funduszy na lokalne schroniska dla psów”. 

Wszystkie psiaki zostały przedstawione także na wideo z prezentacją składu Zenita

Na oficjalnej stronie Zenitu można znaleźć informację, że wszystkie psiaki mają kilka miesięcy i czekają na adopcję. Według rosyjskiego stowarzyszenia schronisk „Zdrowie zwierząt”, w Rosji w 2020 roku było ponad 600 tysięcy bezpańskich psów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.