Lamborghini wyprodukuje hybrydowy supersamochód V-12, który zastąpi Aventadora

Ten artykuł przeczytasz w minutę

4

Lamborghini może nie jest jeszcze gotowe do zaprezentowania swojego pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu, ale ciężko pracuje nad nową hybrydą plug-in V-12.

Druga hybryda marki ma być następcą niezwykle popularnego Aventadora i pojawi się w 2023 roku. Chociaż szczegóły są nadal skąpe, dyrektor generalny Stephan Winkelmann potwierdził, że nowy pojazd będzie wyposażony w hybrydowy układ napędowy typu plug-in oparty na silniku V-12.

Lamborghini
Lamborghini Sián FKP 37 hybrid supercar. Fot. Lamborghini

Co zaskakujące, nowy pojazd nie będzie wyposażony w tę samą technologię, którą zastosowano w pierwszym zelektryfikowanym modelu marki, Sián FKP 37 i Sián Roadster. Winkelmann powiedział, że firma uważa, że ​​ta technologia nie jest wystarczająco zielona.

Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae: łabędzi śpiew - galeria - strona 20
Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae, fot. Lamborghini

Naszym zdaniem superkondensator to technologia pomostowa, która nie spełnia naszych przyszłych potrzeb w zakresie redukcji emisji” – powiedział Winkelmann. „W latach 2023-2024 będziemy hybrydyzować wszystkie nasze produkty, aby do 2025 roku zmniejszyć emisję CO2 nawet o 50%. Kondensator nie byłby w stanie tego osiągnąć. Myślę, że hybrydyzacja to dobre rozwiązanie”.

Ostatnie Lamborghini z V12. Aventador LP780-4 Ultimae to łabędzi śpiew włoskiego flagowca - WIDEO, ZDJĘCIA - Super Express - wiadomości, polityka, sport
Lamborghini Aventador LP780-4 Ultimae, fot. Lamborghini

Nowa, jeszcze nienazwana superhybryda nie była jedynym nadchodzącym modelem omawianym przez Winkelmanna. Powiedział również, że producent samochodów wprowadzi w przyszłym roku nową pochodną Huracáne, która może zawierać hybrydowy V-6 oraz że marka podejmie się odświeżenia Urus’a. 

Puryści silników spalinowych mogą się nie zgadzać, jednak nowa generacja pojazdów Lamborghini ma wiele do zaoferowania we wczesnych latach swojej rewolucji elektrycznej.

4 Komentarze
 1. Kmail mówi

  Chciałbym taki 🙂

 2. gate.io para yatırma mówi

  I am a website designer. Recently, I am designing a website template about gate.io. The boss’s requirements are very strange, which makes me very difficult. I have consulted many websites, and later I discovered your blog, which is the style I hope to need. thank you very much. Would you allow me to use your blog style as a reference? thank you!

 3. Inscription mówi

  I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article. https://www.binance.com/fr/register?ref=UM6SMJM3

 4. relax everyday mówi

  relax everyday

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.