Adam Driver zamienia się w centaura w nowej kampanii Burberry

Ten artykuł przeczytasz w minutę

5

Według komunikatu prasowego Burberry, ich nowa kampania „podważa tradycyjne stereotypy męskości”. Adam Driver podjął się jak dotąd jednej z najbardziej ambitnych ról — i nie obchodzi go, co myślą inni.

 

W nowej kampanii wprowadzającej męski zapach Burberry Hero 37-letni nominowany do Oscara aktor pływa bez koszuli przez ocean obok białego konia. Na sam koniec staje się jednością z majestatycznym zwierzęciem i przekształca się w centaura. Od czasu debiutu reklamy — wyreżyserowanej przez Jonathana Glazera i sfotografowanej przez Maria Sorrenti — wprawiła ona Internet w lekkie zakłopotanie.

Burberry Hero
BURBERRY / FOT. MARIO SORRENTI
Według komunikatu prasowego Burberry kampania „podważa tradycyjne stereotypy męskości”, łącząc konia i człowieka w celu stworzenia „nowoczesnego mitu”. Driver uosabia ducha zapachu, który łączy w sobie nuty bergamotki, jałowca, czarnego pieprzu, drzewa cedrowego, „obejmując swobodę wypowiedzi i piękno sprzeczności”, stwierdza producent w swoim w komunikacie.
Burberry ujawnia kampanię Burberry Hero — Adam Driver
BURBERRY / FOT. MARIO SORRENTI
Bardzo się cieszę, że mogłem pracować z Burberry nad kampanią zapachową Burberry Hero oraz z projektantem Riccardo Tisci, który reprezentuje swój pierwszy zapach dla marki” –  powiedział Driver.

 

Burberry ujawnia kampanię Burberry Hero — Adam Driver
BURBERRY / FOT. MARIO SORRENTI

Tisci powtórzył jego odczucia:

„Jestem tak podekscytowany, że pracowałem z niesamowitym Adamem Driverem, aby ucieleśnić Burberry Hero. Adam ma niesamowitą głębię w wyrażaniu tego, co oznacza dziś męskość – jak siła może być subtelna, a emocje mogą wzmocnić”.

Według Tisci’ego tworzenie zapachu jest bardzo osobistym i intymnym procesem. A szczególnie odczuł to w przypadku Burberry Hero – jego pierwszego zapachu dla marki”. „Chciał, aby Burberry Hero zawierał w sobie nowoczesną męskość, grał na esencji pierwotnego człowieka i zwierzęcych instynktów, kierujących się dualizmem między siłą a wrażliwością.

5 Komentarze
 1. Michał mówi

  Super kampania!

 2. Patryk mówi

  Z pewnością zapada w pamięć

 3. soft music mówi

  soft music

 4. cafe ambience mówi

  cafe ambience

 5. soothing music mówi

  soothing music

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.