Porsche 911 S/T z nagrodą w plebiscycie Best of Moto 2022

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Podobnie jak przed dwoma laty w przypadku Porsche 911 GT3, tak i teraz tytuł najlepszego auta sportowego zdobył samochód ze Stuttgartu-Zuffenhausen. Purystyczny model 911 S/T został stworzony dla upamiętnienia 60. urodzin kultowej „jedenastki”.

Best of Moto to jeden z najważniejszych konkursów samochodowych w Polsce, organizowany przez redakcję portalu Moto.pl. Nagrodę główną przyznają w nim eksperci redakcyjni wspólnie z czytelnikami, natomiast nagrody specjalne w różnych kategoriach to już domena wyłącznie internautów, którzy od sześciu lat głosują na swoje ulubione modele, innowacje technologiczne czy influencerów.

Porsche 911 S/T, materiały prasowe

Porsche od lat jest obecne na gali zwycięzców plebiscytu. Przed trzema laty nagrodę główną zdobyła aktualna generacja (992) Porsche 911. Rok później triumfował Porsche 911 GT3, którego czytelnicy wybrali najlepszym samochodem sportowym. Z kolei przed rokiem spośród kilku propozycji samochodów luksusowych najwięcej głosów zebrała Panamera Turbo S E-Hybrid Executive.

Usługa „Track You Dream” – podejrzyj swoje Porsche w trakcie produkcji

W tym roku znów przyszedł czas na triumf w najbardziej naturalnej dla marki z Zuffenhausen kategorii, czyli samochodów sportowych. Tym razem czytelnicy zakochali się w limitowanej edycji 911 – purystycznym, drapieżnym i maksymalnie odchudzonym 911 S/T. Ograniczony do zaledwie 1963 egzemplarzy model upamiętnia rok produkcji pierwszego Porsche 911 i scala atuty najbardziej sportowych odmian kultowego modelu – 911 GT3 z pakietem Touring oraz 911 GT3 RS. Efekt: wyjątkowe połączenie zwinności i dynamiki jazdy. Wolnossący 4,0-litrowy silnik typu bokser o mocy 386 kW (525 KM) z 911 GT3 RS współpracuje tu z manualną skrzynią biegów o skróconym przełożeniu. Zestaw ten uzupełniają: lekka konstrukcja, konsekwentna aż po najdrobniejsze szczegóły, oraz konfiguracja podwozia zoptymalizowana pod kątem zwinności prowadzenia i właściwości jezdnych. 911 S/T waży zaledwie 1380 kg (masa własna DIN, ze wszystkimi płynami), co czyni je najlżejszym wariantem obecnej generacji 992.

Porsche 911 S/T, materiały prasowe

Opcjonalny pakiet Heritage Design czerpie inspiracje z wyścigowej wersji 911 S z późnych lat 60. i wczesnych 70. Wyłącznie dla nabywców jubileuszowego modelu Porsche Design przygotowało też Chronograph 1 – 911 S/T. Wyposażony w tytanową kopertę, niepowlekaną i piaskowaną w celu zmniejszenia masy, ten ekskluzywny zegarek wpisuje się w koncepcję lekkiej konstrukcji nowej, purystycznej edycji 911. Sercem chronografu jest mechanizm Porsche Design WERK 01.240 z certyfikatem COSC i funkcją flyback. Wzornictwo rotora nawiązuje do designu magnezowej obręczy 911 S/T.

Porsche 911 S/T – Chronograph, materiały prasowe

– Niezmiernie cieszymy się z kolejnego wyróżnienia w plebiscycie Best of Moto, tym bardziej, że to nagroda od tysięcy czytelników portalu Moto.pl. Opinie ekspertów motoryzacyjnych są zawsze dla nas ważne, ale ostatecznie najbardziej liczy się zdanie kierowców, w tym aktualnych i przyszłych właścicieli Porsche – mówi Wojciech Grzegorski, dyrektor marki Porsche w Polsce. – Kolejne zwycięstwo w kategorii samochodów sportowych jest też potwierdzeniem, że warto być konsekwentnym i wiernym swoim zasadom. Porsche 911 S/T, samochód w końcu jubileuszowy, pokazuje, jak dbamy o dziedzictwo marki, jednocześnie cały czas idąc naprzód – dodaje.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.