Czy altcoiny stanowią przyszłość kryptowalut?

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

5

Zdecydowanie można tak uznać, gdyż obecnie zainteresowanie tym rynkiem jest ogromne. Zresztą nie bez powodu, gdyż od marca tamtego roku ETH zaliczyło wzrost rzędu 1200%. Dla porównania BTC uzyskał jedynie 700%, a wszystkie altcoiny postawione na ERC-20, czyli standardzie Ethereum nadal zaliczają tendencję zwyżkową. Wielu inwestorów obecnie uważa, że brak portfela kryptowalutowego jest poważnym błędem. Wielu specjalistów zgadza się z tym poglądem, gdyż oczy wielu przedsiębiorców zwrócone są w stronę ETH oraz altcoinów. Dlaczego? Dowiedz się więcej w tym artykule!

Czym jest ETH i dlaczego można na nim tworzyć altcoiny?

Ethereum pozwala na przeprowadzanie tzw. Initial Coin Offering (ICO), które stanowią alternatywę dla crowdfundingu. Na bazie prawa estońskiego i rzadziej szwajcarskiego, wiele startupów obecnie finalizuje swoje projekty posiadając jedynie pomysł. Działa to w ten sposób, że można pozyskać kapitał z pomocą inwestorów, którzy w zamian za tokeny sfinansują dane przedsięwzięcie. Otrzymują w ten sposób nie tylko realne tokeny, które później mogą stać się kryptowalutą, ale także bonus w postaci zniżek na produkty lub usługi, ale także dostęp do nich na zasadzie pierwszeństwa.

Dlaczego ERC-20?

Z tego względu, że jest to jeden z bardziej elastycznych standardów. Dodatkowo jest kompatybilny z większością portfeli kryptowalutowych na rynku. Tokeny wspierają rozwój nowoczesnych technologii i służą za środki do zbierania kapitału dla firm. W większości wiele startupów nie miałoby racji bytu, gdyby nie crowdfunding ICO na bazie ERC-20. Inwestowanie w taki koncept jest po prostu bezpieczniejsze, gdyż w razie nieosiągnięcia tzw. softcap, pieniądze wracają w 100% do inwestorów. Ponadto dopóki nie zostanie osiągnięty próg inwestycyjny, startup nie jest w posiadaniu kapitału. Z reguły zajmują się tym specjalne spółki tokenizacyjne, które po prostu później zwracają wszystko inwestorom.

 

Obecnie Ethereum to jedna z najlepszych platform do kreowania nowych projektów blockchain. Wystarczy spojrzeć na inicjatywy, takie jak Tron, Cosmos bądź Cardano. Kolejną zaletą jest to, że objętość i wartość, a także wolumeny wszystkich transakcji na blockchainie szacowane są na blisko bilion.

Dlaczego altcoiny mogą okazać się decydujące w tym roku?

Z tego względu, że wszystko co przyrasta tak szybko może łatwo stać się szklaną bańką. ​​2021 będzie kluczowym okresem dla aktyw cyfrowych. Wzrost zainteresowania napędzanego przez kapitał instytucjonalny wielu krajów w Europie, a w tym w wspomnianej Szwajcarii, czy też Estonii sprawia, że coraz więcej państw stara się wykorzystać korzyści wynikające z tej technologii. Analitycy wskazali tutaj na bardzo dużą niepewność makroekonomiczną i tzw. luzowanie ilościowe. Ciężko więc przewidzieć co przyniesie kilka najbliższych miesięcy. Jednak być może warto nieco zaryzykować właśnie teraz, gdy stracić można mało, a zyskać naprawdę wiele?

5 Komentarze
 1. sleep jazz mówi

  sleep jazz

 2. background music mówi

  background music

 3. relaxing jazz work mówi

  relaxing jazz work

 4. Trap Japanese mówi

  Trap Japanese

 5. focus jazz mówi

  focus jazz

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.