Czy altcoiny stanowią przyszłość kryptowalut?

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

0

Zdecydowanie można tak uznać, gdyż obecnie zainteresowanie tym rynkiem jest ogromne. Zresztą nie bez powodu, gdyż od marca tamtego roku ETH zaliczyło wzrost rzędu 1200%. Dla porównania BTC uzyskał jedynie 700%, a wszystkie altcoiny postawione na ERC-20, czyli standardzie Ethereum nadal zaliczają tendencję zwyżkową. Wielu inwestorów obecnie uważa, że brak portfela kryptowalutowego jest poważnym błędem. Wielu specjalistów zgadza się z tym poglądem, gdyż oczy wielu przedsiębiorców zwrócone są w stronę ETH oraz altcoinów. Dlaczego? Dowiedz się więcej w tym artykule!

Czym jest ETH i dlaczego można na nim tworzyć altcoiny?

Ethereum pozwala na przeprowadzanie tzw. Initial Coin Offering (ICO), które stanowią alternatywę dla crowdfundingu. Na bazie prawa estońskiego i rzadziej szwajcarskiego, wiele startupów obecnie finalizuje swoje projekty posiadając jedynie pomysł. Działa to w ten sposób, że można pozyskać kapitał z pomocą inwestorów, którzy w zamian za tokeny sfinansują dane przedsięwzięcie. Otrzymują w ten sposób nie tylko realne tokeny, które później mogą stać się kryptowalutą, ale także bonus w postaci zniżek na produkty lub usługi, ale także dostęp do nich na zasadzie pierwszeństwa.

Dlaczego ERC-20?

Z tego względu, że jest to jeden z bardziej elastycznych standardów. Dodatkowo jest kompatybilny z większością portfeli kryptowalutowych na rynku. Tokeny wspierają rozwój nowoczesnych technologii i służą za środki do zbierania kapitału dla firm. W większości wiele startupów nie miałoby racji bytu, gdyby nie crowdfunding ICO na bazie ERC-20. Inwestowanie w taki koncept jest po prostu bezpieczniejsze, gdyż w razie nieosiągnięcia tzw. softcap, pieniądze wracają w 100% do inwestorów. Ponadto dopóki nie zostanie osiągnięty próg inwestycyjny, startup nie jest w posiadaniu kapitału. Z reguły zajmują się tym specjalne spółki tokenizacyjne, które po prostu później zwracają wszystko inwestorom.

 

Obecnie Ethereum to jedna z najlepszych platform do kreowania nowych projektów blockchain. Wystarczy spojrzeć na inicjatywy, takie jak Tron, Cosmos bądź Cardano. Kolejną zaletą jest to, że objętość i wartość, a także wolumeny wszystkich transakcji na blockchainie szacowane są na blisko bilion.

Dlaczego altcoiny mogą okazać się decydujące w tym roku?

Z tego względu, że wszystko co przyrasta tak szybko może łatwo stać się szklaną bańką. ​​2021 będzie kluczowym okresem dla aktyw cyfrowych. Wzrost zainteresowania napędzanego przez kapitał instytucjonalny wielu krajów w Europie, a w tym w wspomnianej Szwajcarii, czy też Estonii sprawia, że coraz więcej państw stara się wykorzystać korzyści wynikające z tej technologii. Analitycy wskazali tutaj na bardzo dużą niepewność makroekonomiczną i tzw. luzowanie ilościowe. Ciężko więc przewidzieć co przyniesie kilka najbliższych miesięcy. Jednak być może warto nieco zaryzykować właśnie teraz, gdy stracić można mało, a zyskać naprawdę wiele?

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.