Jak wybrać mysz gamingową pod moje preferencje?

0

Każdy mężczyzna miał w swoim życiu styczność z grami komputerowymi. W szczególności pochodzący z obecnego pokolenia. Z tego względu z pewnością możesz zastanawiać się jak wybrać mysz gamingową idealnie pod swoje indywidualne wymagania. Jeśli wybierasz swoją pierwszą w życiu, to możesz nie wiedzieć dokładnie czego oczekiwać po swoim przyszłym zakupie. Tutaj warto oczywiście zasugerować się najpopularniejszymi markami pokroju:

  • Steelseries,
  • Razer,
  • Pro-gamer,
  • wiele innych.

 

W tym aspekcie Razer jest zdecydowanie najdroższym wyborem, jednak jeśli nie potrzebujemy zbytnio ekskluzywnych materiałów, z których mysz jest wykonana, to alternatywą może być Pro-gamer. Jaką mysz kupić i czym się kierować przy wyborze? Tego dowiesz się właśnie tutaj!

Czy myszka gamingowa musi być droga?

Zdecydowanie nie. Dla przeciętnego gracza wystarczają modele do około 300 zł. Z perspektywy lat użytkowania jest to najbardziej sensowna decyzja, gdyż do gryzonia warto zaopatrzyć się w dobrą podkładkę, a także klawiaturę. Tutaj wyróżnia się Steelseries, które zapewnia dostęp do całych zestawów. Najważniejszym parametrem przy wyborze myszy jest jej DPI (czułość). Na rynku dostępne są produkty w szerokiej gamie czułości. W praktyce jednak wystarczy Ci maksymalnie 3600 DPI. Modele o wyższych parametrach przeznaczone są bowiem do sportu zawodowego. Jednak wielu zawodowych graczy wykorzystuje czasami nawet prosty sprzęt w granicach 800 DPI.

W jaki sposób czułość myszy gamingowej wpływa na rozgrywkę i nie tylko?

Czułość odpowiada za to jak duży ruch musisz wykonać ręką, aby przemieścić kursor z jednego punktu w drugi. Do każdego nowego ustawienia niezbędne jest przyzwyczajenie się. Zbyt wysokie będzie powodowało, że możemy mieć na początku problem z trafieniem w nawet ikonkę. Jednak z czasem może to bardzo dużo dać w przypadku rozgrywki po sieci. Warto zaznaczyć, że myszki o lepszym DPI przeznaczone są do shooterów, z kolei w przypadku np. MOBA wystarczy coś z niższym. Dodatkowo często spotykanym wariantem jest sprzęt wyposażony w dodatkowe przyciski. Te przydają się, jeśli gramy w MMO. Pozwalają przypisać do siebie część funkcjonalności, które z reguły znajdują się na klawiaturze numerycznej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem?

Jeśli jesteś leworęczny, to koniecznie sprawdź, czy dany model jest do tego dostosowany. Często większe profilowane myszki gamingowe będą przystosowane tylko dla praworęcznych. Po prostu nie będziesz w stanie z nich skorzystać. Drugą kwestią są wtyczki. Na rynku dostępnych jest jeszcze część modeli, które nie posiadają USB. Natomiast wiele nowych komputerów nie posiada już starszych okrągłych wejść PS/2. W takim wypadku może okazać się, że bardzo szybko wykorzystasz zwrot do 14 dni bez podania przyczyny. Ponadto popatrz na urządzenia maksymalnie do wspomnianych 300 zł, gdyż odczujesz na pewno różnicę przesiadając się z najtańszego modelu, który dotychczas używałeś. Nie zapomnij także o zamówieniu podkładki, najlepiej miękkiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.