Słuchawki bezprzewodowe – czy Apple to jedyna rozsądna decyzja?

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

0

Standardowe wersje przewodowe stają się coraz mniej popularne z perspektywy użytkownika. Po co walczyć cały czas ze zwijającym kablem, jeśli można się go po prostu pozbyć? Tutaj przychodzi niezwykle korzystne rozwiązanie, a mianowicie słuchawki na bluetooth. Problemem jest jednak dość wysoka cena w przypadku produktów od popularnych marek. Najdroższym wariantem są z pewnością urządzenia Apple, które kosztują kilkaset złotych. Nie są one mimo to jedynymi dostępnymi w sprzedaży. W tym artykule postaramy się Wam nieco doradzić na zwrócić uwagę przy zakupie. Które słuchawki bezprzewodowe mogą być warte uwagi? Tego dowiesz się w dzisiejszym artykule!

Przed zakupem słuchawek bluetooth określ swój budżet!

Jeśli nie chcesz przepłacać to jednym z ciekawszych nabytków mogą być słuchawki bezprzewodowe od Xiaomi. Airdots stanowią prawie cztery razy tańszą alternatywę niż sprzęt Apple. Nie można porównywać tutaj jakości baterii, a także dźwięku z przetworników. Jednak sprzęt za 99 zł kusi nie tylko ceną, ale bardzo dużą funkcjonalnością. W praktyce otrzymujemy w atrakcyjnej cenie bardzo dobrej klasy słuchawki bezprzewodowe. Dla porównania popularne JBL T110 są kilkadziesiąt złotych tańsze. Natomiast w przypadku Airdots nie musimy martwić się żadnym przewodem. Mankamentem mogą być dość duże szumy wyczuwalne przy zmianie utworu lub w trakcie połączenie. Jednak nie jest to ubytek w budżecie rzędu kilkuset złotych.

Nauszne czy douszne?

Tutaj powtarza się pytanie ile chcemy wydać na sprzęt. Dlatego, że douszny wariant będzie zdecydowanie tańszy. Problem może być jednak to, że niektórzy użytkownicy mają niezwykle wąskie kanały uszne. Przez to bez personalnie profilowanych gumek, słuchawki będą po prostu wypadać, a znalezienie brakującej np. w trakcie spaceru lub co gorsza joggingu może być praktycznie niemożliwe. Tańszy sprzęt będzie tutaj także znacznie bezpieczniejszym wyborem. Musisz decyzję oprzeć jednak o osobiste preferencje i wymagania co do funkcjonalności.

 

Modele nauszne na pewno o wiele lepiej odcinają od otoczenia i zapewniają znacznie lepszy dźwięk. W produkcji wykorzystywane są bowiem znacznie większe membrany, które pozwalają na lepszą selekcję dźwięku z podziałem na wysokie, średnie i niskie tony. Dodać trzeba, że będą one także  droższe niż warianty douszne. Nie każdemu również będą pasować wszystkie urządzenia nauszne, gdyż nie zawsze rozmiar naszych uszu będzie adekwatny do wielkości słuchawek.

Jakie są największe zalety słuchawek bezprzewodowych?

Na pierwszym miejscu dobrze jest wymienić komfort. Nie musisz bawić się niepotrzebnym kablem. Poza tym nigdy więcej nie będziesz musiał go rozplątywać. Bezprzewodowe słuchawki pozwalają na słuchanie muzyki  wygodnie podczas treningu, a także w trakcie podróży pieszo. Nie trzeba wkładać kabla pod koszulkę czy pod kurtkę, aby nie było go widać. Nie musimy także martwić się o ciągle wiszący kabel. Wielu producentów promuje rozwiązania bezprzewodowe przede wszystkim pod kątem stricte sportowców.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.