Barbie przedstawia swoją pierwszą lalkę z aparatem słuchowym

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Barbie, 63-letni amerykański producent lalek, w czerwcu wypuszcza nowy zestaw lalek w ramach swoich nieustających wysiłków na rzecz różnorodności i integracji.

Wszystkie działania marki Barbie, od stworzenia pierwszej w historii lalki Barbie z aparatem słuchowym, po lalkę Kena z bielactwem skóry, z lini Fashionist 2022  pomogą dzieciom zobaczyć swoje odbicie. 

Męskie lalki Barbie będą teraz sprzedawane w mniej muskularnych typach ciała.

W przypadku Barbie z aparatem słuchowym firma zwróciła się do dr Jen Richardson, wiodącego praktyka w dziedzinie audiologii edukacyjnej, aby pomóc w dokładnym naśladowaniu urządzeń zausznych w zabawce. Richardson powiedział, że Barbie z kucykiem w komplecie z jasnoróżowym aparatem słuchowym może zainspirować osoby, które doświadczyły utraty słuchu. 

„Jestem niezmiernie zachwycona tym, że moi młodzi pacjenci mogą zobaczyć i bawić się lalką, która wygląda tak jak oni” – powiedziała w komunikacie prasowym.

Barbie hearing impaired

Wprowadzono również zmiany w stereotypowym typie ciała Barbie. Od mniejszych korpusów po pełniejsze sylwetki, a nawet smukłe, mniej umięśnione męskie lalki. Nowe zabawki mają być bardziej reprezentatywne dla różnych typów ciała.

new barbie dolls

W ostatnich latach oferta lalek Barbie staje się coraz bardziej zróżnicowana. W 2019 roku wypuścili Barbie na wózku inwalidzkim oraz z protezą nogi. W 2020 roku firma zaprezentowała ciemnoskórą Barbie z bielactwem skóry. W 2021 r. światowym sukcesem była czarna lalka z fryzurą afro, która znalazła się w pierwszej piątce najpopularniejszych modeli lalek na świecie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.