Mój wielki cyfrowy ślub: „pierwsze małżeństwo w metaverse” w Indiach

Ten news przeczytasz w minutę

Ponieważ Covid-19 zmusza rodziny w Indiach do odwoływania ich tradycyjnych dużych ślubów, jedna z par znalazła miejsce, w którym nie obowiązują ograniczenia: metaverse.

Dinesh Sivakumar Padmavathi i Janaganandhini Ramaswamy z Tamil Nadu, gdzie wesela są obecnie ograniczone do 100 osób, zaprosili 2000 osób na swoje wirtualne przyjęcie w przyszłym miesiącu. Jako samozwańczy „Potterheads’i” (fani Harry’ego Pottera), para wybrała imprezę o tematyce Hogwartu, w której goście mogą uczestniczyć za pośrednictwem swoich telefonów, tabletów lub laptopów.

With Covid-19 restrictions limiting the size of wedding gatherings, Padmavathi and Janaganandhini decided to hold their wedding reception virtually.

„Z powodu pandemii fizyczny, prawdziwy rodzaj przyjęcia nie jest możliwy przy tak ogromnej liczbie osób”, powiedział Padmavathi. „Więc zdecydowaliśmy: zróbmy to w metawersie”.

Metaverse to termin używany do opisania wirtualnych środowisk 3D, w których użytkownicy mogą się gromadzić i wchodzić w interakcje. Pan młody 24-letni entuzjasta blockchain i kryptowalut, współpracował ze start-upową platformą TardiVerse, aby stworzyć przypominającą zamek cyfrową przestrzeń inspirowaną Hogwartem.

McDonald’s otworzy restaurację w metaverse. Będzie sprzedawać wirtualną i prawdziwą żywność.

Legalna ceremonia ślubna nadal będzie miała miejsce na oczach bliskich przyjaciół i krewnych w wiosce Ramaswamy. Jednak później para zaloguje się, aby dołączyć do wirtualnego przyjęcia, które kosztuje 150 000 rupii indyjskich (niecałe 9 tys. zł). Podczas godzinnego wydarzenia nowożeńcy wirtualnie przemówią do swoich gości, którzy będą mogli zwiedzić zamek i dostosować wygląd i strój swoich awatarów.

The couple's avatars against a Hogwarts-inspired background. The bridegroom Dinesh Sivakumar Padmavathi (left) said the pair's digital characters will wear more traditional clothing at the event.

Oprócz możliwości zapraszania gości, którzy w inny sposób nie mogliby wziąć udziału, para powiedziała, że ​​cyfrowa uroczystość ma jeszcze jedną wyjątkową zaletę: mogą zaangażować zmarłego ojca Ramaswamy’ego w cały proces.

„Mój teść zmarł w kwietniu zeszłego roku” – powiedział Padmavathi. „Więc tworzę awatara 3D, który wygląda podobnie do niego, a on pobłogosławi mnie i moją narzeczoną. To coś, co możemy zrobić tylko w metawersie”.

An avatar of the bride's late father, who died last year, will be in attendance.

Pojawiły się doniesienia o innych wydarzeniach ślubnych w metaverse, w tym o parze z USA, która odbyła fizyczną ceremonię obok cyfrowej na wirtualnej platformie Virbela. A czy wy zdecydowalibyście się na podobny krok?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.