Zimowa laba na bogato, czego pragnie polski turysta

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Materac dla pieska, pościel z egipskiej bawełny, śnieżny skuter na podjeździe, a na święta góralska kapela i mikołaj do wręczania prezentów – serwis Nocowanie.pl sprawdził, o co proszą i pytają turyści planujący zimowy wypoczynek.

Polacy wyjeżdżają na święta coraz częściej, a ich oczekiwania względem takich wyjazdów rosną. Z tego powodu branża turystyczna podnosi standardy swoich usług, aby zaspokoić nawet najbardziej nietypowe życzenia klientów. Serwis Nocowanie.pl sprawdził, jakimi prośbami goście planujący zimowy wypoczynek w Polsce zaskoczyli hotelarzy.

Wysokie Wymagania Dietetyczne

Turyści oczekują nie tylko tradycyjnych świątecznych potraw, ale także nowoczesnych wersji dań oraz opcji wegańskich i bezglutenowych. Święta na wyjeździe mają być zarówno smakowite, jak i zdrowe​​.

Normą są już wysokie wymagania dietetyczne. Turyści oczekują pieczywa bezglutenowego, wegańskich wędlin, certyfikowanych produktów ekologicznych, niektórzy nawet dań przygotowywanych z uwzględnieniem różnych potrzeb zdrowotnych. Z kolei goście planujący święta na wyjeździe bardzo dokładnie dopytują o wigilijne menu. Najczęściej chcą, żeby było tradycyjne, jak w domu rodzinnym, ale zdarzają się prośby o nowoczesną wersję świątecznych potraw” – mówi Karol Wiak, rzecznik Nocowanie.pl.

Zimowa laba na bogato, czego pragnie polski turysta. Kluczowe są dekoracje i choinka, często z możliwością wspólnego ubierania

Rodzinna Atmosfera i Świąteczna Oprawa

Podczas świąt Bożego Narodzenia, turyści zwykle oczekują, że obiekty noclegowe stworzą rodzinną i świąteczną atmosferę. Kluczowe są tu dekoracje i choinka, często z możliwością wspólnego ubierania. Goście zwracają uwagę na ilość osób podczas wigilijnej kolacji w hotelach i pensjonatach oraz interesują się, z kim będą dzielić świąteczny stół. Istotnym elementem jest również obecność Mikołaja z prezentami oraz dodatkowe atrakcje, takie jak występy kapeli góralskiej, organizacja kuligu i dostępność skuterów śnieżnych.

Od Pościeli z Adamaszku do Ziołowych Herbat

Turyści proszą o szczegółowe dopasowanie wyposażenia pokoi, w tym specjalnych pościeli i materacy, a także o dostęp do ulubionych herbat i serwisów streamingowych.

Rynek szybko odpowiada na tego typu potrzeby, w naszym serwisie znaleźć można obiekty oferujące opiekę nad dzieckiem w pakiecie z noclegiem” – podpowiada Karol Wiak. „Zdarzają się jednak bardziej zaskakujące prośby, na przykład o przygotowanie dla pewnej pani pościeli z adamaszku, czyli bawełny egipskiej, a dla jej męża materaca H4, czyli takiego o najwyższej twardości” – opowiada.

Inny z gości poprosił o sprawdzenie, gdzie znajduje się najbliższy sklep z herbatami ziołowymi, a turystka planująca zimowy wypoczynek w górskim pensjonacie dopytywała, czy gdy się obudzi, to będzie miała promienie słoneczne świecące wprost na twarz.

O co jeszcze pytają turyści? O dostęp do konkretnych serwisów streamingowych, a nawet o możliwość obejrzenia konkretnego serialu, jak pewna turystka, która niepokoiła się, czy na pewno nie przegapi kolejnych odcinków „M jak Miłość”.

Zwierzęta jako Goście Specjalni

Coraz częściej Polacy podróżują ze swoimi zwierzętami, oczekując od hoteli przygotowania specjalnych udogodnień dla swoich czworonożnych przyjaciół​​.

Święta z psem. O czym należy pamiętać?

W niektórych przypadkach to psy gości decydują o wyborze pokoju. Jak opowiada właściciel pewnego pensjonatu, jego gość do pokoju najpierw wprowadzał zwierzaki, żeby sprawdzić, czy im się spodoba i czy zaakceptują miejsce. Zapytania dotyczące możliwości podróżowania ze zwierzętami są zresztą coraz częstsze. Są to prośby o przygotowanie określonej karmy dla pupili, dostarczenie specjalnego małego materaca z własną pościelą dla psa czy zapewnienie opiekuna, który zajmie się zwierzakiem, gdy właściciele będą na stoku.

 

Źródło: Nocowanie.pl
Grafiki: Wszystkie grafiki do tego artykułu zostały stworzone przez sztuczną inteligencję.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.