Victoria’s Secret wraca do seksownych Aniołków po spadku sprzedaży

Tego newsa przeczytasz w minutę

Znana sieć bieliźniarska Victoria’s Secret decyduje się na rezygnację z nowo przyjętego wizerunku, w którym dominowały wartości feministyczne, po tym, jak nie przyniósł on spodziewanych efektów biznesowych.

Od momentu, w którym marka postanowiła odejść od swojego „hiperseksualizowanego” wizerunku – jak opisał to portal BusinessOfFashion.com – Victoria’s Secret zanotowała znaczący spadek przychodów.

Dlatego firma postanowiła się odnowić i wrócić do promowania sprzed lat opartego na szczupłych i wysokich modelkach, co zauważono w artykule opublikowanym również przez CNN.

Cathaleen Chen informuje, że starania marki o promowanie różnorodności – w tym angażowanie w roli ambasadorek LGBTQ piłkarki Megan Rapinoe oraz kobiety transpłciowej, a także rezygnację ze słynnych supermodelek „Aniołków” – spotkały się z pozytywnym przyjęciem w sieci, ale nie przełożyły się na sprzedaż.

Z danych wynika, że prognozowane przychody marki na rok 2023 wynoszą 6,2 miliarda dolarów, co stanowi spadek o 5% w stosunku do ubiegłego roku i jest niższe niż w 2020 r., kiedy to przychody marki wyniosły 7,5 miliarda dolarów.

Spadek sprzedaży Victoria’s Secret nastąpił również po tym, jak większość zarządu firmy stanowiły kobiety.

Skims Mens – męska kolekcja od Kim Kardashian

W 2021 roku Rapinoe skrytykowała markę sprzed zmian, twierdząc, że promowała „szkodliwy” przekaz, który był „patriarchalny, seksistowski”.

W komentarzu modowym Chen podkreśliła, że firma postanowiła wrócić do formatu pokazów mody, łącząc seksowny przekaz z bardziej inkluzywnymi inicjatywami.

Victoria’s Secret i prezes marki Pink, Greg Unis, podsumował nowy kierunek firmy, mówiąc inwestorom: „Seksowność może być różnorodna”. Dodał, że „seksowność może świętować różnorodne doświadczenia naszych klientów”.

Dyrektor generalny Martin Waters przyznał, że inicjatywy na rzecz różnorodności nie były dochodowe dla firmy.

Zgodnie z informacjami BusinessOfFashion, nowym celem firmy jest „zwiększenie rentowności i przekroczenie 7 miliardów dolarów rocznej sprzedaży”. W tym celu marka planuje wprowadzenie odzieży sportowej i kostiumów kąpielowych, modernizację istniejących sklepów i otwarcie 400 nowych poza Stanami Zjednoczonymi.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.