Kim był Matthew Perry?

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Matthew Perry to aktor, który pozostawił niezapomniany ślad w historii telewizji. Zmarł w wieku 54 lat. Popularny aktor z „Przyjaciół” został tragicznie znaleziony w jacuzzi na terenie swojego domu w ekskluzywnej dzielnicy Los Angeles. Przez lata borykał się z problemami związanymi z używkami. Mimo że oficjalnie był trzeźwy przez ponad dwa lata, jego przeszłość była trudna.

Stacje NBC News i CNN poinformowały, że gdy służby ratownicze zostały wezwane do rezydencji aktora w dzielnicy Pacific Palisades, początkowo sądziły, że będą miały do czynienia z sytuacją związaną z „ratownictwem wodnym”. Dopiero po przybyciu na miejsce okazało się, że Perry utonął.

Niestety, ciało aktora nie wykazywało oznak życia. Nie został przewieziony do szpitala, a zamiast tego na miejscu pojawił się koroner. Oficjalna przyczyna śmierci nie została jeszcze ustalona. Na miejscu nie stwierdzono też obecności narkotyków.

Matthew Perry ulubiony bohater kultowej serii „Przyjaciele”

Matthew Perry, znany przede wszystkim jako Chandler Bing z kultowego serialu „Przyjaciele”. Jego niepowtarzalny talent aktorski, dowcip i naturalność przyniosły mu uznanie i miłość fanów na całym świecie. Perry, choć najbardziej rozpoznawalny z roli w „Przyjaciołach”, miał wiele innych znakomitych ról filmowych i telewizyjnych.

Za co ceniono Perry’ego? Przede wszystkim za jego niesamowitą zdolność do kreowania postaci, które były jednocześnie zabawne, jak i poruszające. Jego talent komediowy był niewątpliwie na najwyższym poziomie, ale równie dobrze radził sobie z poważniejszymi rolami, ukazując swoją wszechstronność jako aktor.

Tinder MATCHMAKER! Zapytaj przyjaciół i rodzinę!

Ranking najlepszych produkcji filmowych, w których pojawił się Matthew Perry

Aby uczcić jego niezapomnianą karierę, przedstawiamy listę 10 najlepszych obrazów filmowych i seriali, które warto obejrzeć z udziałem Matthew Perry’ego:

1. „Przyjaciele” (1994-2004) – Kultowy serial, w którym Perry wcielił się w rolę Chandlera Binga, jednego z sześciu głównych bohaterów. Jego błyskotliwe riposty i charakterystyczny humor przysporzyły mu wielu fanów.

2. „Fools Rush In” (1997) – Romans w reżyserii Andy’ego Tennanta, w którym Perry gra u boku Salmy Hayek. Film opowiada historię komicznych perypetii młodej pary, która postanawia wziąć ślub po zaledwie kilku dniach znajomości.

3. „The Whole Nine Yards” (2000) – Komedia kryminalna z Bruce’em Willisem, w której Perry gra dentystę, który wpada w kłopoty z mafią.

4. „Studio 60 on the Sunset Strip” (2006-2007) – Serial telewizyjny, który daje wgląd w kulisy produkcji programu telewizyjnego. Perry gra jednego z głównych scenarzystów.

5. „17 Again” (2009) – Komedia, w której Perry wciela się w postać człowieka, który dostaje szansę powrotu do swoich lat szkolnych.

6. „Go On” (2012-2013) – Serial komediowy, gdzie Perry gra postać, która próbuje uporać się z traumą po śmierci żony.

7. „The Odd Couple” (2015-2017) – Remake klasycznego serialu, w którym Perry gra jednego z dwóch przyjaciół o zupełnie różnych osobowościach, którzy decydują się zamieszkać razem.

8. „The Ron Clark Story” (2006) – Film oparty na prawdziwej historii nauczyciela, który idzie na całość, by pomóc swoim uczniom. Perry w głównej roli pokazuje swoją bardziej poważną stronę.

9. „Serving Sara” (2002) – Komedia o procesie rozwodowym, w której Perry gra procesowego doręczyciela.

10. „Birds of America” (2008) – Dramat o rodzeństwie, który próbuje uporać się z trudnościami życia.

Kariera Matthew Perry’ego była niewątpliwie różnorodna i bogata w wiele znakomitych ról. Jego odejście to wielka strata dla świata filmu i telewizji. Będzie pamiętany jako niezastąpiony aktor, który przynosił radość i wzruszenie swoim widzom.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.