Mata ogłasza kampanię prezydencką

Ten news przeczytasz w minutę

Polski raper Michał Matczak publicznie znany jako Mata ogłosił, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2040 r. 

W upublicznionym nagraniu przedstawił swój program wyborczy. Obiecuje pomoc dla młodych przedsiębiorców oraz wsparcie organizacji walczącej z uzależnieniami.

Mata ogłasza, że będzie kandydował na prezydenta. | MENSIDER.COM
Foto: Instagram/33mata

Mata zostanie prezydentem?

Jako 22-letni przedstawiciel młodego pokolenia Mata pragnie zmiany nie tylko władzy, ale i świadomości społeczeństwa. W trakcie osiemnastoletniej kampanii będzie zbierać podpisy poparcia na jego kandydaturę. Mata poruszył również wątek swojej przeszłości i wiszącym nad nim wyroku pozbawienia wolności.

Jak zapewne mogliście odczytać z mediów publicznych, grozi mi do 11 lat pozbawienia wolności. Trzy za posiadanie 1,5 g marihuany oraz 8 za śpiewanie na drewnianej łódce w stronę ludzi na kamiennych schodach. Nikt nigdy nie nazywał tego imprezą masową, aż do momentu, w którym to jednym głosem 30 tys. osób krzyknęło j**ać Telewizję Polską, przypadek, polityczna gra, a może proces na pokaz?” — zaczął swoje przemówienie Mata.

#MATA2040 – co Matczak zapowiada w kampanii?

Podczas kampanii na Prezydenta RP w 2040 roku Mata postara się połączyć pasję z nauką. Zapowiedział, że do roku 2033 wyda 33 płyty. Pozostały czas spędzi na nauce i przygotowaniach do bycia przyszłym prezydentem. Mata chce skupić się na wsparciu młodych ludzi. W związku z czym 22-letni raper przeznaczył milion złotych na serię startupów, które pomogą młodym  w tworzeniu własnego biznesu. O dofinansowanie może się ubiegać każdy, poniżej 25 roku życia.

Na co jeszcze Mata przeznaczył pieniądze?

22-letni raper przekazał również 420 tysięcy na Fundację 420, która aktywnie działa w sprawie depenalizacji marihuany w Polsce. Zapowiada, że z tych pieniędzy powstanie płyta fundacji, zostaną opłacone badania opinii publicznej na temat idei fundacji, ale przede wszystkim zostaną opłacone kampanie edukacyjne na temat marihuany. To jednak nie wszystko. Drugie 420 tys. przeznaczył na organizację MONAR, która jako jedna z niewielu organizacji w Polsce zajmuje się profilaktyką i leczeniem uzależnień.

 

Założenia oraz hojność młodego rapera odbiły się szerokim echem. Jednak czy uda mu się osiągnąć swój cel?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.