Mark Wahlberg wciąż w formie w wieku 51 lat

Ten poradnik przeczytasz w 3 minuty

Mark Wahlberg mimo pięćdziesiątki na karku nie zwalnia tempa zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Oba światy łączy na pewno jego zamiłowanie do dbania o tężyznę fizyczną, która może zawstydzić nie jednego dwudziestolatka.

Aktor znany m.in. z kinowego hitu „Uncharted” podzielił się swoim harmonogramem dnia i powiedział, że wstaje o 2:30 rano i ćwiczy dwa razy dziennie, co daje ponad dwie i pół godziny ćwiczeń fizycznych.

Aby dojść do siebie, spędza czas w kriokomorze w celu wyzdrowienia i kładzie się spać o 7:30 wieczorem. Wahlberg również wcześniej przeszedł na dietę roślinną po tym, jak cierpiał na coś, co opisał jako „choroba jelit”.

Jego podejście szczególnie do godzin, o których wstaje i o których trenuje może być co najmniej zaskakująca, ale czy z drugiej strony efekty nie są zadziwiające?

Obecnie prowadzi bardzo zdyscyplinowane życie i we wrześniu 2018 roku podzielił się swoim planem dnia na Instagramie:

2:30 – pobudka
2:45 – czas modlitwy
3:15 – śniadanie
3:40-5:15 – pierwszy trening
5:30 – posiłek potreningowy
6:00 – prysznic
7:30 – golf
8:00 – przekąska
9:30 – rekonwalescencja w komorze kriogenicznej
10:30 – przekąska
11:00 – czas rodzinny/spotkania/telefony służbowe

13:00 – obiad
14:00 – spotkania/telefony służbowe
15:00 – odbiór dzieci ze szkoły
15:30 – przekąska
16:00 – drugi trening
17:00 – prysznic
17:30 – obiad/czas dla rodziny
19:30 – pora spania

Dieta Marka Wahlberga
Wystarczy spojrzeć na Marka, aby stwierdzić, że naprawdę dba o swoje ciało. Jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest odpowiednio dobrany plan dietetyczny. Wahlberg rozumie, że to, co je, naprawdę ma znaczenie i dlatego stara się jeść tylko to, co jest dla niego dobre. Hollywoodzki aktor znany jest z tego, że przechodzi z jednej diety na drugą. Mówi się, że aktor Pain & Gain zmienił swój program ćwiczeń i diety, aby dostosować się do różnych ról filmowych. W jednym z wywiadów wspomina:

„Jeśli muszę przytyć, to przez pierwsze kilka tygodni jem smażone jedzenie i piję piwo. Jeśli muszę schudnąć tak, jak to możliwe, jak w The Gambler, jestem na płynnej diecie i skaczę na skakance 200 rund dziennie”.

Chociaż Mark jest znany z tego, że zmienia swoją dietę w zależności od filmu, który kręci, nadal ma harmonogram jedzenia, którego w pełni się trzyma. Dieta hollywoodzkiej supergwiazdy opiera się w dużej mierze na białkach. Białka są dobre do budowy mięśni. Jego dieta białkowa zawiera dużo burgerów z indyka, białek jaj i klopsików.

W 2018 roku, po nakręceniu Mile 22, Wahlberg podzielił się swoim planem dnia na Instagramie, w tym posiłkami przygotowywanymi przez jego osobistego szefa kuchni.

Aktor zjada od 7 do 8 posiłków dziennie:

03:15 – śniadanie: płatki owsiane, masło orzechowe, jagody i jajka
5:30 – posiłek potreningowy: shake proteinowy, trzy burgery z indyka, pięć kawałków słodkich ziemniaków
8:00 – podwieczorek: 10 klopsików z indyka
10:30 – przekąska: sałatka z grillowanym kurczakiem z dwoma jajkami na twardo, oliwkami, awokado, ogórkiem, pomidorem i sałatą
1 po południu. obiad: – nowojorski stek z zieloną papryką
15:30 – przekąska: grillowany kurczak z bok choy
17:30 obiad: ryba (halibut lub dorsz lub okoń morski) z warzywami (takimi jak smażony szpinak i bok choy)

Dieta roślinna Marka Wahlberga
Podczas kwarantanny Mark zmienił dietę z 7 do 8 posiłków dziennie składających się głównie z białka roślinnego. Oto, co miał do powiedzenia na temat przejścia na dietę roślinną:

„Nie odpoczywałem wystarczająco, trenowałem dwa razy dziennie, sześć do siedmiu dni w tygodniu, jadłem siedem do ośmiu posiłków składających się głównie z białka i po prostu nie czułem się dobrze. Szybko zrobiłem bulion z kości, a potem przeszedłem na dietę roślinną na okres, który miał trwać dwanaście dni. To było cztery miesiące temu”.

Dieta roślinna miała trwać tylko 12 dni. Cztery miesiące później nadal to robił. Mark był w stanie przestrzegać tej diety z pomocą swojego osobistego szefa kuchni, który był na kwarantannie z Markiem i jego rodziną. W tym okresie zmienił źródło białka z białka zwierzęcego na koktajle roślinne, dania rybne i okazjonalne sztuczne hamburgery. Normalne śniadanie dla Marka zawierałoby…

„Kiełbasa roślinna z pasztecikiem ze słodkich ziemniaków i awokado, a następnie trzy soki: zielony, kurkuma i ocet jabłkowy z surowym czosnkiem i imbirem”.

Wahlberg ujawnił też, że odkrył nową ulubioną potrawę na diecie roślinnej.

„Odkryłem hummus, nigdy wcześniej go nie jadłam i uwielbiam go!”

Plan treningowy Marka Wahlberga
Jak wspomnieliśmy wcześniej, Mark Wahlberg zmienia swoją dietę i plan treningowy w zależności od filmu, nad którym pracuje, ponieważ różne role mają różne wymagania dla ciała. Wahlberg jest poważnym bywalcem siłowni. Jeśli spojrzysz na jego rozkład dnia, zauważysz, że ćwiczy dwa razy dziennie. To tylko pokazuje, jak ciężko pracuje na swoje dobrze wyrzeźbione ciało, które po tylu latach wciąż wygląda świetnie!

Amerykański aktor jest w stanie maksymalnie wykorzystać swoje sesje na siłowni z pomocą swojego osobistego trenera, Briana Nguyena.

Oprócz energicznych sesji treningowych Mark jest również znany ze stosowania krioterapii. Krioterapia to każdy zabieg polegający na wykorzystaniu temperatur ujemnych lub bliskich zera. Mark Wahlberg opowiada się za siedzeniem w kriokomorze z temperaturą tak niską, jak 150 stopni poniżej zera. Wiadomo, że krioterapia zmniejsza stany zapalne i poprawia jakość snu. Wielu sportowców również stosuje krioterapię.

Wahlberg nie jest bardzo konkretny co do rodzaju ćwiczeń, które zwykle preferuje i jest znany ze wszystkiego. Zapytany o swoją rutynę treningową, powiedział…

„Zaczynam od RAMP, co oznacza zakres ruchu, aktywację i przygotowanie do ruchu – rzeczy takie jak mosty rozciągliwe i biodrowe Spidermana oraz wałkowanie pianki.

Następnie przełączamy się między bilateralnymi i jednostronnymi ruchami siłowymi, używając głównie ciężkich taśm, TRX, hantli i kettlebells. Praca z dolnymi partiami ciała obejmuje ćwiczenia równowagi i zwinności”.

Mark jest znany z tego, że trenuje dwa razy dziennie, pięć dni w tygodniu.

Plan ćwiczeń na masę Marka Wahlberga
Aktor Pain & Gain może z łatwością uchodzić za profesjonalnego kulturystę. Jego stonowane, muskularne ciało z dobrze zarysowanymi mięśniami brzucha, dużą klatką piersiową i masywnymi bicepsami jest obiektem zazdrości wielu.

Oto, co robi, aby być tak wyrzeźbionym jak on:

Trening ramion
Trening ramion Marka obejmuje łącznie 7 ruchów. Ćwiczenia wykonujemy w trzech seriach z większym obciążeniem w każdej kolejnej serii. W pierwszym zestawie zaczyna od dużego ciężaru i wykonuje 10 powtórzeń. W drugim zestawie zwiększa ciężar, ale zmniejsza liczbę powtórzeń do 8. Wahlberg używa najcięższego ciężaru w ostatnim zestawie. Zaletą tego jest to, że wykonuje tylko 6 powtórzeń w tej serii.

Rozgrzewka
Rozgrzewka jest ważna, ponieważ rozluźnia mięśnie, a to pomaga zmniejszyć ryzyko kontuzji. Mark to rozumie i zwykle rozpoczyna sesję treningową od rozciągania i wałkowania pianką. Mark Wahlberg zwykle przez godzinę wałkuje i masuje mięśnie, aby stymulować głębokie tkanki. Następnie wykonuje kolejną godzinę dynamicznego rozciągania, aby zwiększyć swoją mobilność.

Szkolenie obwodu
Trening obwodowy odegrał dużą rolę w jego powrocie do formy bojowej. Trening obwodowy Marka obejmuje krótkie, szybkie rundy z wystarczającą ilością czasu na regenerację pomiędzy nimi. Robił 3-minutowe rundy, po których następowała minuta odpoczynku.

Trening obwodowy gwiazdy Hollywood obejmował takie ruchy, jak sprinty, skakanie na skakance, burpees, deski boczne i huśtawki z kotłem.

Sparing
Mark kończy swoje sesje treningowe 4-5 rundami sparingu ze swoim osobistym trenerem. Podobnie jak w przypadku treningu obwodowego, pomiędzy każdą rundą dba o krótki odpoczynek. Sparingi pomagają mu w wytrzymałości i sile kardio.

Dzień Aktywnej Rekonwalescencji Marka
Jak wspomnieliśmy wcześniej, Wahlberg trenuje 5 dni w tygodniu, a pozostałe 2 dni odpoczywa. Podczas gdy dla większości ludzi odpoczynek oznaczałoby słodkie leniuchowanie i nadrobienie zaległości w ulubionych programach telewizyjnych, Mark gra w golfa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.