Jak dobrać długość marynarki męskiej we właściwy sposób?

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

4

Niejednemu z nas na myśl o zakupach marynarki robi się gorąco. Chcielibyśmy, aby każdy mężczyzna potrafił bezstresowo dobrać odpowiednią długość  tej części odzieży. W modzie męskiej funkcjonują trzy zasady, według których można wyznaczyć właściwą długość marynarki. Jeżeli miewasz trudności z dopasowaniem jej długości, to ten artykuł jest z pewnością dla Ciebie!

 

Długość marynarki męskiej co jakiś czas ulega zmieniającym się trendom. Istnieje jednak zasada, która pozostaje ponadczasowa, bez względu na zmieniającą się modę. Na początek, zamiast teoretycznie rozważać nad tym, jaką długość powinna mieć męska marynarka, najlepiej zacząć od jej założenia i spojrzenia w lustro. Zadaj sobie pytanie: „Jak to wygląda?” „Czy wygląda na za długą, czy za krótką?” Pierwsze odpowiedzi natychmiast ujawnią Twój osobisty styl.

Jak Dobrać Długość Marynarki Męskiej We Właściwy Sposób?
Marynarka w Kratę Murcja – Lancerto

Dopiero po zakończeniu tego prostego testu najlepiej jest przejść do poniższych zasad. Pomoże to utrzymać w ryzach pierwsze wrażenie z odbicia w lustrze (o ile trzeba je trzymać w ryzach).

Długość marynarki męskiej – reguła kciuka

Większość z nas słyszała o tej popularnej zasadzie. Prawdopodobnie mówili o niej po raz pierwszy nasi rodzice. Zgodnie z tą zasadą w momencie, kiedy nasze ręce są luźno opuszczone, marynarka nie powinna kończyć się powyżej nasady kciuka, bądź nie powinna kończyć się poniżej kciuka.

Oczywiście ta zasada spotyka się również z niesprzyjającymi komentarzami twierdzącymi, że tworzy ona wyjątkowo długą marynarkę. Jednak należy zauważyć, że pomaga ona zakryć nasz tył.

 

Jak Dobrać Długość Marynarki Męskiej We Właściwy Sposób?
Marynarka Granatowa w Kratę Riverside – Lancerto

Długość marynarki męskiej – czy zakrywa nasze tyły?

Brzmi to dość oczywiście, ale większość entuzjastów mody nie bierze pod uwagę tej zasady. Od kilku lat istnieje popularny trend, aby nosić krótsze, niż normalnie marynarki. Jednak do rzeczy — dobierając odpowiednią długość marynarki na podstawie tej metody, bierzemy pod uwagę dolną linię naszych pośladków. Klasyczna moda męska wyznaje zasadę, że marynarka powinna zakrywać większą część pośladków. W tym przypadku marynarka powinna kończyć się na poziomie dolnej linii pośladków (w praktyce — zakrywać je w całości).

 

Jak Dobrać Długość Marynarki Męskiej We Właściwy Sposób?
Marynarka Szara w Kratę Verona – Lancerto

Długość marynarki męskiej – podziel na pół

Wielu krawców wyznaje właśnie tę zasadę, ponieważ wierzą, że niezależnie od kroju garnituru, wygląda on najlepiej, gdy marynarka dzieli naszą sylwetkę na pół (bez ujmowania głowy). Aby dokonać takiego podziału, stań przed lustrem w taki sposób, abyś widział całą swoją sylwetkę. Po założeniu marynarki oceń, czy marynarka, dzieli Twoją sylwetkę na pół. Co ważne, staraj się używać lustra, które zamontowane jest w pozycji pionowej. Wszelkie pochylenia mogą zakłamać prawdziwe odbicie.

Jak Dobrać Długość Marynarki Męskiej We Właściwy Sposób?
Marynarka Czerwona w Pepitkę Norfolk – Lancerto

Wszystkie produkty zaprezentowane w artykule oraz więcej możesz znaleźć na: https://lamoda.pl/meskie/ubrania/marynarki

4 Komentarze
 1. Patryk mówi

  O zasadzie kciuka słyszałem (od swoich rodziców ?). Dobrze wiedziec o pozostałych. Wlasnie szykuje sie na większe zakupy

 2. gate io mówi

  I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

 3. piano music mówi

  piano music

 4. dobry sklep mówi

  Wow, awesome blog format! How long have you ever been running a
  blog for? you make running a blog glance easy. The overall
  glance of your website is wonderful, as well as the content material!
  You can see similar here dobry sklep

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.