Golenie na mokro, czy na sucho – które lepsze?

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Nasze życie jest pełne preferencji. Podobnie jak przy piciu kawy z mlekiem lub bez, większość ludzi wybierze również stronę, w przypadku golenia.

Jednak decyzja o wyborze metody „na mokro” lub „na sucho” jest nieco bardziej skomplikowana, niż prosty test smaku. Na szczęście przeprowadziliśmy dla Ciebie wnikliwy research, co oznacza, że ​​możesz rozważyć zalety i wady każdej metody bez dodatkowego wysiłku.

12 Best Shaving Kits For Men That Will Help Revamp Your Entire Regimen | GQ

Golenie na sucho i golenie na mokro: jaka jest różnica?

Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji w tym kierunku ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, jakie masz opcje:

Golenie na sucho:

Jak sama nazwa wskazuje, do golenia na sucho nie używa się wody, żeli ani kremów. Nie oznacza to jednak, że możesz zabrać się za temat starą brzytwą na skórze bez przygotowania. Podczas golenia na sucho ważne jest, aby używać golarki elektrycznej zaprojektowanej specjalnie do tego zadania. W ten sposób możesz uniknąć podrażnień, skutecznie przycinając zarost tuż nad powierzchnią skóry.

Pamiętaj, że golenie na sucho brzytwą lub maszynką jednorazową jest zawsze złym pomysłem. Twoja skóra będzie podrażniona i prawdopodobnie będziesz cierpieć z powodu krostek, zaczerwienień i wrastających włosków. Golenie na sucho za pomocą specjalnej golarki elektrycznej nie jest jednak szkodliwe dla skóry i jest techniką stosowaną i preferowaną przez wielu mężczyzn.

Golenie na mokro:

Znane również jako golenie tradycyjne – jest to metoda znana prawie każdemu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz prostą maszynkę do golenia, czy bardziej zaawansowane ostrza, najpierw przygotuj skórę odpowiednim produktem do golenia, dzięki czemu każdy włos będzie odstawał od skóry, aby uzyskać dokładniejsze cięcie.

Czy golenie na sucho jest złe?

Golenie na sucho brzytwą przeznaczoną do użytku połączonego z wodą jest zawsze złym pomysłem. Twoja skóra będzie podrażniona i prawdopodobnie będziesz cierpieć z powodu krostek, zaczerwienień i wrastających włosków. Golenie na sucho za pomocą specjalnej golarki elektrycznej nie jest jednak szkodliwe dla skóry i jest techniką stosowaną i preferowaną przez wielu mężczyzn.

Trymer do brody – Wybór, pielęgnacja i stylizacja zarostu

 

Lepiej jest golić się na sucho, czy na mokro?

Jeśli chodzi o golenie, nie ma reguły.. przez co nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie. Jest jednak kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę decydując, która z metod jest dla Ciebie odpowiednia.

Gładkie wykończenie

Jeśli zachowanie jedwabiście gładkiej twarzy jest dla Ciebie priorytetem, golenie na mokro przyniesie właśnie takie rezultaty. Ponieważ maszynka do golenia jest w stanie przyciąć każdy włos znacznie bliżej skóry, niż golarka, Twoja twarz będzie bardziej miękka. Co więcej, ten rodzaj golenia ma wyjątkową trwałość, dzięki czemu możesz dłużej czekać na kolejny moment kiedy trzeba będzie ponownie podnieść maszynkę. Golenie na mokro pomaga również złuszczać skórę, pozwalając Ci zrezygnować z peelingu, a jednocześnie cieszyć się odświeżonym efektem końcowym.

Podrażnienie

Chociaż golenie na sucho tradycyjną maszynką do golenia jest skazane na potencjalne zdarzenia niepożądane w postaci podrażnień, to ma się to zupełnie inaczej w przypadku golarki elektrycznej. To prawda, twoja skóra nie będzie wtedy tak gładka, ale poziom Twojego komfortu prawdopodobnie wzrośnie.

Kiedy włosy odrastają po „goleniu na mokro”, mogą być bardzo kłujące i powodować uczucie swędzenia i podrażnienia skóry. Golenie na mokro wiąże się również z tym, że ostrza mają bezpośredni kontakt ze skórą, co może stanowić problem dla osób o szczególnie wrażliwej cerze. Golarki elektryczne chronią skórę przed bezpośrednim kontaktem z ostrzami, zapewniając wygodniejsze golenie. Dodatkowo, golarki tną włos pod zupełnie innym kontem niż tradycyjne maszynki do golenia, więc nawet jeśli będziesz musiał częściej się golić, nie będziesz narzekał na potencjalne niedogodności.

Pozycja haka – czy znasz ten łóżkowy hit głębokiej penetracji?

Czas

Golenie na sucho jest metodą znacznie szybszą niż golenie tradycyjne, nie wymaga dodatkowego przygotowania skóry i zarostu oraz ich finalnego wykończenia. Chociaż przez głowę może przejść Ci myśl, że golenie tradycyjne jest szybkie i bezproblemowe, zastanów się ile razy, kiedy gdzieś się śpieszyłeś i musiałeś się ogolić ile razy doświadczyłeś zacięcia, lejącej się krwi, pieczenia i podrażnienia skóry? Jeśli rano często brakuje Ci czasu, warto zainwestować w golarkę elektryczną, aby golić się na sucho bez niepożądanych (i bolesnych) konsekwencji.

Jeśli lubisz mieć opcje wyboru i nadal chcesz cieszyć się gładkim goleniem na specjalne okazje, zakup odpowiednie wyposażenie do obu metod.

Koszt

Golarki elektryczne wymagają znacznych inwestycji i mogą wydawać się drogie dla każdego, kto kupuje jednorazowe maszynki do golenia lub z wymiennymi ostrzami. Jednak z czasem koszt maszynek do golenia może wzrosnąć, ponieważ ostrza trzeba wymieniać częściej, podczas gdy golarka elektryczna może wytrzymać ponad rok bez konieczności wymiany ostrzy.

Wszechstronność

Tradycyjne maszynki do golenia zostały zaprojektowane w tylko w jednym celu – golenia. Golarki elektryczne są często projektowane jako wielofunkcyjne i wszechstronne narzędzia do pielęgnacji. Wiele modeli zawiera nasadkę do trymera, a także szereg różnych ergonomicznych funkcji, dzięki którym modelowanie zarostu jest dziecinnie proste. Jeśli lubisz prostotę, trzymaj się maszynki do golenia, którą znasz i lubisz, ale jeśli jesteś typem mężczyzny, który od czasu do czasu zapuszcza brodę, golarka elektryczna może zapewnić elastyczność, której potrzebujesz.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.