Depilacja mężczyzn – czy ta moda zawitała już do Polski?

Materiał przygotowany we współpracy z easywaxing.pl

Do tej pory męska depilacja była traktowana z dystansem. Najczęściej kojarzyła się wyłącznie z kobiecym światem pielęgnacji. Jednak trend depilacji męskiej dotarł także do naszego kraju i ma się dobrze!

Polscy mężczyźni coraz częściej depilują się zarówno w domu, jak i w profesjonalnych gabinetach. Powodów jest wiele, od estetycznych, po zdrowotne, kończąc na zawodowych. Nie bez znaczenia jest również chęć podobania się płci przeciwnej. Jak pokazują badania – kobiety dużo bardziej cenią gładko ogoloną skórę ciała u mężczyzn, od tych zarośniętych, nie tylko ze względów estetycznych, ale też higienicznych.

4,617 Men Hair Removal Stock Photos, Pictures & Royalty-Free Images - iStock

Dlatego w ostatnim czasie depilacja mężczyzn w okolicach intymnych stała się jeszcze bardziej popularna – nawet od depilacji klaty! Zaskakujące? Czy mężczyźni wreszcie dojrzeli do tego, aby uważać depilację za męską i czy zacznie być podobnie popularna, jak męski manicure? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Ograniczaliśmy się wyłącznie do golenia zarostu na twarzy

Jeszcze do niedawna kwestia usuwania owłosienia w przypadku mężczyzn ograniczała się wyłącznie do golenia zarostu na twarzy. Jednak polscy mężczyźni dostrzegli zalety związane z usuwaniem włosków na ciele (podobnie jak ich połówki). Co ciekawe coraz chętniej poddają się zabiegom depilacji.

Przypomnijcie sobie, że jeszcze do niedawna samo golenie pach było czymś szokującym, a teraz stało się standardem.

Przekrój mężczyzn stosujących depilację jest bardzo szeroki, od poważnych biznesmenów, którzy usuwają włosy, by czuć się lżej w często mało przewiewnym stroju, po profesjonalnych sportowców, m.in kolarzy którzy depilują się przed rajdami, na wypadek ran, które bez włosów goją się o wiele prościej.

Za każdym mężczyzną stoi wyjątkowa kobieta

Co byśmy zrobili, gdyby nie nasze kochane kobiety? To mistrzynie w ogarnianiu spraw wszelkich – nawet wyglądu swoich facetów. Jak donoszą salonowe plotki, to właśnie kobiety najczęściej  wysyłają swoich mężczyzn na zabiegi kosmetyczne, w tym depilacje męską. Jednak nie jest to regułą, gdyż faceci coraz częściej z własnej inicjatywy i nieprzymuszonej męskiej dumy korzystają z tego zabiegu.

Wszystko ma swoją „cenę”

Wszyscy znamy powiedzenie „Chcesz być piękny, musisz cierpieć”. Niestety, ale w przypadku każdego rodzaju depilacji musimy liczyć się z towarzyszącym bólem podczas zabiegu.  Może być on odczuwalny, bardziej zwłaszcza przy delikatnych partiach ciała, ale miliony osób korzystających z tej usługi potwierdza, że ból jest ten do przeżycia i zdecydowanie wart jest zachodu.

Dla każdego siła odczuwania bólu będzie inna – na jednych nie zrobi on zupełnie wrażenia, u innych spowoduje lekkie spięcie wszystkich mięśni. Celną radą pomagającą w przeciwdziałaniu ewentualnemu dyskomfortowi, jest wzięcie głębokiego wdechu. Później pójdzie już z górki! Z uzyskanych informacji od jednego z salonów depilacji, wiemy że najbardziej bolesna bywa pierwsza depilacja. Przy kolejnych, włoski odrastają już cieńsze oraz mniej gęste więc odczucia podczas depilacji są o wiele mniejsze.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji?

Jak twierdzi jeden z salonów depilacji „Przygotowanie do zabiegu nigdy nie było prostsze”. W pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się, że nie mamy przeciwskazań do wykonania zabiegu. Najczęstsze przeciwskazania to m.in. świeżo opalona skóra, widoczne rany, obrzęki lub wcześniejsze poddanie się epilacji. Dla uzyskania optymalnych efektów zabiegu należy zadbać o odpowiednią długość włosa.  Najlepsza długość włosa, który ma zostać usunięty wacha się pomiędzy  0,5 -1 cm długości. Dla własnego komfortu przed zabiegiem depilacji weź dokładny prysznic.

Systematyczność kluczem do gładkiego ciała

Zabieg depilacji wymaga powtórzeń. Częstotliwość zabiegów będzie inna dla każdego klienta. Kluczowym elementem jest tutaj szybkość odrastania włosów. Standardowo jest to czas dłuższy niż 2 tygodnie od ostatniej wizyty.

Wszystko wskazuje na to, że depilacja nie taka straszna, jak ją malują i przekonuje się do nich coraz więcej mężczyzn. Ta pozytywna zmiana nikogo nie dziwi, ponieważ dbałość o wygląd oraz higienę może tylko wzmocnić naszą pewność siebie oraz postrzeganie nas przez otoczenie.

10 Prysznicowych Błędów Popełnianych Przez Większość Facetów

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.