10 Prysznicowych Błędów Popełnianych Przez Większość Facetów

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

Z pozoru to dość prosta sprawa.. Zmoczyć się, namydlić, wyszorować, spłukać ciało, jeszcze tylko osuszyć i gotowe. Jednak przy bliższym zapoznaniu się z tematem nie jest już tak kolorowo. 

Czynności, które wydają się tak oczywiste, mogą być źle wykonywane a produkty, które stosujecie, mogą być używane w nieodpowiednich proporcjach.

Shower Men Images – Browse 56,452 Stock Photos, Vectors, and Video | Adobe Stock

Założymy się, że sami popełniacie niektóre z poniższych 10 błędów. Jeśli zależy Wam na dobrym wyglądzie, samopoczuciu i ładnym zapachu… z pewnością  przeczytacie dalszą treść i dowiecie się, co robicie nie tak!

1. Zbyt gorące prysznice

Tak, uwielbiamy brać gorące prysznice, jednak ważną rzeczą odnośnie takich przyjemności, jest zrozumienie idących za tym konsekwencji.
1) podrażniasz skórę
2) usuwasz olejki eteryczne, które chronią skórę i włosy
3) jeżeli cierpisz na wysokie ciśnienie, zaburzenia krzepliwości lub inne choroby serca, gorąca kąpiel z pewnością NIE JEST dla Ciebie. Gdy temperatura ciała podniesie się o 1 stopień Celsjusza, powoduje przyspieszenie akcji serca nawet o 20 uderzeń na minutę. Wtedy oddech przyspiesza, a poziom tlenu się obniża, co może wywołać zawroty głowy, a w najgorszym przypadku nawet utratę przytomności.
Zimne prysznice mogą Cię obudzić, poprawić nastrój oraz krążenie. Badanie przeprowadzone w 1999 roku w Niemczech wykazało, że nawet niewielki stres w układzie nerwowym spowodowany zanurzeniem się w zimnym prysznicu poprawia odporność na stres.

Jeśli nie chcesz iść na całość, wypróbuj po prostu ciepły prysznic, unikając domowej sauny, tworzonej za pomocą gorącej wody.

2. Zbyt długi prysznic

Jak to mówią „czas to pieniądz” – nie trać go pod prysznicem.
Jeśli spędzasz pod prysznicem od 30 minut do godziny, to daj temu spokój! Pomyśl o całej tej wodzie, którą marnujesz. To również nic dobrego dla twojej skóry.
Nie ma nic złego w cieszeniu się wodą, ale jeśli bierzesz prysznic dłużej niż 10 minut, będziesz zużywać mniej wody, biorąc kąpiel – przemyśl to.

7 Benefits of Cold Showers Therapy for Men's Health 2022

Możesz też skorzystać z wanny z hydromasażem, sauny lub kąpieli w basenie. Sauny są świetne dla Twojej skóry – poprawiają krążenie i oczyszczają pory, dzięki czemu będzie mieć zdrowy wygląd i mniej plam. Baseny nie są tak dobre dla Twojej skóry z powodu chloru – ale przynajmniej oszczędzasz wodę i możesz trochę poćwiczyć.

3. Zbyt częste branie prysznica

Wiemy, co myślą niektórzy z was – czystym trzeba być zawsze i wszędzie. Okej – ale jest coś takiego jak za duża czystość. Jeśli bierzesz prysznic cztery razy dziennie (chyba że jest jakiś powód medyczny lub życiowy, dla którego naprawdę musisz) – jesteś zbyt czysty. Nie bez kozery do dziś w naszych rozmowach pojawia się powiedzenie „Częste mycie skraca życie„.
Dla większości z nas branie prysznica raz dziennie jest wystarczające. Twoja skóra potrzebuje minimalnego naturalnego natłuszczenia, chyba że chcesz wyglądać jak stary krokodyl.

Royalty by Maluma: Odkryj nową linię zapachową artysty

4. Zbyt duża ilość szamponu

Rozumiemy – chcesz mieć czyste włosy. Chcesz pozbyć się tego nagromadzenia produktów do włosów i towarzyszącego brudu. Używając dużej ilości szamponu, możesz podrażniać skórę. Wiele szamponów zawiera silne składniki chemiczne, które mogą powodować nieprzyjemne podrażnienia skóry głowy. A łuszcząca się, pryszczata głowa, której nie można przestać drapać, nie wygląda dobrze.
Aby uniknąć tego błędu, poszukaj męskiego szamponu nawilżającego na bazie  naturalnych składników.

5. Agresywne szorowanie

Czy myjesz skórę zbyt agresywnie? Jeśli jesteś fanem myjki lub luffy i szorujesz nią mocno twarz, możesz zrobić się czerwony – to oznacza, że usunąłeś więcej niż tylko brud i martwy naskórek. Usuwasz warstwy skóry! Nie rób tego – może to prowadzić do wyprysków i wszelkiego rodzaju problemów skórnych. Dobrze jest używać luffy, ale nie musisz być dla siebie taki szorstki.

5 prostych zasad pielęgnacji skóry dla miłośników pływania

6. Nieprawidłowa higiena akcesoriów myjących

Jeśli nie używasz świeżej myjki lub przechowujesz luffę pod prysznicem, dajesz bakteriom idealną okazję do inwazji na Twoją skórę. Kiedy gąbka, myjka lub inne akcesorium przebywa w wilgotnym i ciepłym środowisku, jest idealnym miejscem na rozwój różnego rodzaju bakterii. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z trądzikiem i używasz nieświeżej myjki, tylko pogorszysz sytuację. Ponadto wprowadzenie bakterii do organizmu nie poprawi Twojego zapachu. Dlatego uważaj przy ponownym używaniu myjek, staraj się dbać o ich higienę oraz regularnie je wymieniaj.

7. Nie używasz odżywki

Musisz używać odżywki do włosów. I nie dotyczy to tylko mężczyzn z długimi włosami. Jeśli twoje włosy mają ponad 2 cm i użyłeś szamponu, to usunie on wszystkie olejki na skórze głowy. Odżywka nakłada je z powrotem. Stosowanie naturalnej odżywki nawilżającej robi robotę. W rzeczywistości trafia na włosy  i remineralizuje je. Spróbuj – nie musisz używać jej zbyt dużo.

8. Używasz za dużo szamponu lub odżywki

Prawie wszyscy popełniamy ten sam błąd – używamy zbyt dużej ilości szamponu lub odżywki. Tak naprawdę wystarczy niewielka ilość produktu – wielkości paznokcia – aby móc w pełni korzystać z właściwości naszego szamponu lub odżywki. Co niektórzy z Was mają zapewne przekonanie, że „trochę więcej nie zaszkodzi, włosy będą czystsze..” – nie. Nadużywanie szamponu to tylko strata, nie wyczyści bardziej włosów.

9. Pozostawianie maszynki do golenia pod prysznicem

Nie ma nic złego w goleniu się pod prysznicem – ale przypomnij sobie, co pisaliśmy powyżej o pozostawianiu rzeczy w ciepłym, wilgotnym miejscu. Bakterie gromadzą się bardzo szybko, zwłaszcza na nacięciach i pęknięciach maszynki do golenia, jeśli jest to maszynka jednorazowa.

10 prysznicowych błędów | mensider
Co zyskasz, jeśli będziesz golić się maszynką do golenia zawierającą bakterie? Gwarantowaną infekcję skóry. Poświęć chwilę i po skończonym goleniu porządnie opłucz maszynkę, a następnie odłóż ją do szafki w łazience, aby w spokoju mogła wyschnąć.
Pozostawienie maszynki na umywalce w łazience jest również niedopuszczalne. Podczas spłukiwania toalety (które w większości przypadków znajdują się w obrębie umywalki) wiele bakterii z muszli unosi się w powietrzu. Więc tak – szczoteczkę do zębów również włóż do szafki.

10. Niewłaściwe spłukiwanie

Ten błąd może prowadzić do podrażnień, ponieważ środki myjące, których używamy, faktycznie pozostają na włosach i częściach ciała, szczególnie w pęknięciach i szczelinach skóry.
Pozbądź się z ciała całego szamponu, odżywki i żelu pod prysznic dokładnie spłukując ciało. Pozostałości produktu mogą prowadzić do np. swędzenia głowy, podrażnień i zatarć pod pachami (o innych miejscach już nie wspominając). Dlatego upewnij się, że dobrze się spłukujesz.

Ile z tych błędów popełniałeś do tej pory?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.