Allegro wprowadza usługę One Box – ekologiczne automaty do paczek

Ten artykuł przeczytasz w minutę

2

Z początkiem listopada platforma Allegro rozpoczyna uruchomienie własnej sieci automatów paczkowych – One Box by Allegro – które będą oszczędzać energię elektryczną, a do ich wyprodukowania posłużą materiały podatne na recykling.

Allegro prezentuje swoją nową markę logistyczną One by Allegro. Nowe rozwiązanie od Allegro to świetnych ruch w stronę konsumentów, którzy uwielbiają proste rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. Listopad 2021 okazał się doskonałym momentem na start z zielonymi paczkomatami Allegro, które można spotkać w największych miastach w Polsce.

one box by allegro jesien
Foto: Allegro

Zielone paczkomaty One Box by Allegro – nowoczesne rozwiązanie logistyczne

Własna sieć logistyczna Allegro zapewni kupującym i sprzedającym jeszcze szybsze i wygodniejsze opcje dostawy. Co więcej, realizując ten projekt, platforma wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnych społeczności, aktywistów społecznych oraz ekspertów, tworząc rozwiązania przyjazne środowisku i odpowiadające na potrzeby okolicznych mieszkańców, a także harmonijnie wpisujące się w przestrzeń miejską. Wszystkie urządzenia zasilane są zieloną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, a konstrukcja wspierająca roślinność składa się do 90% z recyklingowanego drewna.

One Box by Allegro – jak będzie można korzystać z zielonych paczkomatów?

Z zielonych automatów One Box by Allegro klienci w większości odbiorą swoje paczki już następnego dnia po zakupie. Co ważne, aplikacja Allegro, z której korzysta już co trzeci internauta w Polsce, pozwala na zdalny i wygodny odbiór przesyłki. Oznacza to, że poza dokonaniem zakupów oraz sprawdzeniem statusów przesyłek, klienci znajdą w niej również informację, które produkty oczekują już w skrytce oraz otworzą ją za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji.

one box by allegro wroclaw
Foto: Allegro

Dodatkowe funkcjonalności zielonych paczkomatów One Box by Allegro

Udogodnienia przy zakupach i odbiorze to jednak nie wszystko. Już teraz, po odebraniu pierwszej paczki, klient może w automacie nadać za darmo używany sprzęt elektroniczny, który zostanie poddany recyklingowi i zyska drugie życie. Z kolei po każdej dziesiątej odebranej paczce (a do końca 2021 roku już po trzeciej), platforma posadzi w imieniu klienta drzewo ze spersonalizowaną dedykacją. A to dopiero początek – kolejne, przyjazne środowisku inicjatywy, będą pojawiać się wraz z rozwojem sieci One Box by Allegro.

Allegro stawia na rozwiązania przyjazne dla naszej planety

Obok kluczowej dla klientów i sprzedających wygody dostaw ambicją Allegro jest szeroko rozumiana innowacyjność i troska o planetę. Zmniejszenie ilości śmieci jakie produkujemy, estetyka miast, w których żyjemy, ilość zieleni, która nas otacza. To właśnie te potrzeby stanowczo, po doświadczeniach trwającej pandemii, wskazali również kupujący. Allegro rozwija markę One zgodnie ze strategią Jedna, lepsza metoda dla sprzedających, kupujących i dla planety! Jak deklaruje to dopiero początek inicjatyw, które na stałe na Allegro znajdą klienci w najbliższych miesiącach w usłudze zielonych dostaw i zwrotów pod marką One.

 

 

Źródło: Allegro

2 Komentarze
  1. creek gate io mówi

    After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

  2. buy tiktok followers social viral mówi

    It’s really a nice and helpful piece of info. I am glad that you shared this helpful information with us.
    Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.