„Hot Dog” – cenne wskazówki podczas wakacji z pieskiem

Żaden właściciel czworonoga nie wyobraża sobie wakacji bez swojego ukochanego pupila. My również! Jednak przygotowanie się do takiego wyjazdu wymaga zaangażowania i większej ilości czasu.

Jak zaplanować wakacje z psem? O czym powinieneś pamiętać, aby wasz urlop przebiegł bez przykrych niespodzianek? Co zrobić kiedy nie możesz zabrać zabrać swojego czworonoga na urlop? Przejrzyj kilka naszych porad, jak zorganizować wakacje z psem.

wakacje z psem

O czym pamiętać podczas planowania wakacji z psem?

Destynacja

Weź pod uwagę potrzeby Twojego psa i panujący w danym kraju klimat. Dla psów z długim, ciemnym futrem upały mogą być bardzo uciążliwe. Warto także pamiętać, że wiele plaż, parków narodowych oraz rezerwatów przyrody nie pozwala na wprowadzanie psów.

Termin urlopu

Decydując się na wyjazd do cieplejszych krajów, pomyśl o podróży z psem wiosną lub jesienią. Plaże będą zdecydowanie mniej oblegane, a temperatury nie będą zabójcze dla ciebie i twojego pupila.

Noclegi

Chociaż spotykamy się z coraz większą akceptacją piesków w hotelu, koniecznie sprawdź, czy wybrany przez Ciebie hotel akceptuje pupile. Jeśli masz to szczęście że tak, upewnij się, czy nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami za czworonoga. Wiele obiektów, akceptujących psy, ma sporo zasad i ograniczeń w tym zakresie, przykładowo: psy nie mogą wchodzić restauracji lub cały pobyt muszą spędzić w kagańcu.

Środek transportu

Jeśli na dłuższą podróż z psem wybierasz samochód, warto wcześniej wypróbować, jak pies reaguje na podróż w krótszych dystansach. Uwzględnij także regularne postoje. Podróż drogą lotniczą może być bardzo uciążliwa dla naszego czworonoga. Podczas lotu podróżuje w niewielkiej, transportowej klatce w luku bagażowym. Warto sprawdzić na stronie danych linii lotniczych zasady podróżowania zwierząt na pokładzie pasażerskim.

Jeżeli planujesz dłuższą podróż statkiem lub promem warto poznać formalne zasady, panujące na danym statku, zabraniające posiadania zwierząt. Uwaga, tak jak ludzie niektóre psiaki mogą mieć też chorobę morską.

Z kolei w pociągu pies musi być na smyczy i w kagańcu oraz posiadać aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie. Pamiętaj, że w zależności od środku transportu mogą być naliczane dodatkowe opłaty.

Biorąc pod uwagę powyższe, podróż z psem samochodem jest najlepszym rozwiązaniem.

wakacje z psem

Urlop z psem: o czym pamiętać przed wyjazdem?

1. Szczepienia

Zalecamy, aby przed każdą dłuższą podróżą skonsultować się ze swoim weterynarzem. Zadbaj o odrobaczenie oraz szczepienia przeciwko wściekliźnie, boreliozie i tasiemcom. Nie zapomnij o zabezpieczeniu pupila przed kleszczami i pchłami. Najważniejsze – upewnij się czy masz aktualną książeczkę zdrowia psiaka i paszport.

2. Oznakowanie psa

Jeśli Twój czworonóg nie ma jeszcze wszczepionego chipa, zadbaj o to przed urlopem. Oprócz tego przypinka z Twoim adresem i numerem telefonu to obowiązkowe doposażenie obroży. Wszystko na wypadek, gdyby Twój pupil zaginął na wakacjach.

3. Godziny wyjazdu

Aby uniknąć wyższych temperatur w ciągu dnia, swoją podróż rozpocznijcie autem wcześnie rano lub wieczorem.

- Advertisement -

4. Karmienie pupila

Ok 8 godzin przed rozpoczęciem podróży ogranicz karmienie swojego pupila. Pomoże mu to w trakcie jazdy uniknąć jego złego samopoczucia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek w trasie i na miejscu, jeśli to możliwe, zabierz na wyjazd zapas jego ulubionej karmy. Podawanie innego jedzenia niż zawsze, może skończyć się przykrymi niespodziankami,

Nie zapominaj o dużym zapasie wody! 

wakacje z psem

5. Zabawki i akcesoria

Nie zapomnij o ulubionych zabawkach swojego psa, ciepłym, miękkim kocu oraz misce podróżnej, butelce z wodą i smakołykami. Jeżeli to możliwe spakuj też jego posłanie, aby w nowym miejscu mógł czuć się bezpiecznie w otoczeniu zapachu domu.

6. Zapas jednorazowych torebek papierowych lub foliowych

Aby zadbać o czystość miejsca, które planujemy zwiedzić, uzupełnij swoje zapasy toreb/ woreczków do zbierania psich kup.

7. Zestaw pierwszej pomocy dla psa

Jeżeli nie chcesz latać na ostatnią chwilę po aptekach, stwórz przed wyjazdem małą psią apteczkę. Powinna zawierać przyrządy do wyciągania kleszczy, podstawowe opatrunki i preparat do odkażania ran, sól fizjologiczną do przepłukania oczu.

wakacje z psem

Co zrobić, kiedy nasz pupil nie może z nami jechać?

Niestety.. czasem jesteśmy zmuszeni do rozłąki z naszym szczekającym szczęściem – nam też to się zdarza! Piesek będzie umierał z tęsknoty, więc warto, aby ten czas spędził jak najlepiej. Zacznij planowanie z dużym wyprzedzeniem i nie podejmuj pochopnych decyzji.

Opieka nad pupilem

O pomoc poproś przyjaciół lub rodzinę. Będzie idealnie, jeśli pies już wcześniej znał osobę, która będzie się nim opiekował.  Nie oddawaj pupila w obce ręce niesprawdzonych osób prywatnych z ogłoszeń w Internecie.

Hotele dla psów

Może się zdarzyć, że  żaden przyjaciel lub bliski nie będą mogli zadeklarować opieki nad pieskiem. Idealnym rozwiązaniem może okazać się psi hotel. Sprawdź w sieci najwyżej oceniane placówki, a następnie zweryfikuj wybrane miejsce. Sprawdź jak wyglądają tam miejsca do spania i „plac zabaw”. Zobacz czy inne psy w tym hotelu są zadbane, czy mają komfortowe wybiegi. Oceń ogólnie, czy może się tu podobać twojemu psu.

Psia opiekunka

Dogsitter to profesjonalny psi opiekun. Na rynku istnieje wiele profesjonalnych firm zatrudniających osoby, które zajmą się Twoim pupilem podczas Twojej nieobecności.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.